Şimdi Ara

BAŞKA NE GEREKİYOR? Q6600

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Bilgisayarına Overclock yaptım q6600. Sistemin PSU'su 550lik İçinde Normal Ama çok iyi olmayan bir fan var. Overclock yaparken biraz elektrik verdim en fazla 3100 e kadar cıkabiliyor cpu. 3100 a çıktığı zamanda 70 derecelere kadar çıkabiliryor. Daha çok yükseltmek istiyorum ama çok sıcak oluyor. kışın daha çok elektrik vermiştim ama bilgisayar açılmadı. Bu neden oldu anlamadım. Sizce ne yapmam gerekiyor CPU daha çok yükseltmek ve sıcaklıgı azaltmak için?

http://img229.imageshack.us/my.php?image=51068302uv4.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReCoRdd -- 25 Haziran 2008; 15:48:31 >

• Bu arada Anakart Adı Gigabyte GA-G31M-S2L
  • Bence en başta anakartını değiştirmen gerekiyor.
  • Bence 3.0 ghz makul bir değer.
    Anakartını değiştirsen bile 3.0 ghz den sonra stock fan yetersiz gelecek.
    3.0 ghz yetersiz geliyorsa daha yüksek ghz ler için soğutucu alman şart.
    Duruma göre anakartınıda değiştirmen gerekebilir.
  • ankartını değiştirisen daha fazla değerlere ulaşabilirsin
  • anakartı falan değiştirme sakın stok fandan dolayı 70 dereceye kadar çıkıyor adam gibi bi soğutucu al 3.4ghz de sorunsuz kullanırsın mevcut anakartınla
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeGaSuS@01

anakartı falan değiştirme sakın stok fandan dolayı 70 dereceye kadar çıkıyor adam gibi bi soğutucu al 3.4ghz de sorunsuz kullanırsın mevcut anakartınla

aynen katılıyorum 4 GHZ ve üstünü deneyeceksen anakartını değiştir ama her halükarda soğutma şart zalman 9700 Led tavsiyemdir
  • Anakartta sorun olup olmadığını ancak işlemci soğutucunu değiştirdikten sonra anlayabilirsin, denildiği gibi yukarıları zaten hayal stock fanla , benim tavsiyem ise Ninjadan yana olacaktır, hemde fiyatı kdv dahil 65 ytl olmuşken, hemde 65ytl lik paketin içinde 15 ytllik artic silver 5 varken.. Kaçmaz derim..

http://www.sanalmarketim.com/urun/K0221/?liste&ref=%2Ckeywords%3Aninja&sxsiti=&liste_tipi_yaz=&sxpg=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonuss -- 26 Haziran 2008; 16:05:30 >
  • yasin kardeşim herkesn senin gibi backplate i yok ki bide herkesin backplate fikri verecek arkadaşı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnseLmo82

yasin kardeşim herkesn senin gibi backplate i yok ki bide herkesin backplate fikri verecek arkadaşı yok

Haklısın

Ben sadece f/p olayından demiştim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.