Şimdi Ara

Benzine katılan aseton %30 verim artışı sağlıyor. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
3
Favori
15.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senersongur

Saf aseton olması da önemli diyor videoda.

Test etmek lazım. Benzin çok pahalı.

araba daha pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

hic deneyen varmı ki acaba? bide bildiğimiz asetonmu yoksa daha özel bişeymi?

a101 de satılan gülşah aseton değil tabi saf aseton.bulamazsınız onu. bulsanızda burası tükiye olduğu için bin bir zırıltıyla alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x571

quote:

a101 de satılan gülşah aseton değil tabi saf aseton.bulamazsınız onu. bulsanızda burası tükiye olduğu için bin bir zırıltıyla alırsınız.

Mesajı 12 yıl önce atmışım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: x571

quote:

Mesajı 12 yıl önce atmışım.

rekoru kırdım o zaman :D 12 yıl vay be. kaç yaşındasın şimdi sorması ayıp :D

• Zaten katkı diye birşeyler katıyorlar ya petrol şirketleri belkide asetondur o.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

quote:

Orijinalden alıntı: Fox913

45 litre depoya 50ml saf aseton ekleyerek ilk denemeyi yaptım hadi hayırlısı...

başka deneyen var mı?

Sonuç?

uzun süre depoya aseton koymaya devam ettim, yaklaşık 15 depo kullanmışımdır...
    hatta sürekli benzin aldığım istasyonda pompacılar beni tanır hale geldi...

sonuç için net bir cevabım yok.
    Çünkü sarfiyatta ciddi bir düşüş olmadığından fark etmek zor(zaten öyle bir vaad yok, ideal karışımda %10'u bulan yok)
    eğer bir etkisi varsa ciddi ciddi aynı yük ve yol şartlarında test etmek lazım.

Ben bir miktar tasarruf sağladığını düşünüyorum, %2-3 gibi ama bu psikolojik de olabilir.

Nihayetinde LPG taktırdım o da 3 lira oldu

• saf asetonu bulamazsınız,kontrollü kimyasaldır,izne tabidir.marketlerdeki aseton ise saf değildir bilgiinize,çok işe yaramaz.
    madem cesaretiniz var aracınızda denemeler yapmak için etanol katın daha iyi."kimyager tavsiyesi"
    Edit: Terzi kendi söküğünü dikemezmiş....
    konu 12 yıl önce açılmış o zmn aseton yasaklı değildi.
  • oldu olacak rakı koyalım araba kafası güzel kaya kaya gitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle_3406

saf asetonu bulamazsınız,kontrollü kimyasaldır,izne tabidir.marketlerdeki aseton ise saf değildir bilgiinize,çok işe yaramaz.
    madem cesaretiniz var aracınızda denemeler yapmak için etanol katın daha iyi."kimyager tavsiyesi"
    Edit: Terzi kendi söküğünü dikemezmiş....
    konu 12 yıl önce açılmış o zmn aseton yasaklı değildi.

Ben bunu kullandım ama saf değil miymiş bu? Bak şimdi merak ettim onca zaman arabaya ne koydum diye

https://urun.n11.com/oje-cikarici-ve-aseton/kanzuk-saf-aseton-1lt-P216271591?cid=604001&gclid=CjwKCAiA9MTQBRAREiwAzmytw0Shvre-wHwVZbnZry45cb1AZUnkAXaMo4u75aohtMl3mGVXrlDroBoCdNAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Benim teyze oğlu Yanlış hatırlamıyorsam 2000 mercedes e320'ye depoya tiner boşaltarak kullanmış birkaç kere. Benzinle tineri karıltırmış. Tam ne kadar kullandığını bilmiyorum ama 6 ay sonra motor çalışmamış. Söktürmüşler motor bildiğin erimiş.. Çöpe attılar arabayı..
    Olay Yeri:Almanya..
  • Asıl mazda forumunda bunu kullanan arkadaşların son görüşlerini almak lazım.

Birde 10w60 yağ kullanmak lazım diye düşünüyorum aşırı ısı silindik ve sekmanlara zarar vermesin diye.

• Fox913 F kullanıcısına yanıt
    linkteki ürün saf aseton değil.kozmetikte kullanılan katkılı ürün.yane öje çıkarmada kullanılan aseton :(

saf aseton kontrole tabi kimyasaldır,satışı-imalatı-kullanımı kontrollüdür.

size tavsiyem aracınıza herkesin kafasına göre önerilerini denemeyin. yakıt tasarrufu için gaza biraz az basın hem cebinize hem motorunuza iyi gelir.
  • Görkem ! kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=Z4T4DC0_RHY

onu deneyen de var...
  • Barda kafayı çekip depoya işeyince araç %27,2 daha az yakıyormuş. Dampirik bir deneyden kesin bilgidir.
    Not: Küsüratlı sayı verdim ki salladığım anlaşılmasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan3156 -- 20 Kasım 2017; 15:3:30 >
  • depoya limonata döküyordum , yüzde 50+1 tasaruf sağlıyordu,, artık limonata mtv %10 arttırdılar,, baraj altı kaldı kurtarmıyor,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce denedim. Etkili olsun diye az da nitrojen ilave ettim. Mezardan yazıyorum.
  • 12 yıllık konu maşallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2005 yılından beri hala anlayamadınız mı ?
    forumda aseton lobisi mi var nedir :)

millet zamlardan sonra çişi bile deneyecek duruma gelmiş
    yahu kardeşim yakıta aseton katılınca çok iyi olsa bunca ülke ve insanlar bu güne kadar bunu bulamadı mı ?
    olmuşken lpg. ye de insan gazı ekleyin belki daha randımanlı olur :)
  • Bir tasarruf konusu daha burada bitti. Lpg ye devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

yahu kardeşim yakıta aseton katılınca çok iyi olsa bunca ülke ve insanlar bu güne kadar bunu bulamadı mı ?

diğer milletlerle türklerin bilime bakış açılarına dair bir aforizma vardı, o geldi aklıma;

diğer milletler ;
    * bir şey bulunmamışsa onu mutlak ben bulmalıyım
    * bir şey bulunmuşsa ben mutlaka daha iyisini yapmalıyım

türkler;
    * bir şey bulunmuşsa bulunmuştur, ben neyine uğraşacağım
    * bir şey bulunmamışsa "bu kadar adam bulamamış, ben mi bulacağım"...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 20 Kasım 2017; 20:15:23 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.