Şimdi Ara

Av Tüfeği Ruhsatı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
73.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: sayrin

Yıldız hiç duymadım ya , çok marka var Türk malı seçmek zor.Tabi Huğlu , Sarsılmaz gibi firmalar bilindik markalar. Ben Sarsılmazı pek tutmuyorum.Yıldızı bir araştırayım. Pompalısı falan var mı?

evet pompalı otomatik çifte süperpoze tek kırma hepsini yapıyor.seçmemdeki sebep.piyasa çeliği kullanmamasıdır.çeliği blok halinde alıyorlar matkapla oyarak namlu yapıyorlar.sarsılmaz huğlu ve diğer firmalar boru namlu alıyolar.bunu düşünerekten hareket ediniz.ciddi bir performans farkı oluyor.yıllar önce huğlada kendi oyarak namlu yapıyordu.artık onlarda piyasa çeliği boru namlu kullanıyorlar.ancak özel sipraiş verirseniz blok celikten yapıyorlar..

pompalıyı kullanmak biraz zordur.otomatik tercih ederseniz daha iyiolur. pompalıyı el manevrasıyla calıstıyorsunuz.manuel olarak.
    tam olarak hangi amaçla alıcaksınız o şekilde sorayım size. av maksatlımı düşünüyorsunuz.yoksa evde güvenlik maksatlı dağa cıkıp hedefe atıs yapmak içinmi.

• Tüm amaçlar için kullanacağım diyebilirim.Av , koruma , hedef atma artı kısa bir süre içinde skeet sporuna başlamayı düşünüyorum onun için de özel bir tüfek alıcam araştırmalarım devam ediyor.Lever action dan tut , pompalı , superpoze , çifteli hepsi ile atış yaptım kullandım.Ama iş satın almaya geldiği için karar vermeden önce fikir almak istiyorum.Skeet için alacağım superpoze Beretta olucak.Bir tane pompalı bir tane de yarı otomatik almayıda düşünüyorum.Pompalı da takılma falan sorunu yok o yüzden çok özel bişi almama gerek yok ama yarı otomatiğe biraz özen gösteriyorum.Senin tavsiyen ne olur bu durumda?
  • otomatik al ozaman bence hem avda hem atısta hem güvenlik maksatlı kullanabilirsin.avrupa tüfek alıcaksan sıfır tüfek alma.ikinci ele yönel.sıfırların fiyatları cok yüksek berettanın modelleri 2000 eurodan başlıyor baya bi gidiyo :) birde beretta vursan fabrikasını satın aldı.türkiyede yapılıyor son zamanlarda bu bilgiyide unutma. italyaya gidiyor faiş fiyatla buraya gliyor tekrar.. beretta haricinde browning alabilirsin.
  • Benelli ve Peruzzi var onlar da çok pahalı, ikinci el bulmak da zor gibi.Bi de sence mantıklımı ikinci el almak?
  • tabiki ikinci el daha mantıklı neden diceksin.ikinci elde oturmuş bir piyasa var.1000 dolara yada 1000 euroya bi tüfek alsan 1-2 sene sonra satmya kalksan aynı paraya gece satarsın zararın olmaz.değer yapar daha bile pahalıya satarsın.sıfır tüfek alıcaksan ciddi bi şekilde zarar edersin.2.el daha mantıklı tabiki temiz bi tüfek bulursan.namlusu balon yapmamış boyanmamış kasası sağlam . kundak kısmı pek önemli değildir.
  • el işçiliği ingiliz holland holland 50bin eurodan 300bin euro arası değişiyor fiyatları.yine churchill var ingiliz orda oda 30bin euro 40bin euro türkiye fiyatları değil direk yurt dışı rakamları. perazzi de aynı şekilde el işçiliği 10-30bin euro arası değişiyor burda
    quote:

Benelli ve Peruzzi var onlar da çok pahalı, ikinci el bulmak da zor gibi.Bi de sence mantıklımı ikinci el almak?
  • Ben en güzeli ikinci el ithal tüfek alim.Sıfır yerli mal ile hemen hemen aynı paralar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sayrin

Ben en güzeli ikinci el ithal tüfek alim.Sıfır yerli mal ile hemen hemen aynı paralar.

evet iyi yaparsın.yerli ikinci el piyasasıda cok kötü 1000 ytl ye tüfek alsan 2 gün sonra satmaya kalk yarı parasına alan cıkmaz.en iyi en mantıklısı ithal ikinci el almaktır. umarım biraz yardımcı olmusumdur umarım fikirlerinize.
  • Yardımların için çok teşekkür çok makbule geçti gerçekten.
  • Havalı tüfeklere ruhsat gerekmiyor dimi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pretender

