Şimdi Ara

BF3 İçin Upgrade (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: suvari25

quote:

Orijinalden alıntı: Chaos123

Pc almak için maddi yönden kendimi aşabilirim ama ailem yeni pc almama izin vermiyor bir türlü ikna edemedim.Acaba anakartıma uygun daha iyi bir işlemci alabilirmiyim anakartım 4 çekirdekli işlemci desteklermi?

Anakartın Core 2 Quad ve 45 nm işlemcileri destekliyormuş. (kaynak :http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KPLC/#overview )

ancak senin anakartına uyumlu 4 çekirdekli işlemcileri sıfır olarak bulup satın almak iyice zorlaştı. 2. el de bile q6600 ları ( en alt seviye bulabileceğin 4 çekirdekli modeldir) insanlar 170 tl ye falan satıyorlar ki bu işlemci 2007 modeldir. Artık düşün 5 yıl kullanılmış işlemciye vereceğin parayı. Ya böyle bir işlemci bulacaksın ikinci el ya da anakart ı da değiştireceksin ya da bf 3 alıp biraz denersin sistemini. her oyunda sorun olmuyo sadece kalabalık yerlerde olabilir

Son olarak BF 3 ü ben originden online aldım. %50 Yaz indirimi vardı 57 liraya (24.99 euro) falan denk geldi. Sana böyle bir indirimi beklemeni öneririm.

Teşekkürler çok yardımcı oldunuz ekran kartı ve ram alcam.Artık rahatsız edecek kadar kasarsa yapacak bişey yok başka oyunlara yönelirim şansımı denemek istiyorum tekrar çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayrıca sistem tavsiyesi veremiyorum çünkü PSU ( güç kaynağını) bilmiyorum. Eğer ki güç kaynağın iş görürse mevcut psu ve hdd ni yeni sistemde de kullanabilirsin. Zaten güç kaynağın kalitesiz bir şey ise mevcut sistemine sadece ekran kartı bile eklediğinde sorun yaşayabilirsin. Bu nedenle güç kaynağını bize söylersen iyi olur.
  • quote:

Teşekkürler çok yardımcı oldunuz ekran kartı ve ram alcam.Artık rahatsız edecek kadar kasarsa yapacak bişey yok başka oyunlara yönelirim şansımı denemek istiyorum tekrar çok teşekkür ederim.

Rica ederim. Hayal kırıklığına uğramanı istemezdim.

Aslında seninle aynı yollardan geçtik sayılır. Benim de çift çekirdekli amd athlon x2 6000+ li işlemcim ve 256 mb 8600gt ekran kartım vardı. Bf 3 ü bırak, hiç bişey doğru düzgün çalışmıyordu. Onun için gittim HD 5670 ddr 5 ekran kartı aldım %25 indirimle 160 tl ye . Başta güzeldi crysis 2 mw3 falan güzel oynuyordum sonra kart hata vermeye başladı. Kartı vatana geri götürdüm . Sağolsun vatan geri iade aldı 160 tl hediye çeki verdi. Bundan sonra yeni ekran kartı aramaya koyuldum ama aklımda işlemci hep soru işareti bırakıyordu. Ardından bf 3 için bu işlemcinin de uygun olmadığını öğrendim ve yeni bir çok oyunun 4 çekirdekli işlemcilere göre optimize edildiğini duydum. Üstelik bu yaz origindeki %50 indirimi görünce dayanamadım aldım bf3ü

Artık kararım netleşmişti anakart- işlemci- ram- ekran kartı ve gereksiz olsa da almak istediğim için yeni bir ATX kasa aldım. Mevcut psuyum yeni sisteme yetiyordu. Harddiskim sadece 160 gb dı ama olsun dedim yeni sisteme de onu taktım. anakartı da 100 tllik bir şey alabilirdim fakat 220 tl ye falan aldım. DVD writer da mevcuttu zaten onu saymıyorum. 160 tllikte vatandan alacağım vardı zaten. Yani az bir maliyete yepyeni bir pc im oldu

Not:Ben de o kartı alarak hata yapmıştım. Allah tan o ekran kartını vatan geri aldı yoksa halim dumandı

• quote:

Orijinalden alıntı: suvari25

quote:

Rica ederim. Hayal kırıklığına uğramanı istemezdim.

Aslında seninle aynı yollardan geçtik sayılır. Benim de çift çekirdekli amd athlon x2 6000+ li işlemcim ve 256 mb 8600gt ekran kartım vardı. Bf 3 ü bırak, hiç bişey doğru düzgün çalışmıyordu. Onun için gittim HD 5670 ddr 5 ekran kartı aldım %25 indirimle 160 tl ye . Başta güzeldi crysis 2 mw3 falan güzel oynuyordum sonra kart hata vermeye başladı. Kartı vatana geri götürdüm . Sağolsun vatan geri iade aldı 160 tl hediye çeki verdi. Bundan sonra yeni ekran kartı aramaya koyuldum ama aklımda işlemci hep soru işareti bırakıyordu. Ardından bf 3 için bu işlemcinin de uygun olmadığını öğrendim ve yeni bir çok oyunun 4 çekirdekli işlemcilere göre optimize edildiğini duydum. Üstelik bu yaz origindeki %50 indirimi görünce dayanamadım aldım bf3ü

Artık kararım netleşmişti anakart- işlemci- ram- ekran kartı ve gereksiz olsa da almak istediğim için yeni bir ATX kasa aldım. Mevcut psuyum yeni sisteme yetiyordu. Harddiskim sadece 160 gb dı ama olsun dedim yeni sisteme de onu taktım. anakartı da 100 tllik bir şey alabilirdim fakat 220 tl ye falan aldım. DVD writer da mevcuttu zaten onu saymıyorum. 160 tllikte vatandan alacağım vardı zaten. Yani az bir maliyete yepyeni bir pc im oldu

Not:Ben de o kartı alarak hata yapmıştım. Allah tan o ekran kartını vatan geri aldı yoksa halim dumandı

O zaman ben hiç bulaşmayayım bu işe alırsam ilerde yeni bir pc alırım Psu da tamamen aklımdan çıkmış direk daldım ekran kartlarına vs psu mun değeri üstünde regular 250W peak 300W yazıo bu bilgi yeterlimi?

• quote:

O zaman ben hiç bulaşmayayım bu işe alırsam ilerde yeni bir pc alırım Psu da tamamen aklımdan çıkmış direk daldım ekran kartlarına vs psu mun değeri üstünde regular 250W peak 300W yazıo bu bilgi yeterlimi?

Maalesef o psu nun da değişmesi gerekecek .

o psu ile de yeni ekran kartı almanı tavsiye edemem.

Bence de beklemen daha hayırlısı. Bf 3 olmasa da bir çok oyunu zaten oynayabilirsin

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.