Şimdi Ara

AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.240
Cevap
17
Favori
230.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün Doğuş Oto Kartal ile konuştum. Araç temmuz başında teslim edileceği için siparişimde istediğim değişiklikleri yapabileceklerini bildirdiler. Ben de daha önce tartıştığımız ESP stabilite programını siparişime eklettim. En son hali aşağıdaki şekilde oldu:

Audi A3 Ambiente 1.6 FSI

Sedefli moro mavi
    Sürücü bilgilendirme sistemi
    ESP (Elektronik Stabilite Programı)
    Xenon plus farlar
    Ön sis farları halojen
    Lastik basınç kontrol göstergesi
    Bardak tutucu
    Medial aluminyum iç dekor

32.000 Eu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makif13 -- 4 Mayıs 2006; 23:36:51 >
  • hayırlı ugurlu olsun :) Beklemek cok zor gelir insana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseaz -- 4 Mayıs 2006; 23:12:13 >
  • hayirli ugurlu olsun beklmek zor olucak ama gelince degdi diyeceksin
  • 115bg fsi ile 102bg motor arasında nasıl bir fark var yakıt ve atakık bakımından??
  • Sayın arkadaşlar, evi deniz kıyısında olan birisi olarak martılar ve onların kalıcı pislikleri ile yeterince uğraşmaktayım. Yeni alacağım araca boya koruma sistemlerinden birisini yaptırmak istiyorum. Bu konuda Ziebart ve Sonax sistemlerinden birisini kullanan oldu mu, fiyatları ve koruma başarıları nedir, yeni araç için gerekli midir, gibi sorularım var. Ayrıca alt sistem korumasının da ses izolasyonu, kalıcılığı ve maliyeti diğer bir merak ettiğim konu. İlginiz için şimdiden çok teşekkürler.

Not: Bu konuyu genel topik altında açmışmıştım. Ancak ilgi gösteren olmadığı için kendi iç grubumuza dönmenin gereğini düşündüm .
  • arkadaşlar ayrıca a3 1.6 102 beygir motor vw golfteki ile aynı motor mu kullanıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Makif13

Sayın arkadaşlar, evi deniz kıyısında olan birisi olarak martılar ve onların kalıcı pislikleri ile yeterince uğraşmaktayım. Yeni alacağım araca boya koruma sistemlerinden birisini yaptırmak istiyorum. Bu konuda Ziebart ve Sonax sistemlerinden birisini kullanan oldu mu, fiyatları ve koruma başarıları nedir, yeni araç için gerekli midir, gibi sorularım var. Ayrıca alt sistem korumasının da ses izolasyonu, kalıcılığı ve maliyeti diğer bir merak ettiğim konu. İlginiz için şimdiden çok teşekkürler.

Not: Bu konuyu genel topik altında açmışmıştım. Ancak ilgi gösteren olmadığı için kendi iç grubumuza dönmenin gereğini düşündüm .

abi senin actıgın konuyada yazdım ama bidaa yaziim :) Ben alırken dosusotoda 160 ytl ye motor koruma koltuk vs.koruma ve boya koruma yaptırdım.4ay sonra tekrar yapacaklar ucretsiz olarak :)

Cok memnunum.Araba acaip parlıyor uzerinde vernik var gibi :) Evin onunde durusunu bi cekiim yukarıdan :) 2 gun once yıkamama ragmen cok fena parlıyor.Cok gerekli bise bence...Zaten b.k icinde birebir

• Çok teşekkürler Denzel ...
    Benim şu anki aracım da b...k'tan ( tabii ki martı ) görülemez durumda....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Makif13

Sayın arkadaşlar, evi deniz kıyısında olan birisi olarak martılar ve onların kalıcı pislikleri ile yeterince uğraşmaktayım. Yeni alacağım araca boya koruma sistemlerinden birisini yaptırmak istiyorum. Bu konuda Ziebart ve Sonax sistemlerinden birisini kullanan oldu mu, fiyatları ve koruma başarıları nedir, yeni araç için gerekli midir, gibi sorularım var. Ayrıca alt sistem korumasının da ses izolasyonu, kalıcılığı ve maliyeti diğer bir merak ettiğim konu. İlginiz için şimdiden çok teşekkürler.

