Şimdi Ara

Benzini nerden alalim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle dikkat etmeniz gereken şey bence benzin istasyonunun şirket operasyonu olması. yani ali nin velinin değil de shell in kendi istasyonu olması. bunu kredi kartı slibindeki şirket adından görebilirsiniz. son olarak şunu belirteim dizelde opet aracı yukarıda bir arkadaşın dediği gibi daha sesli çalıştırıyor shelle göre. ayrıca shell ile ben 20-30 km daha fazla gidiyorum opete göre..
  • ben 2001 accent aracıma 97 oktan shell v-power veya 97 oktan total exellium koyduğumda gerçekten hissedilir bir fark oluşuyor. Özellikle de shell v-power'da araç gerçek ataklığını gösteriyor. 97 oktan tadını alan biri bir daha 95 oktana geçmez. Zaten bir depoda en fazla 1-1,5 ytl fark ediyor..
  • Ankara Dikmen Polisevinin oradaki Shell'den alıyorum. Çok memnunum.
    Önemli olan Opet, BP, Shell değil onu satan bayi. Güvenilir olduğuna inandığınız yerden alın yakıtı.
  • Ben daha önce Bp'den alşıyordum ama hiç memnun kalmadım arabayı tekletti.. Ondan sonra shell'den almaya başladım şuan için memnunum Shell iyi
  • ya bu benzınlerı zaten firmalar bizim türkiyedeki rafinerilerden almıyorlarmı.belki kendıleri bır mıktar katkı maddesi ekelebiliyorlardır o fark yapıyordur normalde bence firma olayı değil o istasyonun sahibine kalmış birşey adam duzenbazsa su vs ekler değilse kaliteli satar.shell iyise bence kontrollerini shell firmasi sık yapıyordur istasyonlarda istasyon sahıbı duzenbazlık yapamıyordur kesın.
  • turkpetrol aslında yabancı bir şirkete aitti. türkiye'de shell ile birleşti. aldığın istasyon daha önemli.

quote:

Orjinalden alıntı: erfe
    ...Benim bildigim PO ve OPET yerli onceden bir turkpetrol vardi ama akibeti ne oldu bilmiyorum
    benzini shellden akli kelden alicaksin lafi ne kadar dogru?
    ...
  • arkadaşım benzinlerin hemen hemen hepsi birbirine yakın kalitede ama onları bozanlar benzin istasyonları.
    mesela ben opetin bir bayisinden aldığım benzinle hem yarı yolda kaldım hemde arabam çalışmadı. her istasyon aynı değil. katkı maddesi koyanlar oluyor. sen temiz benzin aldığın yer bulsan daha iyi olur. birde benzini hep aynı yerden al mümkünse. çok benzinci değiştirmeyin
  • En güzeli de bu bence.. aracımızı tekletmeyen, yarı yolda bırakmayan, kaliteli olduğuna inandığımız benzin veren bir bayii ve aynı pompa en güzeli olacaktır bence de..
    quote:

Orjinalden alıntı: pasha74

arkadaşım benzinlerin hemen hemen hepsi birbirine yakın kalitede ama onları bozanlar benzin istasyonları.
    mesela ben opetin bir bayisinden aldığım benzinle hem yarı yolda kaldım hemde arabam çalışmadı. her istasyon aynı değil. katkı maddesi koyanlar oluyor. sen temiz benzin aldığın yer bulsan daha iyi olur. birde benzini hep aynı yerden al mümkünse. çok benzinci değiştirmeyin
  • ankara için ben armadanın yanındaki shellden alıyorum hep ve şimdiye dek bir problem yaşamadım
  • shell den alıyorum ızmırde uckuyular
  • Benzini BENZİN İstasyonundan almalısınız.

Aracınızın özelliklerine uygun benzin alın, mümkünse kurşunsuz. Mutlaka pompacıya istediğiniz benzin miktarını söyleyiniz. Kredi kartıyla alıyorsanız bir nüshayı pompacıya vermeyi unutmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Benzini BENZİN İstasyonundan almalısınız.

• EVET GENE BU KONU BEN BU ARAŞTIRMA ICIN BUNA BENZER BI KONU ACMISTIM 7 AY ONCE FALAN ...

