Şimdi Ara

Bisiklet Kullanın ! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
4.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bisiklet sürmek için elverişli bir yerde değilim. Geçen senelerde okula bisikletle gidip geliyordum. Yokuş tırmanıyordum zor oluyordu çok terliyordum. Şuan ön teker patlak galiba. Yazın kuzen gelirse yaylaya bisikletle gideriz belki zevkli olur.
  • ben çok istiyorum bisiklet almak ama istanbul mecidiyeköyde oturduğumdan çok sıkıntı olur. gerçi umrumda değiş gene alıp sürcem özellikle okula giderken kullanmak çok istiyorum. yıldız kampüsünde olsaydım 1 dakika durmazdım da davutpaşadayız haliç i filan geçmek imkansıza yakın bisiklet ile. mesafe zaten çok uzun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Ben şimdi konu ile ilgili bir mail yazarak çeşitli yerlere attım. Yollara avrupa'daki gibi bisklet şeridi ve ayrılmış yollarının eklenmesi konusunda bir öneri maili attım.

Bisiklet Kullanın !

Daha yaya geçiti yapmıyorlar adam gibi kaç kişi bit kadar kaldırmda duramayıp tramwayın altına düşüp öldü, bisiklet yolu mu yapacaklar :D Bisiklet yolunda giderken bitane zengin züppe jipiyle bi dalar oraya herkesi altına alır gider emniyet şeridi kültürü bile gelişmemişken bisiklet yoluna hiç saygı duymazlar.

Şerit arasına mantar duba, yada bariyer vb. konulup önlenir sonuçta. Yeter ki onu yapacak adam gibi bir belediye olsun.
    Bakın adamlar yapmış bile ne güzel, biz de anca iç geçiririz keşke diye.

Bisiklet Kullanın !

bisiklet yoluna motorla atlayan uyanıklar olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: adam haklı beyler

londra mı sandınız olm burayı

http://www.tfl.gov.uk/roadusers/cycling/14808.aspx

Bisiklet Kullanın !

Aynı sistem Kayseride de var

• quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Bende bisiklet seviyorum ama İstanbulda maalesef kullanma ihtimalim yok çünkü burada oturduğum evde bodrum yok(Para kazanmak için - kat yapmışlar). 1. veya 2. katta otursamneyse derrim ama 4 katta oturuyorum. Park edecek yerim olsa 2000 lira civarına işimi görecek bir bisiklet almayı çok isterim. Çünkü okula yürüyerek gidiyorum. Bunun yerine bisiklet kullanmak daha rahat ve hızlı olur.

Müdür o da çok kolay
     Bisiklet Kullanın !

Duvar askısı alıyorsun, sorun kalmıyor. Hatta şu an 2 bisikletim var. Birisi askıda, birisi de yatağın ayak ucunda yerde duruyor. Odamda 2 bisiklet duruyor kısacası.

Bisiklet Kullanın !

Bazı günler bu hale geliyor oda, yarış önceleri vs

Bisiklet Kullanın !

Bu da son hali.

NOT: Kask hayat kurtarır!

Bende bundan bitane istyorum
    saka bi yanada şöle 20 km filan yapabileceğimiz fazla profosyonel olmasada böyle bi bisikletin fiyatı nekadar

• quote:

Bisiklet kullanmak için bisiklet yoluna ihtiyacınız yok. Taşıt yolunda çok rahat kullanabilirsiniz bisikletinizi

Dostum senin altındaki yanılmıyorsam scott ile tamam eyvallah da herkeste de yok ki öyle makine

Bende bu seneye kadar bisiklet sürüyordum 3sene boyunca orta-üst düzey bir bisiklet kullandım sedona,istanbuldayım,buradaki bisiklet yolu maceralarımı ben bilirim

Bisiklet yolunda mangal yapan mı istersin,yürüyen mi,top koşturan mı,ip atlayan mı

• Orijinalden alıntı: gorkem44

Orijinalden alıntı: lonely_man

Bende bisiklet seviyorum ama İstanbulda maalesef kullanma ihtimalim yok çünkü burada oturduğum evde bodrum yok(Para kazanmak için - kat yapmışlar). 1. veya 2. katta otursamneyse derrim ama 4 katta oturuyorum. Park edecek yerim olsa 2000 lira civarına işimi görecek bir bisiklet almayı çok isterim. Çünkü okula yürüyerek gidiyorum. Bunun yerine bisiklet kullanmak daha rahat ve hızlı olur.

