Şimdi Ara

Bir AVR satın alma hikayesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
1.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: alparslan yagmur

Heco victalarla kullanmak için STR-DN1070 tavsiye eder misiniz acaba ? Tv Sony olduğu için markaya karşı bir sempatim var fakat işi marka değil ürünün teçhizatı donanımı ve tecrübesi parlatıyor en nihayetinde. Teknik özellikler fena değil. Uyum ve tad olarak ne söyleyebilirsiniz ? pio 924 ,1131 ya da onk 646, 656 düşünen biri olarak soruyorum ?

SONY 1070 hk. güzel bir kullanıcı yorumu ve tecrübesi:
    https://forum.donanimhaber.com/sony-avr-mi-yoksa-denon-avr-mi--123047799

• quote:

Orijinalden alıntı: mavera71

Burada ben de bir denon cu olarak 2 kelam etmek istiyorum :)
    Diğer markalarda orta segment avr denenmişken denon için direk en giriş avr lerden biri denenmiş.
    Misal 1300 ün pioneer karşılığı 500 serisi, o yüzden bu karşılaştırma pek adil değil gibi :)
    Denon un 4000 veya 5000 serisi ciddi fark yaratır muhakkak.
    :)

Sevgili mavera71,

evet doğru. DENON1300 fiyat olarakta diğer kullandığım AVR' lerden daha uygundu. Fiyat olarak karşılığı 2300 olması gerekirdi. Ancak 1300 ile 2300 arasındaki farklar çok marjinal. 5W fazla, HDMI daha çok, user guide daha yüksek çözünürlük vs.

4000-5000 serisi mutlaka daha farklı olacaktır, ancak o rakamlara çıkmak istemedim. Belki de the_cantan'ın dediği gibi bütçeyi arttırmak gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

PIONEER VSX1131 cihazınızın firmware günncelemesini yaptınız mı? Bazı bağlantı sorunları son güncelleme ile giderilmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Evet yaptım. Zaten bütün denediğim cihazlarda önce FW Update kontrol ettim, keza forumların birinde okudum, hangi marka hatırlamıyorum ancak birisi FW update ettikten sonra bütün ayarların sıfırlandığından bahsetmişti. Aynı durumu yaşamak istemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinemaForum

quote:

Orijinalden alıntı: mavera71

Burada ben de bir denon cu olarak 2 kelam etmek istiyorum :)
    Diğer markalarda orta segment avr denenmişken denon için direk en giriş avr lerden biri denenmiş.
    Misal 1300 ün pioneer karşılığı 500 serisi, o yüzden bu karşılaştırma pek adil değil gibi :)
    Denon un 4000 veya 5000 serisi ciddi fark yaratır muhakkak.
    :)

Sevgili mavera71,

evet doğru. DENON1300 fiyat olarakta diğer kullandığım AVR' lerden daha uygundu. Fiyat olarak karşılığı 2300 olması gerekirdi. Ancak 1300 ile 2300 arasındaki farklar çok marjinal. 5W fazla, HDMI daha çok, user guide daha yüksek çözünürlük vs.

4000-5000 serisi mutlaka daha farklı olacaktır, ancak o rakamlara çıkmak istemedim. Belki de the_cantan'ın dediği gibi bütçeyi arttırmak gerekir

Denon 1300'ü incelerken sesin cılızlığından bahsediyorsunuz, hatta 3-5 wattlık Tv'nin sesiyle kıyaslıyorsunuz.Ses kalitesi falan derseniz anlarım da bunlar d Class amfi, güç konusunda bahsettiğiniz cılızlığın olmaması gerekir. Bu bağlamda paraya kıysanız ne olacak, örneğin x4300 aldığınızda, x1300 ile 6 ohm 145 watt güc elde ederken, 4300 ile güç 200 watt'a çıkıyor. Bence siz bağlantılarınızı falan iyice kontrol edin. Denon giriş seviye avr kullandım, şu an orta seviye bir Denon avr kullanıyorum, kalite derseniz çok fark var ama sesin cılızlığı falan böyle şeyler yok, hatta kalite arttıkça daha az ses geliyor algısına bile kapılabilirsiniz.

• bence bir cihazı beğenip beğenmemek için o cihazın en az 1 ay sürekli kullanılması lazım . İnce ayarlarının kurcalanması vs yani direk bunu beğenmedik demek olmuyor
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: simsek07
    Bence siz bağlantılarınızı falan iyice kontrol edin

Baglanti konusunda sikinti yok. Ses sonucta yeterli degildi. Ciliz belki dogru kelime degil, tabiiki sesini cevirince bangir bangir bagirtiyor, ancak söylemek istedigim ebette kalitesiz gelmesi. Sonucta cocuklu ev ortaminda zaten cok yüksek seste müik dinlenmiyor. DIger taraftan benim icin ses kalitesi kisik seste de detaylarin duyulmasi, berrak olmasi vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SinemaForum -- 8 Mart 2017; 20:14:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

bence bir cihazı beğenip beğenmemek için o cihazın en az 1 ay sürekli kullanılması lazım . İnce ayarlarının kurcalanması vs yani direk bunu beğenmedik demek olmuyor

Tam randiman almak icin 1 ay kullanmak ve deneyip yanilmak mantikli mi bilemiyorum. Bence bir haftasonu yetiyor. Sonucta bu cihazlarda öyle cok aman aman bir secenek veya menü degiskeni yok. Yeni kullanici degilseniz, belli deneme-yanilma yaparak isin rengi belli olur zaten.

