Şimdi Ara

Beyler MAKİNE müh. için Yıldız mı Agü mü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sene ygsden 27 bin geldi lys meçhul fakat ben onu 20 bin in altına düşürürüm gibi geliyor inşallah.üniversite araştırmamda agüde tıkandım.imkan olarak çok güzel şeyler vaad ediyor.burs olsun yurt dışı ingilizce eğitimi olsun.fakat yeni üniversite.kadro yeterli mi bilemiyorum.(öğrenci sayısı az olduğundan şimdilik yeterlidir belki)bide yıldız teknik var tabi.yıldız tekniği bilen bilir saten odtü itü tutmayan buraya geliyor.güzel yanları istanbulda olması.bide isminin idare ediyor olması.Agü yü bilen arkadaşlardan yada bu tür şeylerde tecrübeli arkadaşlardan güzel cevaplar bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim...

• Hocam ne AGÜ'si Allah için.Üniversite demek burs vs. demek değil.Akademik kadro olsun,tecrübe olsun,sosyal yaşam ve tanınırlık olsun hepsi YTÜ'de daha gelişkin.Yurt dışına gitmek dil öğrenmek bir Erasmus'a bakar.Bir öğrenci bundan başka ne ister.Hayata 10 defa gelmeyeceksiniz.Burslara kanıp şişirme üniversitelerde heba etmeyin kendinizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realmrxa -- 16 Haziran 2014; 1:15:40 >
  • AGÜ ne yahu. Yıldız'ın yanında adı telaffuz bile edilmemeli.
  • ya yıldızın nasıl bir üniversite olduğu köklü olduğu fln okey de.Abi sıralamada baya geriledi ya.Ha agü ile kıyaslanırmı tabi haklısınız yeni üni. ortam yok kadro desin meçhul.aslında yakındığım şeyden ötürü yakınmamam gerekir ya.yıldız gidemezsek saten geriye adam akıllı kaç üniversite kalıyorki(Millet alınmasın adı olan demek istedim)
  • kafam karışık olmakla beraber ;sektörün sizden 3 yıl iş deneyimi istediğini kesin biliyorum
    öte yandan en dandik iş kurumları (ki bunlar kapitalist düzeni benimsemiş , ilanlarda esnek çalışma saatleri diye yazarlar) bunlar bile iyi derecede ingilizce ararlar.

öncelikler tercih yapacak arkadaşım

burda hava cıva uni versitesinde okuyan, okudunu idda eden, kapısından bakan bir sürü adam var. onlara bakma yukarıda yazdıklarım ki bunlar gerçek olan şeylerdir, universiteyi bitirmiş birinin anlayamayıcağı, zaten eramusa git , yok efendim uni adı onemli değil vs diyen adamların hiç aklından geçmeyen kelimenin tam anlamıyla kulaktan dolma bireylerin söylemleridir. onlar en buyuk soku oku bitince yaşarlar zaten .

terc,h döneminde un,lere git age yıldız vs. git gör.
    lakin öğrenci yorumlarına pek bakma
    hakkarı üniversitesine gitsen bi öğrenciye sorsan nasıl okul desen adam kötülemez.
    bu forumda ödtü ile iyte yi bir tutan adamlar var .

kafana yatana git, istedin bölüme git,

benim yorumum ise agü yıldızı pataklar. yıldızı al götür bak anadoluda eskişehire koy eger o puanlarla ögrenci alsın ben de öğrencilikten istifa ederim . çok yakın arkadaşım makine müh ögrencisi
    sınıflarında oturmaya yer bulamadığını
    davutpaşa diye tepelede kıs yaz çıle çektiklerini
    ayda 1 gelen labaratuaar derslerini (sınıf 250 kişi ve en iyi labı 48 kişilik)
    istanbul=yaşam zorlugu ,, para,,biryerden bir yer 3 4 saat,, vss buda uzar gider
    ......... uzar gider

tamam 100 yıllıkında
    bu yuzyıl ders çalışmıs ama sınavda başarılı olamamıs bir ögrenci edası var.
    tas üstünde tası yok yani

hayattta basarılar dilerim

• çok doğru bir tespit daha doğrusu tespitler.Bende bayadır araştırıyorum saten. o yüzden agü ile yıldız karşılaştırıyorum ya.yıldız iyi güzelde yıldızı söndü biraz.ortam güzeldir belki ama eğitim için biraz zor.250 kişilik sınıf mı olurmuş :D .Yıldıza gidersem birazda okulda yatarım düşüncesi var bende.250 kişilik bölüm belki daha fazla yarısından çoğu fazla kasmıyor saten.bende o gruba dahil olurda yatarım gibime geliyor.ama agüye gelirsek 20 kişilik sınıf.nerdeyse hocayla birebir ders.kampüs dersen boş saten yapacak şeyler biraz spor ve dersten başka birşey değil.dil eğitimi dersen adamlar yurtdışında yarı eğitim veriyor.rektörün trt deki röportajını izledim.adam üni. kadrosunun çoğunluğu yurtdışında bulunan hocalardan seçmiş.buda tam ingilizce eğitim demek.üniversite yeni fakat + ları çok fazla...(arkadaşın dediklerine tamamiyle katılıyorum.)

Bu arada teşekkür ederim Lys 1 geçti bakalım lys2 ne gösterecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cellat191 -- 16 Haziran 2014; 17:45:10 >

• Hocam konuyu hortlattım ama..Nereyi yazdınız acaba :) ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yildiz teknik elektrik muhendisligi
    Ve tavsiyem koklu bir universite olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.