Müdür o da çok kolay
     Bisiklet Kullanın !

Duvar askısı alıyorsun, sorun kalmıyor. Hatta şu an 2 bisikletim var. Birisi askıda, birisi de yatağın ayak ucunda yerde duruyor. Odamda 2 bisiklet duruyor kısacası.

[simage]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/168011_485999778771_770838771_5967354_7907058_n.jpg[/image
    Bazı günler bu hale geliyor oda, yarış önceleri vs

[simage]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215632_10150147390823772_770838771_6609009_6163607_n.jpg[/image
    Bu da son hali.

NOT: Kask hayat kurtarır!

kanka sorun asansörsüz olarak hergün 4 kat öndirip çıkartmak. Yoksa ne olacak evin içinde koyacak bir yer bulunur.

• Okul hayatımın bir kısmını bisikletle geçtim. Biraz yorucuda olsa otobüsten daha eğlenceliydi kimseyle akraba olmadan okuluma evime gidip geliyordum.
  • bisiklet kullanarak hava kirliligini de azaltmis oluyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

Katılıyorum, açıkcası bisikleti sadece İstanbulda kullandım. Geçen yaz arkadaşla istanbulun tamamını gezdik, bazı sahil yolları hariç bisiklet yolu neredeyse hiç yok. Ben heryere bisikletle gitmeyi adet edindim, çok işime geliyor. Dediğin gibi günlük spor ihtiyacını karşılıyor, biaz cardio hatta body building yaptınmı senden iyisi yok. Okula,dersaneye veya türlü yerlere bisikletle gittiğim zamanlarda insanların o suratındaki "bu ne aptallık" ifadesini hatırladıkça gülümseme geliyor. Yeni nesil tam bir fat-ass olarak yetişiyor. Haraket sıfır, spor yok işleri güçleri internetten rant sağlamak. Çok alakasız yerlere girdim :)

Şimdi bu sene üniversiteyi istanbul dışında okumak istiyorum. (özel üni terkim) Oralarda harika keşifler yapacağım, doğa gezisi bile yaparım mis gibi son model bisiklet var altımda. Konu dışında bir konu vardı bulamadım, oraya resim de koymuştum istanbul turumdan bir kesit.

Buldum. Bu benim mesajım (sağdaki benim)
     Bisiklet Kullanın !

Bu da konu:http://forum.donanimhaber.com/m_45141221/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45141221

Arkadaş olalımmı ?

• yalovadan attım otobüse kocaeliye getirdim sürme aşkı için
    ünide klübe falan yazıldım gezi falan olacak daha da iyi olacak
  • bende gerekmedikce arabayı cıkartmıyorum çünkü liseliyim arabam yok sık sık bisiklet sürüyorum sahilde ama hobi olarak ulaşım için cazip görmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

Katılıyorum, açıkcası bisikleti sadece İstanbulda kullandım. Geçen yaz arkadaşla istanbulun tamamını gezdik, bazı sahil yolları hariç bisiklet yolu neredeyse hiç yok. Ben heryere bisikletle gitmeyi adet edindim, çok işime geliyor. Dediğin gibi günlük spor ihtiyacını karşılıyor, biaz cardio hatta body building yaptınmı senden iyisi yok. Okula,dersaneye veya türlü yerlere bisikletle gittiğim zamanlarda insanların o suratındaki "bu ne aptallık" ifadesini hatırladıkça gülümseme geliyor. Yeni nesil tam bir fat-ass olarak yetişiyor. Haraket sıfır, spor yok işleri güçleri internetten rant sağlamak. Çok alakasız yerlere girdim :)

Şimdi bu sene üniversiteyi istanbul dışında okumak istiyorum. (özel üni terkim) Oralarda harika keşifler yapacağım, doğa gezisi bile yaparım mis gibi son model bisiklet var altımda. Konu dışında bir konu vardı bulamadım, oraya resim de koymuştum istanbul turumdan bir kesit.