Ziebart siddetle tavsiye ederim bir uygulamalarinda bulundum gercekten cok iyi kulladiklari kimyasallar cok kaliteli ve burdada shafter arkadasimiz yaptirdi (onu uygulamasinda berberdik)Cok memnun kalirsin biraz pahalidir ama piyasada yapiyorum deyip araca cila cekip gonderen cok firma var.Gercek korumayi ziebartla sonax yapiyor ama benim sahsi tercihim ziebarttan yana olur.Alt bolge koruma veya ses izalasyonu bu aracta cok gereksiz bir uygulama olur zira yalitim ust duzeyde.Ziebartin yeni araclar icin olan diamond glass siddetle tavsiye ederim ve istanbuldaysanda levent sanayideki merkezlerinde yaptirmani oneririm.Fiyat olrakda yardimci olabilirim...

• Çok teşekkürler audilover. Aracımı aldıktan sonra seninle temasa geçeceğime emin olabilirsin. Ehh bu arada unutulmaması gereken çay sözümüz de var.
    Ziebart'ın kaç liraya mal olduğuna dair fikriniz var mı ?
    Bu arada ses konusunda haklı olmanı şiddetle umuyorum. Çünkü ses hastası olduğumu söyleyebilirim. Şu anda 126 kasa Mercedes 280 SE kullanıyorum. İçerideki sesin azlığını tahmin edebiliyorsunuzdur sanırım. Ondan önceki otomobilim ise Mazda'ydı ve çamurluk içlerini amyant ile kaplamıştım, ses duymamak için. Daha önceki suzukiye ise hem çamurluk kaplaması yapmıştım hem de kaput altına keçe yapıştırmıştım.

• quote:

Orjinalden alıntı: doganar

arkadaşlar ayrıca a3 1.6 102 beygir motor vw golfteki ile aynı motor mu kullanıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim??

Evet o motoru kullanıyor, ne yazıkki çok iyi bir motor olmasına rağmen a3 ün kasası için zayıf kaçıyor... dolayısıyla yakıt tüketimide artıyor..
    1,6 fsi ise kesinlikle tavsiye ettiğim bir motor.. özellikle sakin kullanımda yakıt tüketimi inanılmaz düşüyor... dizel mantığı ile çalışan bir motor olduğu için, düşük devirlerdede yükesek tork alabiliyosun ve bu yüzden gaza daha az basıyorsun, 6. vites sayesinde yüksek hızlarda düşük yakıt tüketimi sağlıyor... ama normal 1,6 motordan biraz daha sesli çalışıyor, ama a3 ün iyi yalıtımı sayesinde 3500 e kadar sesini duymazsın içerde. ayrıca zaten sesi çok güzel

Bu arada 1,6 FSI motorla şu andaki ortalama yakıt tüketimim 8,9 LT/100Km... Bu tüketim tamamen şehir içi değil, yani arada sırada TEM de kullanıyorum ama hafta içi hergün işe gidip geliyorum, yani taksim- levent arası en yoğun trafikte.. ve çoğu zamanda işlerim doplayısıyla köprü trafiğine giriyorum... Bu değer normalde zor bir değer gerçekten ama ben alışkanlık dolayısıyla ekonomik kullanıyorum..
    bence çok önemli bir ayrıntı da şu ana kadar sadece Shell den 100 oktan Vpower benzin kullanıyor olmam. Bence çok güçlediriyor aracı ve dolayısıyla daha az gaza basmamı sağlıyor, ve fazladan verdiğim parayı karşılıyor...

Şu ana kadar toplam 6000 Km deki toplam ortalama yakıt değerini aşağıdaki resimdede görebilirsiniz...

edit: 8,2 yazmışım, 8,9 Lt/100km olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerobero -- 5 Mayıs 2006; 17:37:35 >

• ziebartta birden fazla koruma secenegi mevcut ama diamond glossu 300 e yaptirtabilirz.Shafter arkadasimazada aynisindan yaptik istersen ondanda goruslerini alabilirsin.bu dedigim 480 lira sanirim liste fiyati 300 e yaptiririz bir problem olacagini sanmiyorum.diamond gloss en ust urunleri korumadan once temizleme yapilip cok kaliteli bir kimyasallah koruma uyguluyorlar sonuc ortada shafter araci yikatmasada hep parlak ve korumali....
  • +1907 berke nerelerdesin yaw sesin solugun cikmiyor
    quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

quote:

Orjinalden alıntı: doganar

arkadaşlar ayrıca a3 1.6 102 beygir motor vw golfteki ile aynı motor mu kullanıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim??

