Şimdi Ara

bu devre elemanı nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Meslek itibari ile elektroniğe çok uzak bir insanım ama hobi olarak elektrikli model arabalarla ilgileniyorum. Aşağıdaki fotoğraf da bu arabaların kullandığı hız kontrol ünitesi. Bir kaza sonucu devrenin işaretli elemanı kopup kayboldu. Bu elemanı bu işleren biraz dha analayan birine sorduğumda diyot olduğunu söyledi. Üzerinde belli numaralar var(2244 T35HV). Sorularım şunlar. Bu gerçekten diyot mudur ve aynısını Türkiye'de mümkünse internetten satış yapan bir sitede bulabilir miyim?

bu devre elemanı nedir?

bu devre elemanı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alport -- 14 Eylül 2009; 11:47:30 >

• Sanırım 224 A yazıyor Kutuplu 220nf kondanstör bu her yerde bulabilirsin,

kolaygelsin
  • TANTALUM kondanstör bu

Sanırım 224 A yazıyor Kutuplu 220nf kondanstör bu her yerde bulabilirsin,

kolaygelsin
  • kutuplu 220nf kondansatörü her yerde bulamazsın.
    dünya üzerinde bulabilceğini de sanmıyorum.

ama 2,2µF/35V tantal kondansatör bulabilirsin...
  • üst satırda 2244 yazıyor.Önünde de küçük bir "A" , "4" ya da ona benzer bir işaret var.
    Kondansatör olduğuna eminsiniz değil mi arkadaşlar ? 2.2 mikro farad mı olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alport -- 14 Eylül 2009; 12:33:21 >
  • küsüratıda var 2.24µF/35V ama 2.2µF/35V da işini görecektir...
  • çok teşekkürler. Umarım işe yarar zira devre 170$. Tamire göderirsem de 70$ + yurtdışı kargo ücreti.
  • Son olarak bir şey daha sormak istiyorum. Alacağım kondansatörün 35V'tan yüksek olmasında sakınca yok değil mi 2.2mf 50V falan da olabilir mi?
  • tantal olmasına dikkat edin yeter. 35 yerine 50V olmasında herhangi bir sakınca yok. maliyet olarak bakarsanız 50V luk olanı diğerine göre 2 katı daha pahalı olabilir. sanıyorum piyasada 2 farlı marka bulacaksınız. bular kemet ve vishay. mutlaka kemet marka tercih edin markasız olandan sa kesinlikle uzak durun.

kolay gelsin...
  • İnternetten kapasite voltajı tutan iki marka buldum. 1 tanesi "roderstein" diğeri "avx" bu markaları tanıyor musunuz? hangisi daha iyidir?
  • AVX de iyi bir markadır fakat roderstein ı ilk kez duyuyorum...
  • Herşey için tekrar teşekkürler. Gerçekten çok yardımcı oldunuz. Artık başka sormayacağım merak etmeyin
  • rica ederim.

http://www.vishay.com/company/brands/roederstein/
    roederstein da vishay a ait bir marka fakat yukarıdaki adrestede görüldüğü üzere tantal üretimler yok. şaibeli.

kolay gelsin...
  • kardeş hiç para ödeme bence.o parça yı bozuk anakartlarda falan bulabilirsin.ben hep öyle yaparım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.