Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bi arkadaşımdan dosya aldım admin olarak çalıştır dedim ve takıldı düğmeden bilgisayarı kapadım
    tekrar açmayı dendiğimde Güvenli mod falan çıktı Normal olarak başlat dedim fakat Lütfen bekleyin.. de kaldı
    bunun çözümünü googleda da aradım fakat bulamadım
    Yardım edeceklere teşkkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LamiL.B -- 20 Ekim 2009; 17:16:46 >

• Bilgisayarı güvenli modda başlatıp sistem geri yüklemeyi deneyin.
  • büyük olasılıkla işletim sistemin zarar görmüş ve o yüzden bu tip hata vermesi normal çünkü normal kapatmamadan dolayı gelebilir bu tip sorunlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResiqMe

Bilgisayarı güvenli modda başlatıp sistem geri yüklemeyi deneyin.

yada windowsa girmeden önce f8 e basıp. "son çalışan ayarlarımla başlat" seçeneği de işe yarayabilir
  • Olay maalesef userların birinde başıma geldi.

Nasıl çözdüm, okuduğum bir makalede kb971486 update kaldırılması gerektiği yazmakta idi. (Başka epey makale de okudum, onlarda diski 2. disk olarak nod 32 updateli bir pcye bağlayıp virüs aratmaktan, HKLM\soft..\microsoft\windowsnt\drivers32 yolunda "aux" anahtarına *.tmp li bir kayıt olduğunu ve bunun virüs olduğunu söyleyen başka makale de vardı.) Dediğim gibi ben sadece tmp kaydının olup olmadığına baktım, yoktu. ERD çalıştırıp kb971486 kaldırdım, restartta olay tamamdı.

Şimdi açıldı ama kb971486 güncellemesi tekrar geldi, devre dışı bıraktım şimdilik bakalım ileride daha iyi yollar çıkar diye.

Problemi yaşayan hepimize geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caqlayan

quote:

yada windowsa girmeden önce f8 e basıp. "son çalışan ayarlarımla başlat" seçeneği de işe yarayabilir

Windowsa girmeden önce F8 e basıyorum fakat seçenekler gelmiyor

@miskiab
    Bilgisayarın harddiskini çıkaramam bu yüzden içinden bir dosya silemem ve virüs taraması yapamam

@resiqme
    Güvenli modda açtığımda köşelerde güvenli mod ve üst ortada bir yazı yazıyor ve mouse kıpırdıyor fakat ekran simsiyah kalıyor hiç bir şey göremiyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LamiL.B -- 21 Ekim 2009; 18:33:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LamiL.B

quote:

Orijinalden alıntı: caqlayan

quote:

Windowsa girmeden önce F8 e basıyorum fakat seçenekler gelmiyor

@miskiab
    Bilgisayarın harddiskini çıkaramam bu yüzden içinden bir dosya silemem ve virüs taraması yapamam

@resiqme
    Güvenli modda açtığımda köşelerde güvenli mod ve üst ortada bir yazı yazıyor ve mouse kıpırdıyor fakat ekran simsiyah kalıyor hiç bir şey göremiyorum ?

f8 çalışmıyosa güvenli mod a nasıl giriyosun o çıkan menüyü kastediyorum ben

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.