Şimdi Ara

balkondaki güvercin (üzeri sinek dolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
11.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar balkonda köşeye sinmiş bir güvercin duruyordu. yanına gittim hiç umursamadı. elime aldım biraz tepelendi ama hastaydı belli. neyse içeri soktum bakıyım iyileştiriyim diye. üzerini incelerken bir baktım bir tane sinek. sonra bir dikkat ettim rahat 10 tane vardı. 4 tanesini elimle yakalayıp dışarı attım. ortalama 6 tanede evde yakaladık dışarı attık. evde daha var mıdır bilmiyorum ancak vardır herhalde. kuşta da biraz kalmıştır kesin. kuş şu an balkonda kutuda. daha da temizlemeye çalışıcam hayvanı. yarın veterinerden ilaç alırım ama şimdilik yapabileceğim bildiğiniz bir şey var mıdır?

sinekler hani şu yassı kara sinek gibi olan insana yapışan türden olanlardan.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Balkondaki Güvercinlerin Sineklere Maruz Kalması

Güvercinler, balkonlarda veya çatı aralarında yuva yaptıklarında sineklerle karşılaşmak yaygın bir sorundur. Güvercin sineği olarak da bilinen bu sinekler, güvercinlerin tüyleri ve dışkılarında ürerler.

Güvercin sineği ısırıkları genellikle insanlara zarar vermese de, ciddi istilalar sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu sinekler, hastalıkların yayılmasına neden olan bakterileri ve virüsleri taşıyabilirler. Ayrıca, ısırıkları ısırık bölgesinde kaşıntı, kızarıklık ve ağrıya neden olabilir.

Güvercin sineklerinden kurtulmak için şu adımları izleyebilirsin:

• Balkonunu Temiz Tut: Güvercinlerin yuva yapmasını engellemek için balkonunu düzenli olarak temizle. Dışkıları ve tüyleri temizlediğinden emin ol.
    • Güvercinleri Uzaklaştır: Balkona güvercinlerin yuva yapmasını önlemek için çiviler veya ağlar gibi caydırıcılar kullanabilirsin.
    • Sineklere Karşı İlaç Kullan: Güvercin sineklerini öldürmek için sinek ilacı veya böcek öldürücü kullanabilirsin. İlacı etiketteki talimatlara göre uygula.
    • Güvercinleri Besleme: Güvercinleri beslemek, onların balkonuna gelmesini teşvik edebilir. Bu nedenle, onları beslemekten kaçınmalısın.
    • Profesyonel Yardım Al: Güvercin sineği istilaları ciddi hale gelirse, profesyonel haşere kontrol uzmanlarından yardım alman gerekebilir.

Güvercin sinekleri, balcony sahipleri için önemli bir sorun olabilir. Yukarıdaki adımları izleyerek, bu zararlılardan kurtulabilir ve balconyunu sineklerden arındırabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • quote:

Orijinalden alıntı: mawoix

arkadaşlar balkonda köşeye sinmiş bir güvercin duruyordu. yanına gittim hiç umursamadı. elime aldım biraz tepelendi ama hastaydı belli. neyse içeri soktum bakıyım iyileştiriyim diye. üzerini incelerken bir baktım bir tane sinek. sonra bir dikkat ettim rahat 10 tane vardı. 4 tanesini elimle yakalayıp dışarı attım. ortalama 6 tanede evde yakaladık dışarı attık. evde daha var mıdır bilmiyorum ancak vardır herhalde. kuşta da biraz kalmıştır kesin. kuş şu an balkonda kutuda. daha da temizlemeye çalışıcam hayvanı. yarın veterinerden ilaç alırım ama şimdilik yapabileceğim bildiğiniz bir şey var mıdır?

sinekler hani şu yassı kara sinek gibi olan insana yapışan türden olanlardan.

sabaha kadar yeterince sıcak tutabileceğine eminsen temizle hayvanı diyeceğim ama olmaz diyorsan bence güzel rahat bi yatak hazırla kumaştan vs. sabaha kadar dinlensin bari.

azıcık da kafasını falan sev eğer sevdiriyorsa. sevgi her hayvana iyi hissettirir. bolca ve temiz su bulundur.

• hocam yassı karasinekler varsa muhtemelen kuşta bit olabilir. sinekler genelde bitlei yemek için kuşa gelir. benim güvercinlerde de nadiren olurdu. sarı toz şeklinde bit ilacı var. onlardan temin ederek kuşun kanadının alt tarafına doğru tuz eker gibi serpiştir. kanadını çek ki aralara girsin. sonra kanadını bir iki kere çek bırak yayılsın toz. birazda sırtına serp. tüylerin arasına girecek şekilde. karın kısmına da yap. bitleri temizlenir, kuşu yıkayabilirsin de. ılık su ve şampuanla yada sadece ılık suyla. şampuan daha önce yıkamadıysan kuşun gözüne gelebilir yada yutar filan, sakatlık çıkmasın. sinekler ve bitler temizlenmiş olu bölece. kuşa maydonoz tarzı şeyler ve buğday ver. ekmek kırıntısıda karıştırabilirsin. yeşillik kendini toparlaması için önemli. çok sık verme yalnız 2-3 günde 1 ver. buğday kesinlikle ver ama...
  • mawoix kullanıcısına yanıt
    kardeş hangi şehirdesin ona göre yorum yapayım
  • kardeş her konuda yorumun var :) inanc
  • zecakar Z kullanıcısına yanıt
    napalım hocam dolaşıyoruz, devriye olaraktan
  • mawoix kullanıcısına yanıt
    son durum ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.