Havalı tüfeklere ruhsat gerekmiyor dimi.

gerekmiyor
    tabi avda yasak havalıyla
  • arkadaşlar bu silah ruhsatını almak için gerekli evraklar tamam da dilekçe nasıl olucak biyerdenmi alıyoruz yada nasıl yazıyoruz
  • konu açılalı baya bi zaman olmuş ama yazayım ruhsat işleminin fazla bir maliyeti tek zorluğu kolay vermiyorlar yivli tüfek konusuna gelincewww.avsilahlari.com sitesinde bulabilirsin.
  • eski ruhsatsız faturasız yivsiz bir av tüfeği nasıl ruhsatlandırabilir arkadaşlar biraz araştırdım ama bulamadım fatura düzenleyemiyoruz.
  • vefat eden enişteden huğlu çift kırma kaldı ama faturası ya da ruhsatı var mı bilmiyorum buna nasıl ruhsat alırız bi, bilgisi olan var mı ?
  • ARKADAŞLAR BU KONU HAKKINDA 500 TÜRLÜ YAZI YAZMIŞLAR KULAK ASMAYIN BAŞKALARINADA RUHSAT İŞİNİZİ HALLETMEYİN KENDİNİZ YAPIN VE YALANDAN YERE DÜNYANIN PARASINI ÖDEMEYİN.
    BEN RİZE 'NİN PAZAR İLÇESİNDE YAŞIYORUM ŞUBATIN SON HAFTASI TÜFEK RUHSATINI HALLETTİM.YİVSİZ AV TÜFEĞİ RUHSAT İŞLEMLERİNİN MALİYETİ 30 -35 LİRA ODA 21 TL HARÇ PARASI,RESİM YOKSA ONA PARA VERİYOSUN,SABIKA KAYDINA PARA VERİYOSUN, BAŞKA BİRŞEYE PARA ÖDEMİYOSUN. YALNIZ BÜYÜK ŞEHİRLERDE İNSANLARI SÖMÜRÜYORLAR SAĞLIK RAPORUNA 90-100 TL VEYA ÜZERİ PARA ALINIYOR.

BEN SAĞLIK RAPORUNA 5 KRŞ VERMEDİM.SABIKA KAYDI 5 TL HARÇ 21 TL TOPLAM MALİYETİM IVIR ZIVIRLA 30 TL

ÖNEMLİ ŞUNUDA VURGULAYAYIM ARTIK 2012 TARİHİNDE VE SONRA BULUNDURMA RUHSATI YİVSİZ AV TÜFEKLERİNDE KALKTI ARTIK HEPSİ TAŞIMA OLARAK GEÇİYOR TABİ BUNA 2012 TARİHİNDEN ESKİ ALINMIŞ RUHSATLAR GEÇERLİ DEĞİL....
  • konuyu bir de ben HORTLATAYIM. bu sağlık raporunda heyete girmek gerekiyor mu yoksa sağlık ocaklarında alınan normal raporlar geçerli mi?
  • mesajına kimse cevap vermemiş ben vereyim 18 yaşımdayım hevesle gidip 200tl ye ucuz bi tüfek aldım adam dediki ruhsatın yoksa faturasını vermem dedi alıcam dedim o zaman ruhsat alırken sana belge vericekler onu bana getir dedi gittim emniyete sordum ne lazım diye fotoğraf istiyolar kaymakama dilekçe istiyolar sağlık raporu istiyolar sağlık raporu heyetmidir nedir bilmem sağlık ocağına gidip doktora anlattım durumu hemen eliyle yazdı tamam dedi sonra savcılıktan sabıka kaydı istiyolar 5TL ücreti var sonra maliyeye gidip yivsiz tüfek ruhsatı için 21TL yatırıyosun makbuzuda alıp emniyete götürüyosun sonra ordan işlem yapıp sana bi evrak veriyolar yasal yoldan tüfek alabilmen için tabi ben önceden tüfeği almıştım memurların haberi yok gittim tüfeği aldığım yere verdim evrağı bana faturasını kesip verdi götürdüm faturasını emniyete orda hemen hazırladı ruhsatı aldım bu arada parmak izinide alıyolar :) sonuç olarak 21TL maliye 5 TL sabıka kaydına gitti toplam 26 lira ilçede yaşadığım için aracı falan tutmama gerek kalmadı konuyu okudumda o kadar yüksek paraları bi ruhsat için harcamanıza gerek yok gidin evrakları tamamlayın ha 1 günde olmazda 1-2 haftada olur heralde paranıza yazık kandırmasınlar sizi yalnız benim aldığım sadece ruhsat avlanma belgesi değil yani avlanma belgesi içinde her yıl devletin belirlediği avlanma bedelini ödeyerek alıyosunuz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.