Şimdi Ara

bu laptop bu oyunları kaldırırmı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.... şu makina crysis cod4 gibi oyunları kaldırırmı? ya da bana bu tür oyunları oynayabileceğim bir laptop önerebilirmisinz?

TOSHIBA SATELLITE A210-15K AMD X2 DUAL CORE TL-58 1.8Ghz 2GB 160GB TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR

İşlemci: AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-58 (1.8 GHz, 1 MB L2 cache, 1600 MHZ Hyper Transport)
    İşletim sistemi: Microsoft Windows Vista Home Premium Edition (TR/ENG)
    Ekran: 15.4'''' TruBrite WXGA TFT ekran ( 1.280 x 800 çözünürlük )
    Ekran kartı: ATI Radeon® X1200, max. 831 MB grafik belleği (2 GB sistem hafızası ile)
    Hard Disk: 160 GB (4.200 rpm) S-ATA HDD
    Sistem Hafızası: 2.048 MB (2 x 1.024 MB) DDR2 RAM - Max. 4.096 MB (667 MHz)
    Sürücü: DVD Super Multi Sürücü ( çift katman )
    İletişim: Ethernet LAN 10/100, Uluslararası V90 modem (V.92 ready)
    Kablosuz iletişim: Wireless LAN (802.11 b/g), Bluetooth 2.0 + EDR

• cod4'ü kaldırır ama crysisi bilmiyorum
  • İkisinide kaldırır bence
  • Barborassa, sistemin güzel, ne yapacaksın Crysis' i, sistemin güzel, oynayabileceğin birçok güzel oyun var bu sistemle, bence bu fps' leri geç. Cihazını da bunlarla fazla yorma, sistemin güzel oynayabilceğin birçok güzel oyun var. Ama bence de bu iki oyunu da kaldırır.
  • bende acer var 2.2 işlemci 256 mb 8600gs ekran kartı var.
    Crysis i medium da oynamaıyorum.Low da akıcı değil.Crysis i kesinlikle kaldırmaz.Crysis laptopta oynanamaz bence.8800 gt gibi ekran kartlı masaüstünde anca oyananır düzgün bir şekilde.
    Cod4 çalıştırır.Cod serisi bilg yarları fazla kasmıyor.
  • Bence ikisinide kaldırır.Forumda x1200 yada x1250 ile oynayan vardı.800*600 hepsi low da akıcı şekilde oynuyordu.
  • x1200 x1400den önce bir ekran kartı değil mi? Sanmıyorum hiç kaldıracağını. Çok yakın bir arkadaşımda x700 var ve x1400den daha iyi bir ekran kartı. Ve system requirementten baktığımızda CoD4 için minimumu geçti ama kılpayı diyebilirim. Crysisi ise unut zaten.

Ben de bir soru sorayım, şuan cezalı olan arkadaşım 17inç ekranlı t7200 core2duo işlemcili 7900GS ekran kartlı(Ama 7900GTX'e flashlanacak, yani 7900GTX'e göre düşünelim) laptop alacak. Crysis çalışır mı acaba?
  • yahu nasıl yorumlar gelmiş bu topiğe öyle bilip bilmeden?arkadaşım crysis cod 4 gibi oyunları oynayabilmen için önce iyi bir ekran kartına sonra da iyi bir işlemciye ihtiyacın var.benim ekran kartım go7600,işlemcim c2d ve crysis i herşey low da ancak 1024x768 de ancak oynayabiliyorum,cod 4 ü 1280x800 de orta ayarlarda ancak 25-30 fps ile oynayabiliyorum.

