Şimdi Ara

Bilgisayarin anakarti ssd destekler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba kullandığım laptop yüksek ısıdan dolayı yandı ve evde kullanmadığım tarihi eser bir bilgisayar vardi ssd olmadigi için çok yavaş ben de ssd takmak istiyorum ancak anakarti destekler mi emin değilim anakartina baktım m2 yuvası yok eğer destekliyorsa bana hangi sata ssd almam gerekir söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim resimde sayı ile yazdığı rakamlar anakartin modeli

Bilgisayarin anakarti ssd destekler mi?

• Bütçeniz ne kadar belirtmemişsiniz ama şuna bakabilirsiniz.
    650 TL
    Prime Üyeleri için günün fırsatı: Hikvision C100/240G 240GB SSD Disk SATA 3 HS-SSD

Yalnız 4 gb ram varsa günlük kullanım için yetersiz kalabilir. Olmadı Linuxmint falan kurarsınız.

• m2 yuvası yoksa nasıl destekleyebilir? m2 kart yuvası alıp pcie portuna takman gerekir anlamı yok eski makine. sata3 ssd al, onlar da gayet hızlıdır.

• i3 4. nesil 4gb ram çok kötü değil zaten ddr3 ramler çok ucuzlar ikinci el ramler zaten çok daha ucuz +8 ram takılsa bir sata ssd takılsa win10pro format atılsa gül gibi kullanılır.

Bonus bilgi: pcie m2 ssd adaptörler var anakart desteklemiyorsa bile anakarta custom bios atılarak m2 ssd desteklediğini ddr2 sistemlerde bile m2 ssd kullanılabildiğini gördüm uç bir örnek o custom biosu bulmak veya üretmek kolay değil ama böyle bir ihtimal var.

• rayli82 kullanıcısına yanıt
    Peki burada yazan anakart modelini arastirsaniz hdd yerine sata ssd takılıp takilmadigini anlayamaz misiniz? Ve takılıyorsa önerdiğiniz var mı?
  • Jake Lockley kullanıcısına yanıt
    Peki bana sata3 ssd önerebilir misiniz? Ve ben bunu hdd yerindeki kabloları sokup oraya takacağım değil mi
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ram da alacağım peki bu ssd alırken 2.5 yazan var vesaire yanında bir çok farklı terimler var dikkat etmem gereken bir nokta var mı
  • M.S .T kullanıcısına yanıt
    Pcie x16 slotuna veya pcie slotuna adaptor alip m.2 ssd takabilirsin.
  • M.S .T kullanıcısına yanıt

Harddisk gibi, data + güç kablosunu tak kullan. Sabitlemeye bile gerek yok.

• m2 ile uğraşmayın hocam sata arabirimi evrenseldir her hangi bir sata ssd'yi alıp takıp kullanabilirsin. Muhtemelen anakartın sata 2 destekliyordur fakat bu da bir sorun teşkil etmez sadece sata 3'e göre biraz daha yavaş çalışır sata 2.

"Teşekkür ederim ram da alacağım peki bu ssd alırken 2.5 yazan var vesaire yanında bir çok farklı terimler var dikkat etmem gereken bir nokta var mı"

2.5 yazan yer boyutu hocam. oradaki 2.5 inç olduğunu belli ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 17 Haziran 2024; 12:52:46 >
  • Bırakılan resimde 500 gb disk olan diskin yerine sata ssd takılır.Mıhtemelen anakart sata 3 değil 2 dir ama yine hız kazandırır.

Adaptör ile falan m2 takmak , pc eski olduğu için günlük kullanımda çok bir değişiklik olmaz sata ssd ye göre. Piyasadan sıfır alcaksanız sata 2 ssd pek yoktur , sata 3 alın ilerde farklı güncel pcde de kullanırsınız.

Ama illa m2 ssd isteniyorsa, pcie slotu için adaptör satın alınıp oda ihtimal olabilir. ( Adaptör alıp birde m2 ssd almak ,sata ssdiye göre daha külfetli olur diye 2. ihtimal dedim) Bütçe meselesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan1982DZC -- 20 Haziran 2024; 11:58:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.