Şimdi Ara

Berk Yıldız'ın Parfüm Tavsiyeleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
12
Favori
12.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jimmy Vulmer

Selamlar 22 yaşında buğday tenli biriyim.Fresh canlı kokulari seviyorum yukarıdaki tavsiyelerinizi gördüm, acaba aralarinda en kalici farkedilirligi yüksek olan hangisidir ?

Ve baska tavsiyeleriniz var mi ?

Merhaba,

Fresh kokuların kalıcı olanını bulmak biraz zor fakat size birkaç tane söyleyeyim.

Uygun fiyatlı olarak en kalıcı fresh kokular şunlar:

Bvlgari pour homme atlantiqve
    Bvlgari pour homme aqva amara

bu iki kokudan biraz daha az kalıcı olan versace pour homme'u deneyebilirsiniz.

Fiyat olarak bu ürünlerden pahalı olup hem de kalıcı olan ise: Chanel Allure homme sport eau extreme ve Tom ford grey vetiver'i deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bberkyildiz

quote:

Selamlar 22 yaşında buğday tenli biriyim.Fresh canlı kokulari seviyorum yukarıdaki tavsiyelerinizi gördüm, acaba aralarinda en kalici farkedilirligi yüksek olan hangisidir ?

Ve baska tavsiyeleriniz var mi ?

Merhaba,

Fresh kokuların kalıcı olanını bulmak biraz zor fakat size birkaç tane söyleyeyim.

Uygun fiyatlı olarak en kalıcı fresh kokular şunlar:

Bvlgari pour homme atlantiqve
    Bvlgari pour homme aqva amara

bu iki kokudan biraz daha az kalıcı olan versace pour homme'u deneyebilirsiniz.

Fiyat olarak bu ürünlerden pahalı olup hem de kalıcı olan ise: Chanel Allure homme sport eau extreme ve Tom ford grey vetiver'i deneyebilirsiniz.

Hizli cevap icin teşekkürler hocam yarin deneyip buraya tekrardan yazarım iyi aksamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba araştırmalarım sonucu şu iki koku arasında kaldım. Siz hangisini tavsiye edersiniz? Başka tavsiyeniz varsa onu da değerlendirebilirim.

1- Dior homme intense
    2- Guerlain L'Instant de Guerlain Pour Homme Eau Extreme

Ayrıca yazlık, kalıcılığı ve farkedilebilirliği yüksek ve taklit ve benzerleri çok olmayan, farklı diyebileceğimiz hangi parfümü tavsiye edersiniz?

Yaş 35, kıyafet genelde kot üstü kazak, gömlek/ Tshirt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle58 -- 23 Şubat 2017; 1:42:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle58

Merhaba araştırmalarım sonucu şu iki koku arasında kaldım. Siz hangisini tavsiye edersiniz? Başka tavsiyeniz varsa onu da değerlendirebilirim.

1- Dior homme intense
    2- Guerlain L'Instant de Guerlain Pour Homme Eau Extreme

Ayrıca yazlık, kalıcılığı ve farkedilebilirliği yüksek ve taklit ve benzerleri çok olmayan, farklı diyebileceğimiz hangi parfümü tavsiye edersiniz?

Yaş 35, kıyafet genelde kot üstü kazak, gömlek/ Tshirt.

Merhaba,

2 parfümde yaşınıza gayet uygun ve güzel kokular.

Erkekler iki parfümü de severek kullanılar fakat iş karşı cinsin beğenmesine geldiğinde Dior Homme Intense 1-0 öne geçer.

Guerlain belkide daha ileri ki yaşlarda kullanılabilir (45-50)

Benim tercihim Dior Homme Intense'den yana olur ayrıca Dior Homme Parfum'ü de denemenizde fayda var. Fakat sıkar sıkmaz koklamayın. Çıkın mağazadan dolaşın koku kendiliğinden gelsin burnunuza öyle değerlendirin.

Ayrıca sizin yaşınıza da gayet uygun olan ve Dior homme intense'i tahtından edebilecek bir parfüm varsa oda benim de şuanda kullandığım Thierry Mugler Pure Havane'dır. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Sizin yaşınıza en uygun hem yazlık hem de kalıcı olarak Acqua di gio profumo'yu önerebilirim sizin yaşınızdaki birini asla üzmez. Fakat Orijinal Gio ya biraz da olsa benzerliğinden dolayı insanlar daha önce bu parfümü kokladığı hissiyatına kapılabilir.

Bütçe biraz daha yukarılara çıkabilirse de: Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme'i deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 23 Şubat 2017; 10:11:10 >

• Thierry Mugler Pure Havane ya baktığımda sanırım Tom Ford Tobocca Vanilin tarzı bir kokuya sahip. Bir bakayım kokusuna.

Yazlık olarak şu an sculpture, jil Sander sun men, lancome hypnose ve acqua di gio mevcut bende fakat hiçbiri tam tatmin etmedi beni. Dior sauvage düşüneyim dedim. Kimisi hayran olmuş bu parfüme kimisi iğrenç demiş. Bir de chanell i deneyim bakalım nasıl!!

