Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisleri gelebilir mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
5
Favori
1.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Eli Vance

quote:

Orijinalden alıntı: The Catalyst

halihazırda okumaktayım. Soru nedir?

edit : sabırlı olman yeter. diğer her şeyi halledersin.

İlk mesajda belirttiğim özelliklere sahibim bilgisayar mühendisliğine sizce uygun muyum? Sevebilir miyim? Yoksa bilgisayar mühendisliği sandığım gibi birşey değil mi?

buna bence sen kendin karar versen daha iyi olur. Mesela bir java kitabı alarak inceleyebilirsin. Sana fikir verecektir. Yada algoritma çözmeye çalışabilirsin. ilk mesajına yazdığın özelliklerin bilgisayar mühendisliği için bir artı yada eksi yaratacağını düşünmüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LifeSuxTR

Benimde hedef bölümüm buydu ancak sonradan iş imkanlarının çok az ve düşük maaşlı olmasından dolayı vazgeçtim.

Bilgisayar Můhendisliği okumak istediğimi söylediğimde tepkiler genelde aynı oluyor.
    -O meslek öldü be usta (Hadi ordan uzay çağındayız bilgisayar mühendisliği ölür mü aksine her geçen gün ilerler).
    -Sürünürsün benim bi arkadaşın abisi vs vs vs (Senin arkadaşının abisinden kaynaklanan bi durum bu bilgisayar mühendisliğinin günahı yok).
    -Bilgisayar Mühendisi olup napıcan o bölümde okumayan biri senin yaptığın herşeyi yapabilir (Yorumsuz).

Her konuşana aldanmayıp işi bilen birilerine danışmak lazım

Bana da hep aynı şeyleri diyolar olurken geçmişe gittim yine sinirlendim.en güzeli takmamak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yukarı

• Ingilizce okumassak ne kaybederiz

• Şuanda hazırlıktayim çevrendekileri çok takmamalisin bence çünki bilgisayar mühendisi deyince bazilarinin kafasina sadece format atan bilgisayarcilar geliyor. Hatta bi akraba demişti artik bilgiisayari cocuklar bile kullanıyor diye bende tamam he he demekten başka bişe yapmadim tabi
  • Ben bilgisayar muhendisligini cok istemistim halada istiyorum. 2 sene once MF4 te 60027. idim. Hani tutuyordu ama marka olan universiteler tutmuyordu. Simdi ise Gazi Universite Sehir ve Bolge Planlama okuyorum. Ama aklim fikrim kalbim herseyim hala bilgisayar muhendisligi diyor. Su an 2. Senemdeyim belki bu sene sonunda birakip tekrar hazirlanacagim durum belli degil.

Evde tek basima az-cok C++ a basladim. Bir kac basit bir sey yaptim ve gercekten mutlu oluyorum. Iste yapmam gereken meslek bu diyorum. Kim ne derse desin sevdiginiz bolumu okuyun o isi yapin. Ve idealleriniz her zaman buyuk olsun, buyuk dusunun.

Benim pek deneyimim yok maalesef o yuzden nacizane kendi duygularimi yazdim. Hazirlanan kardeslerime cani gonulden basarilar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Engineer !

Elektrik-Elektronik mühendisliği öğrencisi olarak, bilgisayarcıları çok görüyorum fakültede. Adamlar algoritmaydı C++tı uğraşıyorlar valla

Bende konuyu açan arkadaş gibi düşünüyordum. Ancak mesleğin öldüğünü duydum ve gördüm. (Gördüm diyorum çünkü internette bu bölümü okumadan da bu işleri yapan arkadaşları çok gördüm.) Artık elektrik elektronik mühendisliği düşünüyorum. Henüz yaşım küçük ama artık karar vermem gerektiğini düşünüyorum. Bir bilgisayar mühendisliği bir elektronik mühendisliği arasında gidip geliyorum. Sizinle gerekirse özelden konuşabilirmiyiz.

• ve arkadaşlar bilgisayar mühendisliği ile yazılım mühendisliği arasındaki farklar nedir az çok baktım ama bir fark göremedim.
  • ingilizceni geliştir gerisi gelir. Ben de bilgisayarda paintte resim çiziyordum kendimi bir anda c++ , visual studio vb. içinde buldum....
  • yukarı

• okumayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eegeen

okumayın.

konu ciddi eegeen eegeen hareketler yapmayalım lütfen

• Bilgisayar mühendisliği hiçbir zaman ölmez ama başka meslekleri öldürür.
  • quote:

quote:

okumayın.

bölümü okumayın demek istedim. bende o bölümdeyim çalışma azmin yoksa boşuna okursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Colibri.

Bilgisayar mühendisliği hiçbir zaman ölmez ama başka meslekleri öldürür.

+1
  • quote:

quote:

quote:

okumayın.

bölümü okumayın demek istedim. bende o bölümdeyim çalışma azmin yoksa boşuna okursun.

haa kusura bakma o zaman o idealistlik duygusu bende var azimle çalışırım

• 2010 mezunu 2007 den beri sektörde çalışan bir bilgisayar mühendisiyim soruları pm alayım

şu an iyi bir maaşla hepinizce bilinen bir holdingte çalışıyorum. evliyim. bilgisayar mühendisi olmaktan mutluyum. tavsiye ederim
  • Ben de bilg. muh. okumak istiyorum. Ygs 69 bin. Eğer şıkı çalışırsam lys ye kadar marmara ing. ye girebilirim sanıyorum (inşallah). Bakalım, eğer girebilirsem bu konuyu hortlatacağım.

• aklınız varsa okumazsınız
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.