Şimdi Ara

Bu işlemci soğutucusu için tüm kasayı demonte etmem gerekir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anakartım msi 970A G46, işlemcim fx - 8150 ve ben işlemci soğutucumu değiştirmek istiyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/thermaltake-cl-p0579-contac30-lga7751155115613662011-&-am2am2+am3am3+fm1-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=58987

Yukardaki soğutucuyu almayı düşünüyorum, stok fanla değiştirmek için. Ancak sorum şu, bu fanı takmak için tüm kasayı bozup, anakartı sökmem gerekir mi? yoksa stok fanı çıkardıktan sonra kolay takabilir miyim?

2. olarak, eğer bu soğutucu 1. ram slotunu işgal ederse, ramleri 2. ve 4. slotlara takarak kullanırsam herhangi bi sorun yaşarmıyım?

teşekkürler şimdiden

• Anakartı sökmenize gerek olmaz, kolaylıkla takarsınız. Talimatları takip ettiğiniz sürece. Tahminimce zor olmayacaktır. Ayrıca RAM'leri 1-3 diziliminden 2-4'e taşımanızda sakınca yoktur.
  • Yanlış bilgi vermek istemem ama aynı işlemci fanından bendede var çok iyi soğutma yapıyor ve sessiz ancak montaj konusunda anakartın sökülmesi gerekiyor diye biliyorum toplamayı ben yapmadım ama vatanda toplatmıştım oradakiler öyle söylemişti sonradan değiştirmek istesem dedim memnun kalmazsam diye anakartı sökmeden çıkaramazsın demişlerdi ama ben gayet memnunum yükte işlemci en fazla 47 dereceyi gördü:) tabi bunda diğer bileşen ve kasanında faktörü büyük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wertywertyy

Yanlış bilgi vermek istemem ama aynı işlemci fanından bendede var çok iyi soğutma yapıyor ve sessiz ancak montaj konusunda anakartın sökülmesi gerekiyor diye biliyorum toplamayı ben yapmadım ama vatanda toplatmıştım oradakiler öyle söylemişti sonradan değiştirmek istesem dedim memnun kalmazsam diye anakartı sökmeden çıkaramazsın demişlerdi ama ben gayet memnunum yükte işlemci en fazla 47 dereceyi gördü:) tabi bunda diğer bileşen ve kasanında faktörü büyük.

Hocam haklı olabilirsiniz ben yanılmış olabilirim sadece soğutucunun yapısını görünce öyle olabileceğini düşündüm

• Çok çok teşekkür ederim arkadaşlar. sökülmesi gerekiyormuş bende az önce bir videoda gördüm. İyi haftasonları herkese
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.