Şimdi Ara

Boot Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Masaüstü pc mi açınca ekrana aşağıdaki görüntü geliyor ve haliyle bilgisayarı açamıyorum.Önce HDD de sorun var diyerek işyerimdeki bilişimci arkadaşlardan birisine verdim Checkdisk yaptı ve problem yok dedi.Evde denedim sorun yine aynı.Format atayım diyorum Boot olarak CD veya DVD sürücüyü seçmeme rağmen yine aynı görüntü geliyor.RAM, Ekran Kartı vs.diğer bileşenleri taktım çıkardım denedim fakat nafile.Aklıma anakart geldi ama bilmem başka bir sorun varmıdır? Yardım edecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum.Belkide sistemi yavaştan emekliye ayırma vakti geldi sanırım.Sistem şı şekilde:

ASUS A7V8X-X Anakart
    AMD Athlon 2500 işlemci
    512*2 MB RAM

İyi akşamlar.

Boot Hatası

Boot Hatası

Boot Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingcobra33 -- 20 Mart 2012; 20:36:22 >

• HDD ile ilgili bir sorun olup olmadığını anlamak çok basit. HDD'yi çıkarın ve o şekilde sistemi açın bu ekrandan sonra "non system or disk error" mesajını alıp o şekilde kalırsa ekran o zaman HDD veya kablo bağlantıları sebebiyle bir sorun olduğu kesinleşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeYYaH-1

HDD ile ilgili bir sorun olup olmadığını anlamak çok basit. HDD'yi çıkarın ve o şekilde sistemi açın bu ekrandan sonra "non system or disk error" mesajını alıp o şekilde kalırsa ekran o zaman HDD veya kablo bağlantıları sebebiyle bir sorun olduğu kesinleşir.

Daha önce dediğinizi de denemiştim.Fakat yine aynı uyarıyı vermişti.Başka bir problem var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingcobra33 -- 22 Mart 2012; 7:46:48 >
  • hdd yi primary slave yap dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oocoo -- 22 Mart 2012; 10:49:26 >
  • sistemde bağlı 2 hdd var..
    peki bağlı 2 tane optik sürücü varmı ? (cd-rom/rw - dvd-rom/rw)

€D!T.

none yazan kısımda 2. optik sürücü yok diyor.
    şu anda bir optik ve 2 hdd sorunsuz görüyor..
    hdd in jumper pimlerini çıkartın.. optik sürücüyü jumper dan master olarak atayın öyle deneyin..
    şu durumda açılışta cd den önyükleme yapmak için bir tuşa basın yazısının gelmesi gerekiyor..
    elinizdeki cd ne durumda? farklı cd ile denedinizmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xXxCooLxXx -- 22 Mart 2012; 13:13:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xXxCooLxXx

sistemde bağlı 2 hdd var..

€D!T.

hdd in jumper pimlerini çıkartın.. optik sürücüyü jumper dan master olarak atayın öyle deneyin..
    şu durumda açılışta cd den önyükleme yapmak için bir tuşa basın yazısının gelmesi gerekiyor..

Sistemimde bağlı 1 HDD ve 2 optik sürücü (CD-RW DVD-RW) var.2 optik sürücüyü de farklı CD ler ile denemiştim durum değişmemişti.
    Normalde cd den önyükleme yapmak için bir tuşa basın yazısının gelmesi gerekiyordu.Gelmeyince ben de mesaj yazmaya karar verdim.
    Jumper pininin çıkartıp denememiştim.Akşam iş dönüşü onu da denerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingcobra33

quote:

Orijinalden alıntı: xXxCooLxXx

sistemde bağlı 2 hdd var..

€D!T.

Sistemimde bağlı 1 HDD ve 2 optik sürücü (CD-RW DVD-RW) var.2 optik sürücüyü de farklı CD ler ile denemiştim durum değişmemişti.
    Normalde cd den önyükleme yapmak için bir tuşa basın yazısının gelmesi gerekiyordu.Gelmeyince ben de mesaj yazmaya karar verdim.
    Jumper pininin çıkartıp denememiştim.Akşam iş dönüşü onu da denerim.

Arkadaşlar günaydın.Başka bir seçenek var mı deneyebileceğim?

• hocam linux live cd bul birtane dene bakalım açılacak mı?
    cd okumuyorsa slax pocket işletim sistemini usb bellekten açabilirsin ama sorun format atamamak biosu güncelleseneiz flaş bellekten oluyor güncelleme bildiğim kadarıyla bu nasıl bir sorun böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eemabal -- 6 Nisan 2012; 15:48:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.