Şimdi Ara

Ayda 15 kg vermek sağlıklı mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Aç kalarak verilen kilo fazlasıyla geri alınıyor.
  • beslenmeye dikkat ederek 15 kg diye bir şey yok.
  • Sağlıklı değil haftada 500grdan sonrası sorun yaratır.https://en.wikipedia.org/wiki/Non-alcoholic_fatty_liver_disease ikinci paragrafta geçiyor çok hızlı kilo verenlerde kandaki yağ ve yağ asitlerindeki değişiğim ciddi karaciğer ve metabolik hastalıklara sebebiyet verebilir. 30kgdan fazla yağ aldıran bazı obezlerinde ölmesinin sebebi budur.

Haftalık 500grdan fazla yağ kaybedersen vucüt kendini korumaya alır. Metabolizmayı aşırı düşürür yorgunluk ve halsizlik hissedersin iştahın azalır, spor yapasın gelmez, sürekli uyku durumunda gezersin. Bu şekilde kilo kaybeden insan sadece yağ kaybetmez ECM'lerini de kaybeder (extra cellular matrix) bu nedenle yüzler çöker bunun yanı sıra kaslarını da kaybeceğinden bazal metabolizman daha da düşecek ve gücünün azaldığını fark edeceksin.

Bu şekilde kilo veren insanlar bir yeden sonra kendilerini duvara çarpmış gibi hisseder üstte yazdığım nedenlerde dolayı daha kilo veremezler. Vucüt yediğiniz her şeyi yağa çevirip depoladığından da bu insanlar pes edip eski yeme düzenlerine döndüklerinde artık kaslarını kaybettiklerinden diyete başlamadan önceki bazal metabolizmalarından daha düşük bir bazal metabolizmaya sahip olduklarından eskisinden daha fazla kiloyu geri alırlar.

Yani kilo vermek istiyorsan bu kalori diyet ve spor düzenini kendin hesaplayamayacaksan bir diyetisyene git. Dediklerine harfiyen uy. İyi bir diyetisyen günlük 500 kalori açığından daha fazlalık bir diyet yazmaz. Ara öğün olayı tamamen palavradır bu arada. 4-5 saatten önce acıkıyorsan yediklerinde bir sorun var. Yani hızlı sindirilen makarna ekmek gibi şeyler yiyorsun demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazeran -- 10 Mart 2016; 17:45:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nope.
  • 135 ile başladım. 9 martta 131 dim. Şuan 1 ay oldu 124 oldum. 1 ayda 11 kg vermiş oldum. Hiç bir sorun da yok. Kas artışıda dahil buna. Tümü yağdan yakmışım. Bu arada riske girmemek için hergün supraydn all day alıyorum. Günde 10 km hızlı yürüyüş yapıyorum. Hedef 90 kg :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChuckBartowski.

Hocam ayda sıkıntı olabilir ama Dünyada verirsen sorun olacağını zannetmem, iyi geceler dilerim

Kusura bakma yapmasam uyuyamazdım
    Edit: Lan espri yapıcam diye cevap vermeyi unutmuşum 2 ayda 25 kilo verdim, sorun varsa sor

Sen ne şeker birşeysin. Yerim seni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.