1 BENZIN ISTASYONLARININ KENDILERINE GORE BELLI BASLI CALISMA .KONROL.YONETIM.PERSONEL

CALISMA PRENSIPLERI=cogu benzın ıstasyonları genelde aynı sıstemde calısırlar bunalr soyledır.profosyonel vede kulaktan duyma calısma prensıplerı.

mesela shell ==shel ıstasyonlarıdna ayda 1 genel kontrol yapılır bu kontrolu ıstasyon sahıbı yapmaz dırek shell kendısı yapar buı kontrollerde benzının ıcındekı su oranı guvenlık pompa kontrollerı yapılır mesella dıyelım bı ıstasyonda su oranı %4 gectıgı taktırde shell tarafından tazmınat davası acılır ve o ıstasyon kapatılır ve 1 yıl kullanılamaz yasagı koyulur 1 yıllın sonunda eyerkı guvence saglarsanız tekararda shell olarak aca bılırsınız yada baska markalarla anlasıp bellı ucret karsılıgında ısım hakkı alınır

KONTROL= kontroller az oncede anlattıgım gıbı su oranı elektırık aksamı satıs dogrulugu kacak mazot kontrolü ve bu gıbı guvenlık onlemlerınden gecırılmektedır bunlardan bırnın eksıklıgı cok buyuk sorunlar neden olur benzıncıler ıcın

YONETIM=Yonetım sıstemlerı ıse genelde kısı kendı kafasına gore yapar ama normalde Shell ıcın gene bellı kurallar vardı mesela ıstasyonu acan kısının bu konu hakında gecmıs tecrubesı yada gercekten profosyenel bı yontıcı en az 1 sene calıstırmak zorundadır pompacılarının ısıe en asagı 1 sene deneyımı olmalı

PERSONEL= Shell ıstasyonlarında personeller genelde acamılık ustalık dıyerek 2 kısma ayrılı ıstasyonlara dagıtılmaktadır sehır merkezlerı ıcıng ecerlı bu

yanı bızım calısma prensıplerımız bunlardır obur ıstasyonlar hakkında bır bılgım yok ondan dolayı sureklı shell anlattım ıstanbulda oldugum zamanlardada sureklı shellden alırım 100 oktan benzın alırım araba ıcın en ıısıdır ama 2.0 ve ustu ıcın uretılmıs ozel bır benzındır 1.6 arabalr ıcın bence geregı yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AğRiLi_04 -- 20 Mart 2007; 18:07:40 >

• Aksaray Yenikapi daki OPET den fulledim bugun depoyu
    bakalim nasil olucak
    Istasyon Buyuksehir Belediyesine aitmis
    Icim rahatladi cunku koskoca belediye yakitla oynamaz
    fakat sonra icime kurt dustu ya bunlarin yakiti yollari gibiyse!!!
  • devamlı po dan alıyordum. aracımın performasından memnun değildim. nekadar zorlarsam zorlayım 120 ye zor çıkıyordu. son iki aydır opet ten alıyorum 95 kurşunsuz. aracım şu an 160 rahat yapıyor. (po dan alan birkaç arkadaşımda opetten almaya başladı. onlarda performanstan oldukça memnunlar) daha fazlasını araç belki yer ama ben yiyemiyorum.
  • sarı-kırmızı renklerinden
    ve ferrari sponsorlugundan
    dolayı shell den almıyordum
    ama adamların benzini çok kaliteli.
  • Ben de hep aynı istasyondan alırım. PO'yu bırakıp Totale geçmiştim. 2 aydır Opetten alıyorum. Bu üçü arasında en verimlisi ve performanslısı Opet bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: mndrs69

devamlı po dan alıyordum. aracımın performasından memnun değildim. nekadar zorlarsam zorlayım 120 ye zor çıkıyordu. son iki aydır opet ten alıyorum 95 kurşunsuz. aracım şu an 160 rahat yapıyor. (po dan alan birkaç arkadaşımda opetten almaya başladı. onlarda performanstan oldukça memnunlar) daha fazlasını araç belki yer ama ben yiyemiyorum.

BU DEDIGIN IMKANSIZ BENCE 120 GORMIYEN ARABA NASIL BI ANDA 160 RAHAT GORE BILIYOR

BIR YAKITIN ARAC UZERINDEKI PERFORMANSI BUKADAR FAZLA OLA BILICEGINI SANMIYORUM HAA BELKI OLMUS OLA BILIR AMA BIRAZ DUSUNMEK LAZIM???

• mitsubishi lancer 1.5 motorlu aracıma nereden benzin almalıyım sizce.doğrudur istasyon sahiplerin tutumu önemlidir ama bu kadar şirket var genel anlamda bunlardan hangisinin benzini daha iiyidir daha temizdir hangsiyle daha fazla yol katedilir.mekanik motorun ömrüne hangisi daha iyidir.herkes bişeyler söylemiş kimi po kimi opet kimi shell e zaten bunlar var genel olarak.acaba ismini az yada sonradan duyduk diye niye rağbet etmiyoruz alpete lukoil e v.s.bunların gerçekten benzini kötümüdür.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.