• quote:

Thierry Mugler Pure Havane ya baktığımda sanırım Tom Ford Tobocca Vanilin tarzı bir kokuya sahip. Bir bakayım kokusuna.

Yazlık olarak şu an sculpture, jil Sander sun men, lancome hypnose ve acqua di gio mevcut bende fakat hiçbiri tam tatmin etmedi beni. Dior sauvage düşüneyim dedim. Kimisi hayran olmuş bu parfüme kimisi iğrenç demiş. Bir de chanell i deneyim bakalım nasıl!!

Tobacco Vanille'e göre çok daha tatlı bir aroması vardır Pure Havane'ın.

Sculpture yaz için tam bir fiyat performans ürünüdür birçok kişi tarafından da beğenilir kalıcılığıda fiyatına oranla iyidir.

Sun men hypnose gio bunlar artık genel geçer ve çok yaygın kullanılan kokulardır bunlardan biraz sıyrılmakta fayda var aslında.

Sauvage sizin yaşınızın kokusu değil bırakalım daha gençler kullansın. :) Sizinde dediğiniz gibi ya sev ya nefret et parfümüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 28 Şubat 2017; 9:28:23 >

• bberkyildiz B kullanıcısına yanıt
    Hocam atlantiqu beğendim gayet kalıcı ama farkedilirligi az dior homme intense dior savuge hakkinda ne düşünüyorsunuz baska tavsiyeleriniz var mi?

• quote:

Hocam atlantiqu beğendim gayet kalıcı ama farkedilirligi az dior homme intense dior savuge hakkinda ne düşünüyorsunuz baska tavsiyeleriniz var mi?

2 parfüm birbirinden çok farklı dior homme intense kış aylarında ve daha çok gece kullanımına uygunken. Sauvage daha genç yaşlarda ki kişiler için ve kış hariç her mevsim rahatlıkla kullanılabilen bir parfüm.

Fresh baharatlı bir koku arıyorsanız Sauvage sizi üzmeyecektir tabiki yaşınız 30 un altındaysa.
  • Cartier declaration L edt ile Lacoste essenial nasıldır Berk kardeşim.orta yaş 37 ve genellikle klasik spor giyim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

Cartier declaration L edt ile Lacoste essenial nasıldır Berk kardeşim.orta yaş 37 ve genellikle klasik spor giyim için.

Merhaba,

Cartier declaration serisi yaşınız için gayet uygun fakat o seriden size Klasik declaration veya declaration d'Un soir öneririm.

Lacoste essential'da güzel kokudur fakat onu alacağınıza Versace Pour Homme almanız sizin yararınıza olacaktır.
  • Merhaba Berk bey. Tavsiyeniz üzerine pure havane ya baktım. Normalde dior homme intense almayı düşünüyordum ama açıkçası çok kadınsı olması da o kadar hoşuma gitmiyordu. Pure havane ise açıkçası oldukça hoşuma gitti ve satın aldım. Tavsiye için çok teşekkür ediyorum. 👍

Bir kaç ay içinde yazlık parfümümü de bulursam tamamdır. 😊

• quote:

Merhaba Berk bey. Tavsiyeniz üzerine pure havane ya baktım. Normalde dior homme intense almayı düşünüyordum ama açıkçası çok kadınsı olması da o kadar hoşuma gitmiyordu. Pure havane ise açıkçası oldukça hoşuma gitti ve satın aldım. Tavsiye için çok teşekkür ediyorum. 👍

Bir kaç ay içinde yazlık parfümümü de bulursam tamamdır. 😊

Rica ederim umarım memnun kalırsınız çok kimse bilmese de ve ülkemizde her yerde satılmasa da pure havane gerçekten iyi bir koku.

Yazlık parfüm için biraz erken ama şimdiden belirleyim diyorsanız. Nasıl bir yazlık koku istediğiniz anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırım.
  • bberkyildiz B kullanıcısına yanıt
    merhabalar,,, vakko v de edt için lacivert ve mavi şişe olarak 2 renk var alışveriş sitelerinde, fark varmı aralarında bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thormentor

merhabalar,,, vakko v de edt için lacivert ve mavi şişe olarak 2 renk var alışveriş sitelerinde, fark varmı aralarında bilginiz var mı?

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla bir tane vakko v var oda lacivert olan. Mavi şişeden örnek gösterir misiniz?

