Şimdi Ara

Benzine 11 Kuruş Zam (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bahaman

Sen ve lpg taktırmak

Kaliteli lpg kiti takılırsa neden olmasın, insanlar cep telefonuna verdiği parayı lpg kitine vermeye kıyamayıp ucuz lpg kitleriyle araçlarını mahvediyolar, ikinci elde satılan lpg li araçların çoğu sorunlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Aynen dostum lpg olayı 2.elde berbat. Ama kitin haricinde iyi servis ve ustada lazım. Lakin piyasada dönüşümcü dolu. Artık doğalgaz ustalarıda bu işi yapıyor. Örnek; Tezyemin kocası
  • quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Aynen dostum lpg olayı 2.elde berbat. Ama kitin haricinde iyi servis ve ustada lazım. Lakin piyasada dönüşümcü dolu. Artık doğalgaz ustalarıda bu işi yapıyor. Örnek; Tezyemin kocası

Evet hocam ,nerede işsiz beceriksiz adam var yaoto tamirci yada lpg ci,sonra niye lpg ye karşısın diyorlar , birkere lpg tüpü söktürdüm adam ağzında sigarayla arabanın altında dolu tüple uğraşıyordu, iyice soğudum lpg den, bunların yaptığı işten hayır gelmez.

İmzadaki benzinli araç 55-60 kr yakıyor malum ist trafiğinde. Babam tüp taktır diyor ama tüp taktırmak sanıldığı gibi mantıklı değil. Bir çok zararı var fabrikasyon haricinde. Hem taktırsan bile sattığın zaman bedavaya vermiş olursun kiti. O yüzden eğer benzin fiyatları gerçek anlamda artarsa bırak benzin, dizel, tüpü, artık elektriğe geçmek lazımki işler yürüsün. Bakalım hayırlısı..
  • Oy verirken azcik verdigniz yere iyi bakin bence,size yardim ediliyor olabilir ama bu yuzden goturup vermeyin cunku bu devlet bu cagda zaten muhtac vatandaslara yardim etmek zorunda,Israil i bi arastirin halkina neler yapiyor o yuzden hem aglayip hem gidip yine pirinc yemeyin umarum anlamissinizdir..

• Tablo buyken hala daha ulke iyi, super guc olduk. Bakin avrupa batiyor diyorya en tepedekiler. Goz gore gore nasilda yalan soyluyorlar yahu. Gerci bunun sebebi arsiz milletimiz yuzunden. Yarabbi sukur derlerse olacagi bu. Allah sonumuzu hayir etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 15 Nisan 2015; 20:07:39 >
    Kaliteli kit ve profosyonel bir yerde takılan lpg kiti hiç başınızı ağritmaz. Doğru demişsiniz. 70-80 bin tl'ye araba alıp 2000 liralik kite çok pahalı dersen zaten olmaz. Sizi tebrik ediyorum

• Sirf 3 tl kar yapayim diye benzinlige git gel gene 3 tl gitti
    Fotoda net cikmasada sehir ici 1000-1500 devir arasi kullanim ortalama 7,7 honda motorun daha zevkine bile varamadim basamadim hic arabayu alali 2 ay olucak :(
     Benzine 11 Kuruş Zam
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

ben zaten hep elli liralık alıyorumcular gelmemiş henüz.

Geldim geldim burdayım

Havalar ısındı az yakar arabam diye sevinip biraz ekonomi yaparım diye sevinirken bu ekonomiyi bana fazla gören devletimize şükranlarımı sunuyorum...

• Burda da ortam aynı. Ne zaman bi isyan çıksa bi sıkıntı olsa herkes 'tabi canım onlar kötü yönetiyor diyor' ulan siz vermiyosunuz ben vermiyorum kim veriyo bu oyları. Herkes konussun bakalım bu secimde görcez insanların gerçek yüzünü. Bize de iyi oluyor ama inşallah 11 kuruş değil 10 lira zam yaparlar da binmeyiz arabalara felan

• 19 Nisan'da tavan fiyat uygulaması da bitiyor bu arada. Bi 5-10 kuruş da o zaman gelir.
  • Arabayi benzinle kullanıyordum galiba gene lpg ye döneceğiz.

