Şimdi Ara

BMW F10 5.25 XDrive Marş Motoru Arızası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2014 model F10 kasa 5.25 XDrive aracım var. Araçta son bir aydır marş motoru arızası uyarısı bulunuyor ve bazı zamanlar marş almıyor. Arıza uyarısını aşağıya ekledim. Bazı zamanlar acil işim olduğunda çok sıkıntı yaşadım.

Geçen hafta yasaklar başlamadan önce sanayiye gittim ve marş motoru selenoidinin arızalı olduğunu söylediler. Bu parçayı yenisiyle değiştirdik. O gün sorunsuz devam ettim. Ertesi sabah işe gitmek için araca bindiğimde aynı uyarıyı verdi ve araba yine marş almadı. Birkaç saat bekleyip tekrar denedim ve araç çalıştı. Doğruca sanayiye gittim.

Bu sefer aküye baktılar ve aküde düşük gerilim olduğunu söylediler. Bu sefer de Varta'dan 105 amper yeni akü aldık. 3-5 kez denedik sorun olmadı ama yaklaşık yarım saat sonra araç yine marş almamaya başladı. En sonunda garaja bıraktım arabayı, bir daha da çıkarmadım. Arada garaja gidip deniyorum ancak aynı uyarıyı veriyor ve hiç marş almıyor. Arabayı satacak konuma geldim artık. Bunu deneyimleyen var ise lütfen yol gösterebilir mi?

Teşekkür ederim.

BMW F10 5.25 XDrive Marş Motoru Arızası

• Marş sistemi karışık ve zor bir sistem değildir. Arızanız sırasıyla; selenoid, akü, aküden marş motoruna giden kablo hattı, selonoide akım gönderen röle kısımlarından birindedir. İşini bile elketrikçi bir usta bu işin üstesinden rahatça gelebelir.

Bu tür basit şeylerden dolayı aracınızı düşük fiyata alacak olan al satçı uyanıklara kaptırmayın.

• Hata sizde olmuş.Ne diye Borusan a gitmediniz ki.İlk görüşte teşhisi koyup kısa sürede çözerler.Biraz pahalı olur ama lüzumsuz işler yapılmaz.Kafanız rahat olur.Dışardaki ustalar el yordamı ile tamir yaptıkları için sürekli hata yapıyorlar.Akü boşa değişmiş anladığım kadarıyla.Ayrıca bmw ler de akü değişince veya sökülüp takılınca yeni akünün araca tanıtılması diye bir işlem var,bu yapılmazsa yeni akünüz çok çabuk biter, o işlemide ancak borusanlar yapabiliyor.Borusan dakiler sık sık eğitim aldıkları için hata oranları düşük olur.Sizinki ortopedist yerine çıkıkçıya gitmek gibi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 5 Mayıs 2021; 12:59:10 >
  • canibeyaz C kullanıcısına yanıt

Araç yaklaşık 1 haftadır yatıyor. Tekrar çalıştırdığımda ilk işim tekrar elektrikçiye gitmek olacak, bu dediğiniz adımları tek tek kontrol ettireceğim. Teşekkür ederim cevabınız için.

• JN008 J kullanıcısına yanıt

Aracı ikinci el almıştım. İlk sahibi de garanti bitince dışarıda yaptırmaya başlamış, o yüzden ben de tanıdığım ustalara götürmeye başladım.

Aslında haklısınız ancak daha önce de E90 LCI 3.16 sahibiydim ve senelerdir götürdüğüm ve daha önce hiç problem yaşamadığım özel Bmw servisine götürdüm. Ancak bu işi ya savsakladılar ya da önemsemediler, bu problem başıma geldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.