Şimdi Ara

Bilgisiyar İşlemlerinin Uyumu [Yardım Ederseniz Sevinirim]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Öncellikle Sa Ben Bilgisiyarımı Yavaş Yavaş Topluyorumda Alacaklarımın Bi Listesini yaptım

Ekran Kartı: Asus Gt 1030

İşlemci : İntel G4560

Anakart: Önerirseniz Sevirim

Psu: 500+80 Almayı Planlıyorum

Ram: Şimdilik Almayacağım

[Takacağım Olan Anakart]

Anakart: G41MXE Foxconnun Anakartı

Psu: 500+80 Alacağım

Beyler Uyumluysa Şimdiden Söylerseniz Sevirim Teşekür Ederim Şimdiden

• Tam bütçe nedir ? O anakart ve işlemci uyumsuz, soket yapıları farklı. Ram almayacağım derken ? Eskisini mi kullanacaksın ? Islemci ddr4, istediğin anakart ddr3 destekliyor. Ayrıca g4560+gt 1030 yerine r5 2400g alınması daha uygun olur. Bütçe olmaz ise r3 2200g. Bu işlemcilerin kendi grafik işlemcisi yani ekran kartı gibi bişey var diyelim. Doğru yol izlenirse gt 1030a yakın performans veriyolar. R5 2400g nın grafik işlemcisi ise eşit oluyor. Ayrıca işlemci olarak daha da güçlü ve sağlamlar. Güncellemeye uygunlar. 7. Nesil bitti artık 7. Nesil anakartlarına uygun işlemci çıkmayacak. R3 2200g ve r5 2400g soketi olan am4 ise 2020ye kadar çıkan işlemcileri destekleyecek. G4560 2/4 ki güncel oyunlarda sıkıntı çıkarma şansı yüksek, r3 2200g 4/4 ki sıkıntı olma ihtimali var ama çok değil hissettirmez, r5 2400g 4/8 sıkıntı olmaz. Sıkıntı olan kasma drop fln... 4/4 ise 4 çekirdek 4 thread demek. Üstelik iyi bir soğutma var ise r3 2200g ve r5 2400g overclock edilebiliniyor. Kendi stok soğutucuları ile ise ufak bir overclock yapılabiliniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Tao -- 6 Mayıs 2018; 21:35:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Şimdi Tam Biraz Biraz Anladım Benim Şuanda Alabilecegim bu ekran Kartına En Uygun İşlemci Hangisi Söylerseniz Sevirinir
  • Mehmet Faqri M kullanıcısına yanıt
    Hangi amaçla kullanacaksın ? Ilk sorum tam bütçe ne ? Anakartın bu mu yoksa alacakmısın işlemci istediğin için sordum bunu. Yine ilk cevapta dediğim gibi doğru yol ile 500tl lik r3 2200g 300+400 lik g4560 ve gt 1030 a yakın performans veriyor. Amac güncel oyun ise sistem yetersiz (1080p de), orta oyunlar (gta V, call of duty eski serileri black ops 1 2 3 falan) yeterlidir. Internette gezmek, lol csgo gibi e spor oyunlar için ise yine yeterlidir.

• Sordugun Sorular İçin Cevabım

[Hangi Amacaçla Kullanacaksın] Oyun Amaçlı Kullanacam Far Cry Primal Dying Light Csgo Lol Pugb Belki Alırım o ayrı Konu Zaten Ben Oyunu 1200*800 Oynayacam Orta Ayarlar Olsun Kasmasın İstiyorum

[Tam Bütçe Ne] 500 tl para var Şuanda Biriktirecem daha Öyle Alacam Bütün Hepsini

O yüzden en fazla 200 300 tlye İşlemci Arıyorum İyi Bir İşlemci Olmadan Açmıyor Ama Fazla Param Yok işte o sıkıntı 500 tl ye bi Başta Ekran Kartını Alacam o kesin Sonra bi İşlemci Son Olarak ta Bi Anakart Alacam

Şimdi Bana Bu Fiyatlarda Bu Foxconn Anakartına Bi İşlemci Önerebilir misin Oluyorsa Bu Anakarta G4560 İşlemci Alıp Takarım
  • Dediğin oyunları o çözünürlükte oynatır. Ama g4560 ile o anakart çalışmayacaktır. En az h110 serisi anakart gerekir. Onlarda zaten 250 tl falan. Sinerji adlı sitede g4560+h110 anakart 600tl yerine 510tl idi. Ona bakabilirsin site güvenilirdir forumda bir çok kişi sistem önerisini oradan yapar. E. Kartı tavsiyem 2. El temiz bir gtx 1050/rx 560 veya 460 olabilir. 2. Ele güvenmiyorsan gt 1030 alabilirsin 0'a. Dediğin oyunları 720p de oynatıcaktır. Rami 8gb almak şartı ile tabi.Pubg ise şüpheli olur çünkü oyun 8gbdan fazla ram istiyor. 720p de azalır mı bilemem. youtube testlerinde sıkıntı yok ama oyuna güncelleme falan gelmiştir. Oyun bende olmadığı için cevap veremem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Tao -- 6 Mayıs 2018; 23:24:32 >
  • Sana Çok Teşekkür Ederim Bütün Sorularımı Cevapladığın İçin Artık Alacağım Şeyleri Biliyorum Gene Çok Teşekkür Ederim İyi Forumlar Sana
  • Mehmet Faqri M kullanıcısına yanıt
    Sen sıfır pc yi unut git 2.el 3.nesil i5 lere bak anakartlarıda uygun ramleride ddr3 ucuza halledersin

500 tl anakart işlemci ram üclüsünü pentium çöplerini almaktan kat kat iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.