Denon icin belki giris seviyesi ile baslamis olmanin hatasi vardi, üst modeler belki daha tatmin edebilirdi, kabul ediyorum. Ancak giris seviyesi cihazin ses kalitesi 1 ay da kullansam degismeyecekti.
    Yamaha hem ses kalitesi hem de kullanim, menü falan cok ikna edici degildi.
    Pioneer sesi cok iyiydi ancak network sürekli ariza halindeydi. Sabit IP‘ li cihaza erisim mümkün degildi.

• ONKYO TX-NR656

en son olarak Pioneer 1131 almistim. Sesinden cok memnun kalmama ragmen, cihazin Network baglantisinda, Airplay ve telefon ile app üzerinden kumanda konusunda cok sikinti yasamistim. Cihazi her kullanmak istedigimde network baglantisi kopmus oluyordu. Dolayisiyla günümüz sartlarinda saglikli bir kullanim mümkün degil. Ürün teknik olarak Onkyo 656 ile ayni oldugu icin ayni sikintilari orda da yasarim diye düsünmeme ragmen yine de bir sans vermeliyim deyip 444 Euro gibi bence uygun fiyata Onkyo' yu siparis verdim. Artik amazon'dan alip iade etme konusunda utandigim icin de Stuttgart icinde Cyberport diye bir magazadan aldim. Fiyatlari genelde amazon ile yakin.

Cihazin dis görünümü Pio ile ayni. Iste kücük bir iki fark var. ONKYO'da daha cok HDMI giris mevcut ancak USB girisi arkada. Display yine ciliz, tek satir. Ses kumanda kontrolü oldukca heybetli. Ön panel maalesef plastik, ama artik bu fiyat kategorisinde normal.

Baglantilari yaptim, kurulum asistani var, oldukca pratik ve anlasilir. Menüsüs Pio ile ayni gibi. Gecen Cumartesi kurdum, iste 5 gündür kullanimda, henüz bir network sikintisi yasamadim. Benim icin önemli olan NAS erisimi, internet radyo falan oldukca hizli. Sadece bir kez Türkce bir radio dinlerken baglanti koptu. Ama sikinti network mü yoksa radyo yayinindan mi anlamadim. Baska bir kanala gectim, sikinti yok. Airplay güzel calisiyor, app arayüzü falan düzgün.
    Ses konusunda Pio ile fark almadim. Oldukca berrak ve ayni anda tok ses. Yine icinde equalizer var. ayrica surrund icin hoparlör bazinda delay girilebiliyor.
    En cok hosuma giden cihaz üzerinde eski tip manuel bass & treble ayari var. Tabiiki menu ve app'den de kumanda ediliyor, yani kalkip cihaz üzerinde o dügmeyi belki hic cevirmeyecegim ama iste biraz "old school" olmasi hosuma gitti.
    Hosuma gitmeyen kisim ise yine kumandasi. Az tus olmasi bakmadan kullanimini kolaylastiriyor ama kullanilan plastik, hafiflik falan cok ucuz duruyor.

Tek sikinti (Pio icin de gecerli bu) cihaz fazla yüksek, salonda rafa giriyor ama üstte milim bosluk kalmiyor. Cihazin 16mm'lik ayaklarini söküp yeni siparis verdigim 11mm' lik ayak takacagim. En azindan az da olsa hava sirkülasyonu olur. Cok isinmiyor gibi, ama takip etmekte fayda var, gerekirse bir pc fan alip arkaya yerlestiririm.

Umarim AVR satin alma maceram burda son bulur ve bundan sonra düzenli film izleme ve müzik dinleme maceralarima devam ederim

Zaten bu da ariza cikarirsa ne yaparim bilemiyorum. Denemedigim tek marka Marantz kaldi ama nedense o tasarima hic isinamadim. Tasarim demisken en hosuma giden Yamaha Aventage serisi oldu. Online pek bulunmuyor, magazalarin birinde yakindan gördüm. Alinabilir olan giris modeli 860 bile 900 Euro ile direkt fiyati ikiye katliyor. Ayrica yine forum derinliklerinde okudugum kadariyla 860 modeli, 781 modelinin eslenik ürünü. Ici ayni. Front metal oluyor, önde acilir kapanir kapak ve ayrilabilir power kablosu ugruna bu kadar fark verilir mi tartisilir. Herkesin maddi durumu, zevki ve önceligi farkli tabi.

Iste böyle, kalin saglicakla

• Marantz SR 6010 süper ve tavsiye ederim bahsettiğiniz sorunların hiç birini yaşatmaz
    https://www.amazon.de/product-reviews/B015WSKOUA/ref=cm_cr_dp_synop?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews&showViewpoints=0&sortBy=recent#R22K9XD4BOZB2E
    Amazondan kampanyayı yakalamak şartı ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 8 Mart 2017; 20:55:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler, ancak aldım artık. Bir daha değiştirmek istemiyorum.
    Ayrıca:
    1. Yukarıda bahsetmiştim, Marantz tasarımları bana hitap etmiyor
    2. Bahsettiğiniz model 2 katı fiyata satılıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.