Şimdi Ara

bmw 3.20i ed yakıt tüketimi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
3
Favori
126.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim aracım 10000 km ye geldi yol bilgisayrı ort 7.4 gösteriyor (hiç sıfırlamadım). şehir dışı normal kullanımda 850- 900 km gidiyor bir depo ile, şehir içinde ise duruma göre 500 e kadar düşüyor. şd normal kullanımda 5.5- 6 lt, çok basınca 8-9 lt, yavaş kullanımda 4,5-5 lt yakıyor. bunlar benım tecrübelerim.
  • merhaba arkadaslar

daha onceden baska bolumdede paylasmıstım bu videomu ama burda baslık olunca burayada koymak istedim 320 ied dusunen aradaslara fikir vericektir

https://www.youtube.com/watch?v=tADGJ5IRPsQ
  • JN008 J kullanıcısına yanıt
    Noktayı koymuşsun ama olmamış:) 1.16i ye kim nasıl 12 litre yaktırmayı beceriyor. 3 yıl kullandim sehir ici normal kullanirsan 8 litre yakiyor sportta seri kullansan bile 10 litre yakiyor. Eco pro da bokunu cikartip kullanirsan 6 litreyi gecmez o da ruh hastasi işi gerek yok :)
    3.20i ye gelince tahminim sehir ici 5.20i den biliyorum 10 litre yaktigina göre 3.20 ed daha fazla yakcagini sanmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıt tüketimi bir çok etkene göre değişmekte iken düşük tüketim verilerini gerçek dışılıkla suçlamak anlamsız. Yol ve trafik kurallarına uygun kullanıldığı zaman araç baya bir az yakıyor(tahminiminde altında) Aşağıda bir iki uzun yol verisi paylaştım, ki bunlar az yakmak için kasılan durumlar neticesinde değil kurallara uygun şekilde otobanda 130-140, bölünmüş yolda 110-120 hız ile elde edilen verilerdir.
    Aracım şu anda 9200 km de 2 kere uzun yol yaptım. Toplamda bu km nin 3 te 1 i uzun yol olmak üzere geri kalan kısmı Ankara ş.içi (Ankaranın yoğun trafik zamanları olan sabah ve akşam iş saatlerinde) olmak üzere genel ortalama 7.2 di

Alaçatı-Ankara Uzun yol verisi
     bmw 3.20i ed yakıt tüketimi

Ankara- Manisa-İzmir-Alaçatı Uzun yol verisi

Ankara-Karabük-Ankara Uzun yol verisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckomando -- 23 Ağustos 2015; 20:20:22 >

• 320ied almayı düşünüyordum 10 lar 11 leri görünce şüphe etmeye başladım
  • noppie kullanıcısına yanıt
    10-11 ler doğrudur..Aşağılara inanmayın pek..Dolduruşa gelmeyin..
    @noppie
  • Yaklaşık bir ayı geçti kullanıyorum 2013 model luxury

Yakıtı 9 lt Yi geçmedi şehir içi
    Şehir dışı ise 6-6.5 normal kullanım
    13-14 yaktıradabilirsiniz ama epey uğraşmanız gerekir
    Önceki aracım 2012a4 2.0 tdı şehir içi 8 civarıydı yakıtı
    Bence bu kadar atak bir araba için değerler normal arkadaşlar
    Özellikle a4 ile kıyaslayınca yakıt çok sıkıntı değil bence
    Normal şartlar altında 13-14 yakıyorsa aracı baktırmak gerek bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasandt -- 18 Ekim 2015; 22:36:56 >
  • Benim 2014 model 316i modernline aracım var . Yakıt verilerim şehir içi 8.7 litre tüketiyor.
    Bir depo yakıt ile 600 - 650 km yol yapabiliyorum Ankarada.

Bence bu aracın reel yakıt değeri şehir içi 8.5 -10 arasıdır. reel diyorum çünkü sabit hızla dur kalk olmadan gidip 6 -7 litreleri görenler zannetmiyorum kidepo bitince şehir içinde 650 km den fazla yol yapabilsinler ...
  • Hangi araç olursa olsun Yakıt ölçümlerini depo üzerinden yapmak sağlıklı. Gerçekte cepten çıkan para ile kat edilen yol Hesabına bakmak Lazım. Ufak aplikasyonlar var telefonlarda bu iş için.