Evet o motoru kullanıyor, ne yazıkki çok iyi bir motor olmasına rağmen a3 ün kasası için zayıf kaçıyor... dolayısıyla yakıt tüketimide artıyor..
    1,6 fsi ise kesinlikle tavsiye ettiğim bir motor.. özellikle sakin kullanımda yakıt tüketimi inanılmaz düşüyor... dizel mantığı ile çalışan bir motor olduğu için, düşük devirlerdede yükesek tork alabiliyosun ve bu yüzden gaza daha az basıyorsun, 6. vites sayesinde yüksek hızlarda düşük yakıt tüketimi sağlıyor... ama normal 1,6 motordan biraz daha sesli çalışıyor, ama a3 ün iyi yalıtımı sayesinde 3500 e kadar sesini duymazsın içerde. ayrıca zaten sesi çok güzel

Bu arada 1,6 FSI motorla şu andaki ortalama yakıt tüketimim 8,2 LT/100Km... Bu tüketim tamamen şehir içi değil, yani arada sırada TEM de kullanıyorum ama hafta içi hergün işe gidip geliyorum, yani taksim- levent arası en yoğun trafikte.. ve çoğu zamanda işlerim doplayısıyla köprü trafiğine giriyorum... Bu değer normalde zor bir değer gerçekten ama ben alışkanlık dolayısıyla ekonomik kullanıyorum..
    bence çok önemli bir ayrıntı da şu ana kadar sadece Shell den 100 oktan Vpower benzin kullanıyor olmam. Bence çok güçlediriyor aracı ve dolayısıyla daha az gaza basmamı sağlıyor, ve fazladan verdiğim parayı karşılıyor...

Şu ana kadar toplam 6000 Km deki toplam ortalama yakıt değerini aşağıdaki resimdede görebilirsiniz...

• Bu arada henüz yeni aracı yıkattım , bir kaç resim daha ekliyorum, bir tanede iç resim ekliyorum, sanıyorum kimse eklememiş araçlarının içini

Resimler cep telefonu ile çekildiği için pek güzel değil, ama hiç yoktan iyidir
  • A3 alacaklara önerim gidip yeni CIVIC'e bakmaları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: audilover

+1907 berke nerelerdesin yaw sesin solugun cikmiyor

Raşit sorma, yarın evleniyorum, bu yüzden 10 gün yokum bundan sonra, 1 haftadır da izinliyim, çok yoğundum...

10 gün sonra görüşürüz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: abs

A3 alacaklara önerim gidip yeni CIVIC'e bakmaları.

Hocam ben dahada ileri giderek diyorumki, herhangi bir araç alacaklar, diğer bütün alternatifleri değerlendirmeli zaten...

Ama benim a3 ten önceki aracım civic ti (2005 model), ve eğer çok ama çooookkkk fazla bir gelişme göstermediyse, kaliteyi arttırmadıysa bakmak anlamsız olacaktır.... Bu benim görüşüm...
    tamamen, komple değişmiş ve gelişmiş olması lazım ki alternatif olsun A3 e...

• quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

quote:

Orjinalden alıntı: abs

A3 alacaklara önerim gidip yeni CIVIC'e bakmaları.

Hocam ben dahada ileri giderek diyorumki, herhangi bir araç alacaklar, diğer bütün alternatifleri değerlendirmeli zaten...

Ama benim a3 ten önceki aracım civic ti (2005 model), ve eğer çok ama çooookkkk fazla bir gelişme göstermediyse, kaliteyi arttırmadıysa bakmak anlamsız olacaktır.... Bu benim görüşüm...
    tamamen, komple değişmiş ve gelişmiş olması lazım ki alternatif olsun A3 e...

Bi gidip bakmanı öneririm. Bence tamamen değişmiş ama HB modeli.

• arkadaslar bu arada fsi la duz mtor arasında 1000euro fark varmış az yani enterasan
  • audi team in yeni fotosu işte burda
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.