Şimdi Ara

Boğaziçi ne yurume mesafesinde ev tutmam!!??!!?!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben bu sene oğlum için 1 ay önce kiraladım. 2+1 okula yürüyerek 5 - 10 dk. Yürüme mesafesinde 2. Kat kombili rumelihisarında 20 yıllık falan bir daire 1500 tl kirası var. Ama genelde benzer evler için 2000 tl ve üzerinde istiyorlardi. Biraz şans birazda sabır. Ama istanbulun geneli için söylüyorum bodrum ve zemin katlara dikkat etmek lazım çok rutubetli olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu sene oğlum için 1 ay önce kiraladım. 2+1 okula yürüyerek 5 - 10 dk. Yürüme mesafesinde 2. Kat kombili rumelihisarında 20 yıllık falan bir daire 1500 tl kirası var. Ama genelde benzer evler için 2000 tl ve üzerinde istiyorlardi. Biraz şans birazda sabır. Ama istanbulun geneli için söylüyorum bodrum ve zemin katlara dikkat etmek lazım çok rutubetli olabilir.

• Tesekkurler hocam amacim alternatif bir mahalle varmidir ogrencilerin yogun oturdugu sadece istanbulda okuyanlar bilebilir bu durumu yani agirlikli tercih edilen mesela evi tuttuk diyelim 2+1 ev arkadasini bulmak icin okula ilan astim ankardan ornek veriyim yine cebecide(ank.univ) okuyanlar icin mesela kolej kurtulus ta kizilayda ev ilani assaniz herkes aninda atlar kalmak icin donemlik veya yillik veya sadece yazin memlekete giderken bile yerinize kalacak birini rahatlikla bulursunuz ama cebecide okuyan ogrenci seyranbaglari akdere saime kadinda ev tutarsaniz gelmek icin istekli olmaz odtu icin yuzuncuyil cigdem boyledir ama balgat yada sogutozunde tutarsaniz odtu öğrencisi kalmak istemez 5 dk minibus taksi yada ozel araciyla ulasmaktansa yarim saatde olsa yurumeyi tercih eder benim ankaradaki gozlemim bu bogazici de boyle tercih edilen bir semt varmi amacim onu ogrenmekti tesekkurler

• MarginalEngineer kullanıcısına yanıt
    Hocam o işler öyle değil bizim sınıfta bir arkadaş vardı çanakkaleden gelmişti fizikçi 3 kişiyle Güney’in o taraflarda büyük bir evde oturuyorlardı hem kirada o kadar abartı değildi.Çocuk sabah 9 da olan ders için 8.55’te kalkıyorum diyordu.
    Zaten orası öyle çok lüks değil güney yokuşunda esas lüks evler adel-faber sahibinin evi falan orada .

• Güney’e doğru garanti bankası ve o tarafları geçince öğrenciye uygun yerler var ama tek başına zorlayabilir özellikle manevi açıdan pek tekin değil orası atın öldüğü yer aşşağısı bebek yukarısı çok fena. Benim bir arkadaş üç kişiyle büyük bir evde oturuyordu dubleks olması lazım ama bina eski diye fiyatı öyle cep yakacak bir fiyatı yok demişti .
    Zengin de değildi .

• O TARAFLAR İYİ DEĞİL HOCAM ONUN YERİNE GÜNGÖRENDE EV TUTMANI TAVSİYE EDERİM HEM YAKIN HEMDE İNSANI İYİDİR

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.