• Seçim yaklaştı, belli bir süre sonra tekrar indirimler gelir. Ama tabii bu şekilde kepçe ile değil, kaşıkla...
  • Bir ülkedeki tüm herkes arabaya binecek diye bir kuralmı var arkadaş ben çözemedim gitti bu işi. Benzin pahalı gelirse otobüse binersin dolmuşa binersin, benzine gelen üç beş kuruş zammı bu kadar kafaya takıp huzursuz olmaya ne gerek var.

• quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

OtoGaz a gelmez inş.

sessiz sedasız gelir onada

az önce ucuz lpg alayım dedim 2,09 tl den satan yer gece yarısını beklemeden 2,29 tl yapmış

• Yarın gideyim de bi depoyu mazotla fulleyeyim nede olsa öte ki günde mazota gelicek zam. Alışkanlık oldu ilk benzinliye vuruyorlar sonra mazota
  • Arkadas iktidara oy verenlerin ya arabasi yok cok fakir(bes vakit namaza bakip oy veren kitle) ya da var olanin(dini para olanin) parasi zibil. Cevremde gozlemledigim bunlar. Bunlar etkilenmiyor boyle zamlardan. Yazacak cok sey var da yazmayacagim insanin morali bozuluyor ruhu karariyor. Zengin cok zengin fakir cok fakir oluyor. Orta gelirli aileler yok olmaya basladi. Bir kamyon dolusu kufur ederek rahatlamak en iyisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nihahahaha!! Binicem üstüne! Vurucam Kırbacı!! Vurucam kırbacı!!

Ben hökümetime diyorum dinlemiyor. 8TL'de fiksleyelim. Zam, indirim olmasın. Asabımızı bozmasın. Sabit yakıt kuru... Ethanol için direncim 6TL. Biyodizel için direncim 5TL. Özetle biri 5, diğeri 6TL'yi geçerse, kendi kullanımım için üretmeye üşenmem. Ama diyorum. 8TL'ye fikslesin, hepimiz rahat edelim. Bu ne arkadaş!? Sokmuş kazığı dibine kadar, 1cm çıkarıyor, yarım cm geri sokuyor. Sürekli bir sürtünme hali... Madem soktun bırak kalsın içinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: bağkur_borcu

Bir ülkedeki tüm herkes arabaya binecek diye bir kuralmı var arkadaş ben çözemedim gitti bu işi. Benzin pahalı gelirse otobüse binersin dolmuşa binersin, benzine gelen üç beş kuruş zammı bu kadar kafaya takıp huzursuz olmaya ne gerek var.

Şöyle ki, biz mal olduğumuz için, yarı mamul ve mamulu trenle taşımak yerine tırla taşıyoruz. Hali ile hayvanlar gibi mazot yakıyoruz. Trenin yaktığının 4 katı kadar mazot yakıyoruz... Aldığınız sakızdan ekmeğe, cep telefonundan karpuza, özellikle su gibi ucuz ama ağır ürünlerde para verip satın aldığınız her ürün ve hizmette yakıt maliyetini de ödüyorsunuz. Çünkü aldığınız her ürünün hammadde aşamasından nihayi ürün haline gelene kadar yapılan taşımaların maliyetinin ana kalemi yakıt maliyeti.

Özetle benzin-mazot 10 kuruş zam yediğinde bir sıkıntı yoktur; ancak yakıt fiyatı genel trend şeklinde artarsa, genel trend şeklinde aldığınız her ürünün fiyatı artar. Bu fiyat artışını başka faktörler maskeleyebilir (dövizde düşüş, gelişen teknoloji vs.vs.) orası ayrı konu. Ancak aldığınız her ürüne yüklüce bir yakıt parası ödediğinizi unutmayın.

• Benzine yine zam geldi,

Paramız,emeğimiz çalındı.

Biz yine iyiyiz

Ya madenci yoksullar

Somada ölüme yollanan 301 kişi,

Çaycumada çöken duble(!)köprüde can veren 15 kişi,

Aslelsanın katledilen 8 mühendisi

Torunlar inşaatta ölen 12 işçi,

Öldükleriyle,öldürüldükleriyle kaldılar

Fail yok,sorumlu yok

Biz soyulduk doğru

Ama öldürülenler ne olacak

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.