Şimdi Ara

Atiker gaz kesme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar lpg birkaç aydır düzensizleşti. Uyarı ışıkları sesli yanarak tüpten çıkıp benzine atıyor. Bunu bazen yapıyor bazen yapmıyor. Birkaç kere kestiği zaman götürüp bilgisayara bağlattım; "düşük voltaj hatası" vermişti. Akü kışın birkaç kere boşalmıştı. Akü zayıfsa olabilir dediler. Bugün aküyü sıfırladım. Yine aynı. Depoda gaz var. Kışın başında enjektör, gaz filtresi filan değişmişti. Önerilerinizi bekliyorum.

• Aracınız hata verdiği zaman düğmeye dokunmadan ve stop etmeden bilg. bağlatıp baktırın hata görünecektir. lpg enjektör 2 hatası varsa ecu bozulmuş demektir,
    düşük basınç hatası varsa genelde map sensörü bozulmuş olabilir, düşük voltaj hatası önemli değildir onu geçin, ama hiç bir hata kodu yoksa o zaman atikerin kontak ceryanını başka yerden alsınlar düzelir.
  • Tüpçü de aynen dediğiniz gibi söyledi hata verince direk bize gel bilgisyarda bakalım dedi. 2-3 kere Düşük voltaj hatası gösterdi. Önemli değil derken bazen 90-100 le bazen şehir içinde durduğu yerde benzine atıyor. Düğmeyi kapatıp açıyorum. Hemen kesiyor yine. İnat yapınca yapıyor. Bazen de normal çalışıyor. Kapa aç bir de sesi gıcık etmeye başladı. Akü üzerinde sigortalı bir kablo ile elektrik bağlantısı yapılmış. Akü zayıf olduğu için aküdendir dediler. Aküyü değiştirdim. Şarj dinamosunu ölçtürdüm: 13,5-14 volt çıktı. Kontak cereyanı derken nedir, nereye bağlanır, ne işe yarar? Benim gördüğüm bir akü bir de ateşleme bobini kablo bağlantısı var.
  • O aküden alınan hattın sigortası kaçlık?
  • 10 luk sigorta takılmış. 1 hafta önce de sigortası yanmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scream_55

Tüpçü de aynen dediğiniz gibi söyledi hata verince direk bize gel bilgisyarda bakalım dedi. 2-3 kere Düşük voltaj hatası gösterdi. Önemli değil derken bazen 90-100 le bazen şehir içinde durduğu yerde benzine atıyor. Düğmeyi kapatıp açıyorum. Hemen kesiyor yine. İnat yapınca yapıyor. Bazen de normal çalışıyor. Kapa aç bir de sesi gıcık etmeye başladı. Akü üzerinde sigortalı bir kablo ile elektrik bağlantısı yapılmış. Akü zayıf olduğu için aküdendir dediler. Aküyü değiştirdim. Şarj dinamosunu ölçtürdüm: 13,5-14 volt çıktı. Kontak cereyanı derken nedir, nereye bağlanır, ne işe yarar? Benim gördüğüm bir akü bir de ateşleme bobini kablo bağlantısı var.

merhaba;
    Tüpçünüze Tekrar Gidin Ve bunun Kontak ceryanını enjektörden aldıysa ordan alıp sigorta tablasından vs. almasını isteyiniz ( Kontak ceryanı denen şey tetikleme yani aracın kontağını açınca + ceryan olan Kontağı kapatınca ceryan Kesen Herhengi bir nokta demektir bunun sayesinde araç çalışınca tüp çalışır stop edince çalışmaz )
    Bilmem İzah edebildimmi ? Selamlar Florya Tüpçüsü

• quote:

Orijinalden alıntı: Florya Otogaz

quote:

Orijinalden alıntı: scream_55

Tüpçü de aynen dediğiniz gibi söyledi hata verince direk bize gel bilgisyarda bakalım dedi. 2-3 kere Düşük voltaj hatası gösterdi. Önemli değil derken bazen 90-100 le bazen şehir içinde durduğu yerde benzine atıyor. Düğmeyi kapatıp açıyorum. Hemen kesiyor yine. İnat yapınca yapıyor. Bazen de normal çalışıyor. Kapa aç bir de sesi gıcık etmeye başladı. Akü üzerinde sigortalı bir kablo ile elektrik bağlantısı yapılmış. Akü zayıf olduğu için aküdendir dediler. Aküyü değiştirdim. Şarj dinamosunu ölçtürdüm: 13,5-14 volt çıktı. Kontak cereyanı derken nedir, nereye bağlanır, ne işe yarar? Benim gördüğüm bir akü bir de ateşleme bobini kablo bağlantısı var.

merhaba;
    Tüpçünüze Tekrar Gidin Ve bunun Kontak ceryanını enjektörden aldıysa ordan alıp sigorta tablasından vs. almasını isteyiniz ( Kontak ceryanı denen şey tetikleme yani aracın kontağını açınca + ceryan olan Kontağı kapatınca ceryan Kesen Herhengi bir nokta demektir bunun sayesinde araç çalışınca tüp çalışır stop edince çalışmaz )
    Bilmem İzah edebildimmi ? Selamlar Florya Tüpçüsü

Tüpçüye sordum kontaktan ve aküden alınmış elektrik. Zaten daha önce yazmıştım aküden üzerinde sigorta olan kablo olduğunu. Her zaman yapmıyor dediğim gibi. Yaptığı zaman da belli olmuyor. takılıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.