Şimdi Ara

Bilgisayar da ses ile donma ve ya reset atma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

10 puanlık uzmanlık sorusu :)

bilgisayarımın tüm hardware özellikleri;
    i5 2500k (OC siz) ve ZALMAN CPU soğutuculu,
    HD 4850 ice Q4 1gb 256 bit ekran kartı,
    GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram,
    7200 rpm seagate 500gb HDD,
    MSI GD65 anakart,
    600W PSU lu XIGMATEK PANTHEON BLACK EDITION MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA,
    Ve son olarak 1000W lık UPS.

Herşey güzel harika ama bad company 2 oynarken belli belirsiz zamanlarda sesli bir görüntü donması oda "dııı" olarak duyuluyor :) ve ya reset atma meydana geliyor. Sorun ekran kartından diye düşündüm fakat derecelere baktığım da 49-55 arası bir derecede seyir ediyor özellikle ekran kartı fanının hızını %100 e çıkardım ama gene sapıtıyor melet direct X 11 uyumlu değil ekran kartım ama Windows 7 işletim sistemim var ve DX 11 yüklü.
    HDD bad sector tarattım temiz çıktı 0 bad sector.
    İşlemciye gelirsek zaten bildiğin benim evimden soğuk Zalman sağolsun,
    PSU kalıyor oda diğer oyunlarda sorun çıkmamasından tez olarak çürüyor.

Ama gel gelelim Crysis 2 oynadığımda ne bir donma ne bir takılma olmuyor sizce sorunun kaynağı ne arkadaşlar

• Ram sorunu olabilir gibi... Ram'leri yer değiştirerek ve tek tek deneyebilirsin.
  • yeni bir semptom daha ortaya çıktı şu anda desktop ekranında refresh atar gibi bi 1-2 ms lik bi geçiş oluyor galiba ekran kartım ömrünü dolduruyor gibi ekran kartı sesin takılıp görüntü donmasına yol açabilirmi ısı sorunu olmadan?
  • Evet ekran kartında da bu sorun çıkabilir.
  • Bana bu configürasyona uygun bi ekran kartı önerebilirmisiniz? NVIDIA alıcam ama ne aliyim
  • Sorunun kaynağı olan şey ekran kartıdır artık eminim ama gel gelelim yaklasık 2 saattir crysis oynuyorum hiç sorun olmadı Bad Company 2 ekran kartımı zorladığından oda bu şekilde bir isyan ediyor. Benzer sorunları olan arkadaşlar için bilgilendirme.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.