Şimdi Ara

Boot sorunu (win8-aptio setup utility bios options) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
70.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hay Allah razı olsun arkadaşım, 1 saattir uğraşıyorum şunla.
  • Hacım cennetlik adamsın ya o kadar araştırdım ki kafam patlayacaktı en sonunda bir yabancı sitede çözümü yazılmış ama gerizaklı sıralamayı yanlış yapmış 2. ve 3. yerleri yanlış yazmış tabi 2.yi yapmadan 3.cü seçenek açık olmuyor bilgidiğin gibi .Neyseki buradaki doğru ve herkese yardımcı olmuş bu konu Allah ne muradın varsa versin :D:D
  • Rica ederim işinizi gördüyse ne mutlu. Güle güle kullanın.
  • Aynı sorun ben de de var fakat bir.türlü olmuyor security control disabled yapıorum yine gözükmüyr usbden format denedim belki usb yi görür die olmadı yine harici bir dvd rw taktım öle denedim yine olmadı biosu load defaults yaptım belki 100 kere yine olmadı çıldırcam artık... Laptop asus aynı bios sistemine sahip bir de biosu flash utilityden güncelledim yine olmadı... Ne olur bana bir çözüm yolu gösterin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buarada bu sorun varken.bilgisayarda windows 8 kurmak istesem boot yapar mı kurulum gerçekleşme ihtimali var mı acaba?undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufukcankara -- 29 Ocak 2014; 21:31:38 >
  • Eryres kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun kardeşim aklına sağlık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukcankara

Aynı sorun ben de de var fakat bir.türlü olmuyor security control disabled yapıorum yine gözükmüyr usbden format denedim belki usb yi görür die olmadı yine harici bir dvd rw taktım öle denedim yine olmadı biosu load defaults yaptım belki 100 kere yine olmadı çıldırcam artık... Laptop asus aynı bios sistemine sahip bir de biosu flash utilityden güncelledim yine olmadı... Ne olur bana bir çözüm yolu gösterin...

Tekrar F2 ile bios a giriyoruz.
    Boot bölümünde launch csm yi enable yapıyoruz.
    F10 a basıp kaydedip çıkıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eryres

Asus Teknik Servisini aradım ve konuyla ilgili yönlendirmeleri sonucu problemim çözüldü.

Aynı problemi yaşayan arkadaşlar olur diye nasıl çözüldüğünü de buraya yazıyorum.

F2 ile bios a giriyoruz.
    Security Bölümünde Security boot'u disable yapıyoruz.
    F10 ile ayarları kaydedip çıkıyoruz.

Sonra ESC tuşu ile boot menüyü açıyoruz. Orda CD-Rom dahil her aygıtı görüyoruz.
    CD-Rom u seçip kuruluma başlayabiliyoruz.

Allah razı olsun senden teşekkür

• bu biosu sürekli değiştirip duran geri zekalı programcılar yüzünden millet sıkıntı çekiyor. Sanki biosu değiştirince bilgisayar güzelleşecek. tam tersi çirkinleşiyor.
  • Allah razı olsun şimdi başlayabilir formata

• quote:

Asus Teknik Servisini aradım ve konuyla ilgili yönlendirmeleri sonucu problemim çözüldü.

Aynı problemi yaşayan arkadaşlar olur diye nasıl çözüldüğünü de buraya yazıyorum.

F2 ile bios a giriyoruz.

Sonra ESC tuşu ile boot menüyü açıyoruz. Orda CD-Rom dahil her aygıtı görüyoruz.

Yav bendeki bios menüsü sizdeki gibi değil.Eski pcmdeki sizdeki gibiydi rahat rahat format atıyodum bunu yeni aldım bi değişik bios menüsü var ayarları bulamıyorum sizin dediklerinizden

• acil yardım arkadaşlar bios da launch csm yok securuti boot kapatıyom fast boot da kapatıyom ama launch csm falan gelmiyo dolayısıyla olmuyor
  • bilgisayar casper nirvana nb 15.6 biosuda aptio setup utility uefi boot olmuyor bir türlü csm olayı yok gir çık biosa aç kapa default yap yok yok yine olmuyor acaba ne yapmam lazım
  • quote:

F2 ile bios a giriyoruz.

Allah senden razı olsun herkes gibi bende 1saattir uğraştım sonunda senin dediklerini yaparak sorunu çözdüm.

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=101451820&p=1#101452318

Bende de benzer bi sorun var lütfen yardımcı olun..

teşekkürler...
  • quote:

F2 ile bios a giriyoruz.

Allah razı olsun kardeşim, kıracaktım yoksa bu zımbırtıyı

• konuyu hörtletiyorum ama umarım yardımcı olabilecek birileri okuyabilir epey aradım internette epey de denedim ama bir türlü beceremedim bios menüsü sanırım güncel olmadıgı için yada ayarları yapılmadığı için malum ayarlar nasıl olacak o uygun kombinasyon nedir önerisi olan varsa yardımcı olabilecek çok sevinirim ne usb den ne de dvd den kurulum yapabiliyorum aynı dvd ile başka bilgisayar a format atabiliyorken kurulum ekranı gelmiyor bir türlü ben bios un resimlerini ekliyorum yönlendirebilecek bir arkdasın mesajını bekliyorum
     Boot sorunu (win8-aptio setup utility bios options) Boot sorunu (win8-aptio setup utility bios options) Boot sorunu (win8-aptio setup utility bios options) Boot sorunu (win8-aptio setup utility bios options) Boot sorunu (win8-aptio setup utility bios options) Boot sorunu (win8-aptio setup utility bios options)

Kardeş günlerdir bunu arıyordum Allah senden razı olsun

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.