Yol bilgisayarı yanıltıyor. Bu araçlar 60 litre depoya sahip. Şehir içinde 800-850 km gitmesi Lazım her depoda 7 litre tüketiyor diyebilmek için.

10 litre tüketse depoda 550 km gider ( dibine kadar tüketmiyoruz yakıtı)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KonuyU hortlatacagim ama tecrubelerimi paylasmak istedim.istanbulda 320i ed kiralamistim.3bin km civarindaydi araba.500 km civari kullanmıştım.eco proda kullandim ama sık kickdown yaptim arada sporta da aldim.mesafenin buyuk cogunlugu yogun istanbul trafiginde arabada 4 kisi+klima acik olarak yapildi.sadece gece sakin trafikte levent-bebek-uskudar-levent yaptik.sanirim 50 km civaridir.sultanahmetten sabiha gokcene ucaga yetismek icin tempolu kullandim hep dip gaz yaptim.arabayi teslim ettigimde 9.9 ortalamasi vardi.bu araba uzun yolda 130la 6.5 litre yakar.

• arkadaslar hepsini okumadim. benimkini yaziyorum bilgi olsun.

3.20i ED 2014 model.

sehir ici 11-12litre (genelde comfort+eco pro da kullaniyorum)

uzun yolda 6litreyi gordugum oldu.
  • hocam 9 ay sonra f30 320i ed alma planım var. dışardan başka bir araç kullanıcısı olarak söylemek isterim 10-11 lt ortalama tüketim yazılmış genel olarak. şuanda 4,30 tl kurşunsuz benzin fiyatı desek 0,43 krş - 0,47 krş şehir içi km ye yakıtı gösteriyor. ben şuan lpgli araç kullanıcısıyım bnm aracım 0,33 krş yakıyor. bu tüketimler ilerde alacagım için hiç abes gözükmüyor. 170 hp lik bmw sıradan bir araçtan maksimum 0,10 krş fazla yakıyor...bence hiçbişey
  • Bende Ankara Eryaman- Kızılay arasında ortalama 9 litre yakıyor comfort modda. Basarsanız artar, kasarsanız azalır tüketim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.262

hocam 9 ay sonra f30 320i ed alma planım var. dışardan başka bir araç kullanıcısı olarak söylemek isterim 10-11 lt ortalama tüketim yazılmış genel olarak. şuanda 4,30 tl kurşunsuz benzin fiyatı desek 0,43 krş - 0,47 krş şehir içi km ye yakıtı gösteriyor. ben şuan lpgli araç kullanıcısıyım bnm aracım 0,33 krş yakıyor. bu tüketimler ilerde alacagım için hiç abes gözükmüyor. 170 hp lik bmw sıradan bir araçtan maksimum 0,10 krş fazla yakıyor...bence hiçbişey

Hangi aracı kullandığınızı bilmiyorum ama Cruze diye tahmin ediyorum. 32 kuruş zaten düşük bir tuketim degil ki. Benim dizel otomatik a3 20-22 kuruşlarda geziyor. Ben de 3.20 ied düşünüyorum ama yakita vercegim para 2 katina çıkacak. Benim gözümden bakinca da pek avantajlı gelmiyor malesef.

• Bir tuketim de ben paylasayim, Makyajli 40. yil (18' jant) Etiler FSM giris (soguk motor) - Gebze Sekerpinar cikis arasi, hafif kopru girisi ve atasehir trafigi disinda akici (90-110 km) trafikte ecopro sakin kullanim 6.5lt ortalama. Aksam donus trafiginde 9lari buluyor, fotograf cekmemisim.

Genelde kisa mesafe sehir ici kullaniyorum ayda 3-4 defa Etiler - Gebze yapiyorum. 5000km icin yol bilgisayari genel ortalamasi 10lt, gercek depo takibinde ise 10,24lt gorunuyor. Kisa mesafe sehir icinde ise 10-11'lerde geziniyor.
    Ozetle uygun kosullarda bu arac 6lt'lere kadar inebiliyorken, trafikte veya agresif kullanimda 10-11 seviyelerini de goruyor. Kisa donem sifirlamalara birsey diyemiyorum fakat uzun donemde yol bilgisayari genel ortalamasiyla gercek ortalama tutarli gorunuyor.