İnternette gördüyseniz fotoğraflarda renk farklılıkları olabilir veya after shave vs. bir ürünü var ise o olabilir.
  • 18 Yaşında hafif buğday tenli olarak sayılabilen ve minyon tipli birisine yazlık/baharlık öneriniz nedir? Daha önce doldurma Diesel Fuel for Life kullanıyordum hoşlandığımı da söyleyebilirim fakat biraz ağır gibi sanırım, biraz daha içi kıpır kıpır yapacak ve enerji verecek bir öneriniz var mı acaba?
  • merhaba. bir mağazaya girip parfüm deneyip satın almadan çıkmak sizce normal bir eylem mi, ben biraz utanıyorum ancak denemek istediğim bir sürü parfüm var. sephora sevil tekin acar boyner rossmann haricinde başka mağaza biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: NapTower

18 Yaşında hafif buğday tenli olarak sayılabilen ve minyon tipli birisine yazlık/baharlık öneriniz nedir? Daha önce doldurma Diesel Fuel for Life kullanıyordum hoşlandığımı da söyleyebilirim fakat biraz ağır gibi sanırım, biraz daha içi kıpır kıpır yapacak ve enerji verecek bir öneriniz var mı acaba?

Merhaba,

fuel for life biraz ağır gelebilir özellikle bundan sonraki aylar için zaten çok ağım şahım güzel bir kokusu ve karakteri yoktur kendisinin.

Bütçe durumunuzu bilmiyorum ama sizin yaşınıza şunlar iyi gidebilir:

Dior Sauvage

Jean Paul Gaultier Ultra Male (Yazlık sayılmaz daha çok baharlık)

Bvlgari Aqva Amara

Nautica Voyage (Fiyatı diğerlerine oranla daha uygun)

Uygun fiyatlı olsun derseniz de: Nikos Sculpture

• quote:

Orijinalden alıntı: köle

merhaba. bir mağazaya girip parfüm deneyip satın almadan çıkmak sizce normal bir eylem mi, ben biraz utanıyorum ancak denemek istediğim bir sürü parfüm var. sephora sevil tekin acar boyner rossmann haricinde başka mağaza biliyor musunuz?

Bu önemli bir konu aslında fırsat bulunca yazacaktım ama kısaca bahsedeyim. Nasıl ki her kıyafet mağazasına girdiğiniz de kıyafet almıyorsanız parfüm denerken de almak zorunda değilsiniz. Özellikle parfüm mağazalarında en rahatsız edici durumalardan birisi hemen size birisinin yanaşması ve sizin istediğiniz kokuyu rahat rahat koklayamamanız. Size yanaşma sebepleri kendi istedikleri markayı size sattırmaya çalışmaları.

Ayrıca birçoğunda bir bilmişlik hakim. Hepsini kastetmiyorum ama çoğu sadece markaların doğru okunuşlarını bilen içleri dolu olmayan parfüm uzmanları. Geçenlerde bir kokuya bakmak için yine uğradım bir mağazaya Moschino'yu yanlış telaffuz ettim. Oda düzelterek Moschino Uomo diyorsunuz sanırım bakalım dedi.

Yerimden hiç haraket etmedim hangi notalar var bunun içinde dedim. Direk kem küm etmeye başladı fresh bir koku falan demeye başladı. Ben söyleyim size dedim, saydım sonra usulca uzaklaştı yanımdan.

Demem o ki bu kişilerden tedirgin olmayın alırsınız almazsınız önemli değil gidin istediğiniz kokuyu deneyin işiniz bitince de iyi günler diyerek çıkın. Adı üstünde TESTER ve sizin test etmeniz için o ürünler orada. Aradığınız bir şey var mı? vs sorular gelirse de bakıyorum kendim teşekkür ederim diyin. İsterse peşinizde dolansın. Ayrıca aynı gün içinde 3 ten fazla kokuyu denemeyin zira burnunuzun hassasiyeti azalacağı için 3

ten sonraki kokuları algılamada problem yaşayabilirsiniz.

• quote:

quote:

18 Yaşında hafif buğday tenli olarak sayılabilen ve minyon tipli birisine yazlık/baharlık öneriniz nedir? Daha önce doldurma Diesel Fuel for Life kullanıyordum hoşlandığımı da söyleyebilirim fakat biraz ağır gibi sanırım, biraz daha içi kıpır kıpır yapacak ve enerji verecek bir öneriniz var mı acaba?

Merhaba,

fuel for life biraz ağır gelebilir özellikle bundan sonraki aylar için zaten çok ağım şahım güzel bir kokusu ve karakteri yoktur kendisinin.

Dior Sauvage

Bvlgari Aqva Amara

Dunhill Desire Blue hakkındaki görüşleriniz nedir? Kullanma veya deneme şansını bulamadım fakat çevremdeki kişilerden çokça duydum ve merak etmiyor değilim fakat yakınlarda parfüm deneyebileceğim herhangi bir mağaza yok maalesef.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Dior Sauvage

Bvlgari Aqva Amara

Dunhill Desire Blue hakkındaki görüşleriniz nedir? Kullanma veya deneme şansını bulamadım fakat çevremdeki kişilerden çokça duydum ve merak etmiyor değilim fakat yakınlarda parfüm deneyebileceğim herhangi bir mağaza yok maalesef.

Malesef koklama şansım olmadı hiç o yüzden olumlu veya olumsuz bir görüş belirtmek doğru olmaz ama sucul fresh turunçgil kokularını seviyorsanız. Nikos Sculpture veya Nautica Voyage sizi memnun edecektir diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.