Şimdi Ara

Bilgisayar Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 gün önce yeni bilgisayar aldım.GTA 5 yükliyeyim dedim.Oyun yüklenirken PC şarjdaydı. Oyun yüklendi falan oyun gerçekten iyi gidiyodu. Sonra PC'yi kapattım. Şarjınıda çıkardım. Ertesi gün oynayayım dedim. Dünden eser yok. Oyun kasıyo, nişan alınmıyo, haritada binalar yollar vs. yüklenmiyo. Sonra internette araştırıyım dedim. O sırada PC'nin şarzı azalmış. Şarja taktım. Sonra çözüm bulamadım oyuna döniyim bari dedim. Oyun resmen akıyo. Eski haline dönmüş. Yani PC şarjdayken performansı gözle görülecek derecede artıyo. Bunu PC batarya zorlanmasın diye mi yapıyo yoksa başka nedeni olabilir mi ? Ve çözümü var mı ? Bilen biri yazarsa sevinirim :)

Acer Aspire V17 Nitro
    Intel Core i5-4210H 2.90 GHz (3.5GHz e kadar çıkabiliyo)
    8 GB Ram,
    64 bit işletim sistemi

• orfaz kullanıcısına yanıt
    Kardeş öyle de eğer şarjda oynamaya çalışırsam batarya deşarj olucak. Bu arada bataryası çıkarılmıyo
  • SelamBenKral kullanıcısına yanıt
    Pardon uzmanım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada orfaz'ın dediğinden yola çıkarak bir de oyunu harici ekran kartı ile oynatıyım dedim. Evet hakikaten o haritanın yüklenmemesi vs. olmuyor ama yinede o şarja takılı halindeki gibi de olmuyor. Çok olmasa da kasıyor oyun. Nasıl düzeltebilirim bunu ?
  • Sorun çok basit , şimdi mesela ekran kartı ayarlarına bir göz atalım : Pil konumunda iken güç tasarrufu modundadır ,
    CPU ya da bakarsak yine pil kullanımını düşürmek için güç tasarrufundadır .

Uzun lafın kısası pil kullanımı sırasında senin kullanım süreni uzatmak için bilgisayar daha az enerji harcar . Buda performans kayıplarına yol açar .

Sana tavsiyem , maden bilgisayarında yeni pil ömrünü arttırmak için oyun vs. bilgisayarı yorucu işlemler sırasında şarj kablon takılı olsun . Bu sırada bilgisayarın ısınacağından pili zamanla zarar görmeye başlayacaktır .
    Pilini çıkart kablonu tak oyununu oyna pilin zarar görmesin sende keyfine bak

• alper939 kullanıcısına yanıt
    Kardeş sağol haklısın da ben yukarıda da yazdım PC'nin bataryası çıkartılmıyor
  • SelamBenKral kullanıcısına yanıt
    Anladım , pili bozulunca nasıl yapacaksın ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pil ayarlarından prize takılı değil iken performans moduna getirmen lazım. Pili çıkarmaya falan gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN-61

Pil ayarlarından prize takılı değil iken performans moduna getirmen lazım. Pili çıkarmaya falan gerek yok.

Kardeş öyle de denedim yine de GTA eskisi gibi çalışmıyor. Bu arada forumlarda biraz araştırdım da bazı piller %100 olunca kesiyomuş elektiriği PC adaptörden yiyomuş elektriği. Bu benim Pc'de de olur mu ? Oluyorsa bataryaya zarar verir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SelamBenKral

quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN-61

Pil ayarlarından prize takılı değil iken performans moduna getirmen lazım. Pili çıkarmaya falan gerek yok.

Kardeş öyle de denedim yine de GTA eskisi gibi çalışmıyor. Bu arada forumlarda biraz araştırdım da bazı piller %100 olunca kesiyomuş elektiriği PC adaptörden yiyomuş elektriği. Bu benim Pc'de de olur mu ? Oluyorsa bataryaya zarar verir mi ?

Bildiğim kadarıyla bütün piller %100 olunca elektriği keser. Batarya zararını bilemem. Tavsiyem pil dolarken oyun oyna dolunca nette falan takıl şarjı bitir sonra şarja tak öyle oyna aklıma başka bir şey gelmedi.
  • Abiler Ablalar lütfen bi çözüm bulun şuna yaa Bu arada bilgisayarın arkasına bakarken ortada bir deilk farkettim yanında pil çıkarma resmi vardı. Ama boşluk bu iğne sokulan reset düğmeleri olur ya onun gibi bişey. Servise sordum mırın kırın ettiler garantiden çıkabilir vs. Ama yanında pil çıkarma işareti olan bir delik(düğme) bence benim sorunumun çözümü olabilir. Lütfen yardım edin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.