Ek bilgi: Onceki 17' jantli sportline aracin benzer kullanimda (ek olarak 1tane Istanbul-Cesme vardi) 17bin km gercek ortalamasi 9.71ltydi. Istanbul trafiginin de her gecen gun daha rezil oldugunu hesaba katarsak jant, taban farki da cok fazla ortalamayi degistirmemis gibi gorunuyor.

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 17 Mart 2016; 0:06:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Bir tuketim de ben paylasayim, Makyajli 40. yil (18' jant) Etiler FSM giris (soguk motor) - Gebze Sekerpinar cikis arasi, hafif kopru girisi ve atasehir trafigi disinda akici (90-110 km) trafikte ecopro sakin kullanim 6.5lt ortalama. Aksam donus trafiginde 9lari buluyor, fotograf cekmemisim.

Genelde kisa mesafe sehir ici kullaniyorum ayda 3-4 defa Etiler - Gebze yapiyorum. 5000km icin yol bilgisayari genel ortalamasi 10lt, gercek depo takibinde ise 10,24lt gorunuyor. Kisa mesafe sehir icinde ise 10-11'lerde geziniyor.
    Ozetle uygun kosullarda bu arac 6lt'lere kadar inebiliyorken, trafikte veya agresif kullanimda 10-11 seviyelerini de goruyor. Kisa donem sifirlamalara birsey diyemiyorum fakat uzun donemde yol bilgisayari genel ortalamasiyla gercek ortalama tutarli gorunuyor.

Ek bilgi: Onceki 17' jantli sportline aracin benzer kullanimda (ek olarak 1tane Istanbul-Cesme vardi) 17bin km gercek ortalamasi 9.71ltydi. Istanbul trafiginin de her gecen gun daha rezil oldugunu hesaba katarsak jant, taban farki da cok fazla ortalamayi degistirmemis gibi gorunuyor.

Bu mesaja eklenen görseller:

Güzel hesap yapıyorsunuzda audi a3 ün segmenti ile bmw 3 serisinin segmenti aynımı?ayrıca iki aracın ağırlığı,performansı ve karakteri birbirinden çok farklı.verdiğiniz örnek a4 ile ilgili olsa kabul edilebilirdi ama kıyaslama tamamen yanlış.2015 model audi a3 aracımız ortalamada 6.1 ile 6.4 arası değişerek gösteriyor.2013 model audi a4 aracımız performanslı kullanımda 9.5 litreye kadar çıktığı oluyor.bu hesaplarda sadece yakıt önemli değil.aracın vergisi,bakımı,yani kullanım maliyetide total sonuca çok etki edecektir.sonuçta 3.20ed real kullanımda sunduklarına göre ekonomik bir araçtır ve herzaman düşünülebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesajlari karistiriyor olabilir misiniz veya arada beta ios uygulamasindan goremedigim mesajlar mi var bilmiyorum zira ben hic bir mesajimda a3 tuketimi hakkinda yorum yapmadim cunku hic a3um olmadi ve kullanmadim. Bahsettigim iki arac da 320iedydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 12 Nisan 2016; 21:7:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Mesajlari karistiriyor olabilir misiniz veya arada beta ios uygulamasindan goremedigim mesajlar mi var bilmiyorum zira ben hic bir mesajimda a3 tuketimi hakkinda yorum yapmadim cunku hic a3um olmadi ve kullanmadim. Bahsettigim iki arac da 320iedydi.

arkadas, sizin mesajin ustundeki tamarak isimli arkadasa cevaben yazmis sanirim
  • carretera C kullanıcısına yanıt
    Oyle gorunuyor ben de sonradan gordum:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aracım 14000 km de 40. Yıl , 18 inç jant mevcut sakin kullanımda (sakin kullanabilirsen ) şehir içi 8.5-10 lt yakıyor. Uzun yolda 100-120km hız aralığında kullanımda 6 lt yakıyor. Benzinli 1500 kg lık bir araç için gayet iyi, çoğu benzinli araçtan az yakıyor ama bu araba insanı tahrik ediyor gazlayıp arabanın keyfini çıkartmak istiyorsun o zaman da tüketim artıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.