Buldum. Bu benim mesajım (sağdaki benim)
     Bisiklet Kullanın !

Bu da konu:http://forum.donanimhaber.com/m_45141221/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45141221

bacaklar akıyor

ben de hazırım da bisiklet yok daha toplamak lazım güzzel

• Bu arada Anadolu yakasında oturan varsa hep beraber buluşup kartal-kadıköy sahil turu yaparız git gel. Hatta diğer yakadaki arkadaşlarla buluşuruz oralarda gezeriz, vapurla gidebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: safkar14

Motosiklete saygı gösterilmeyen bir trafikte bisikletin hiç şansı olmaz maalesef. Yurtdışında bisiklet kullanımı çok yaygın çünkü şehirler ve yollar buna göre dizayn edilmiş ve bizim gibi çok kalabalık değiller. Ayrıca bisiklet kullanımı bilinci var hem kullanıcıda hem de şoförlerde. Çocuklarını bisiklet arkasındaki koltukla ile okula götüren anne ve babalar görüyorum, alışverişe bisiklet ile çıkanlar görüyorum, hatta köpeğini bile bisiklet gezdirenler var; imrenmemek elde değil. Hem çevreye yararlı, hem de sağlık açısından iyi.

Maalesef katılıyorum.20'li yaşlarda fena bisiklet tutkum vardı.Hatta titanyum iskelet üzerinde shimano fren,vites dişlisi takımları takmıştım.Ama ortalıkta o kadar çok ayı varkı istanbulda bisiklet sürmek nerdeyse imkansız.Hele bisiklet yolu yapsalar ilk işgal edecek olan sivil polislerdir.

Emniyet şeridini bile adından dolayı kendileri için yapılmış sana polisler var bu ülkede siz ne diyorsunuz.

• Öneri yapin arkadaslar 100 200 liralik hafif yol bisikleti
  • Tam destek

Ben Birlik Mahallesinde oturuyorum evim doğukent caddesine çok yakın hatta yürüyüş parkuru var 1600 metre..onun dışında zaten upuzun bir cadde
     Bisiklet Kullanın !
     Bisiklet Kullanın !

Bisiklet Kullanın !

Yolun en az 7-8 kmsi böyle kaldırımlı bisiklet sürmek için çok uygun..belki de daha fazladır mamak tarafını bilmiyorum.Bu açıdan çok şanslıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: Biksann

Tam destek

Ben Birlik Mahallesinde oturuyorum evim doğukent caddesine çok yakın hatta yürüyüş parkuru var 1600 metre..onun dışında zaten upuzun bir caddehttp://farm5.static.flickr.com/4030/4353179422_5609cdb0d9.jpghttp://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/39672439.jpg
    http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/14651417.jpg

Yolun en az 7-8 kmsi böyle kaldırımlı bisiklet sürmek için çok uygun..belki de daha fazladır mamak tarafını bilmiyorum.Bu açıdan çok şanslıyım

Bu yolda yardırmak acayip zevkli olurdu. Hemide yaz sıcağında

• quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

ucuz yollu bisiklet tavsiyesi alabilirmiyim destekliyen arkadaslardan?
    300-400 vercek kadar zengin değilim bisiklete orta halli bişeyler

Bisan Roadstar Classic tavsiye ediyorum. Ben almayı düşünüyorum da piyasada pek bulunmuyor bu.
  • Evet dostlar geçen seneki istanbul turumuzdan bir kesit, youtube a upload etmek şimdi aklıma geldi.

http://www.youtube.com/watch?v=XXcwc_jFfT0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 27 Nisan 2011; 15:39:20 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.