gelelim senin almayı düşündüğün sisteme:

ekran kartın gelişmiş 3d oyunlarda kesinlikle çok başarısız,ne cod4 ü ne de crysis i oynayabilirsin bu ekran kartıyla.Crysis i 1280x800 de orta ayarlarda oynayabilmen ve Cod4 ü 1280x800 orta-üst ayarlarda oynayabilmen için alacağın laptopun üzerinde 3DMark06 dan en az 3000 alan bir ekran kartına sahip olman gerekiyor.yani ati HD2600 ya da Go 8600m GT gibi bir ekran kartına ihtiyacın var.(ekran kartı benchmarklarına buradan bakabilirsin:http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html )

oyun performansına etki eden diğer bir faktör işlemci performansı:işlemcin de pek umut verici bir işlemci değil maalesef...alacağın sistemin üzerinde en az core2duo 2.0 (T7200-T7300)olmasını tavsiye ederim.işlemci benchmark karşılaştırmalarını da tomshardware den görebilirsin.

hdd performansı da az da olsa oyun performansına etki eder,senin hdd nin dönüş hızı 4200rpm.bu da iyi bir değer değil malesef.5400 olmasını tavsiye ederim,zaten üstte belirttiğim özelliklere sahip bir laptop alırsan zaten rpm dönüş hızı 5400rpm lik bir hdd takılı olacak üzerinde.

kısacası almayı düşündüğün laptopla belirttiğin oyunları oynayabilme imkanın yok.eğer bu oyunları oynamak istersen daha iyi sistemi olan bir laptop almanı tavsiye ederim.ayrıca son olarak şunu belirtmek istiyorum:laptoplar oyun oynamaya uygun platforma sahip cihazlar değildir,eğer mobil amaçlı kullanmak zorunda değilsen bu laptopa ödeyeceğin miktara desktop al,bu oyunları çatır çatır oynayabilirsin...

• cod4 ü kaldırır o makina
  • quote:

Orjinalden alıntı: Abyss

x1200 x1400den önce bir ekran kartı değil mi? Sanmıyorum hiç kaldıracağını. Çok yakın bir arkadaşımda x700 var ve x1400den daha iyi bir ekran kartı. Ve system requirementten baktığımızda CoD4 için minimumu geçti ama kılpayı diyebilirim. Crysisi ise unut zaten.

Ben de bir soru sorayım, şuan cezalı olan arkadaşım 17inç ekranlı t7200 core2duo işlemcili 7900GS ekran kartlı(Ama 7900GTX'e flashlanacak, yani 7900GTX'e göre düşünelim) laptop alacak. Crysis çalışır mı acaba?

kardeş o 7900Gs i 7900GTX e nasıl flashlıcan çok merak ettim doğrusu o kartlar arasında farklar var, hani eskiden 9800pro ları xt ye flshlıyodukta bu 2 kart arasında saat hızından başka bi farklılık yoktu, senin dediğin biras saçma oluyo yani kusura bakma...
  • crysiside full low 800x600 de oynarsın.
  • crysis i low da oynıcaana hiç oynama...

o oyun grafikleri için war...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hooijdonk1120

bende acer var 2.2 işlemci 256 mb 8600gs ekran kartı var.
    Crysis i medium da oynamaıyorum.Low da akıcı değil.Crysis i kesinlikle kaldırmaz.Crysis laptopta oynanamaz bence.8800 gt gibi ekran kartlı masaüstünde anca oyananır düzgün bir şekilde.
    Cod4 çalıştırır.Cod serisi bilg yarları fazla kasmıyor.

sende bir sorun olmasın?ben o psycho mu ne o medium digerleri low 1024-768 de son derece akıcı oynadım oyunu.ekran kartım 7600. laptop var. a100-003
    modeli 2gb ram 2.16 işlemci 256mb 7600 ekran kartıyla bitirdim crysisi.call ofuda 1280-800 çözünürlükte rahat rahat oynuyorum.ama multide pek kasmasın diye shadows shoft smoke kısıyorum.yoksa onlarda acıkkende gayet rahat oynanıyo.8600gs de neden öyle oluyo ki

• quote:

Orjinalden alıntı: edacsac

quote:

Orjinalden alıntı: Abyss

x1200 x1400den önce bir ekran kartı değil mi? Sanmıyorum hiç kaldıracağını. Çok yakın bir arkadaşımda x700 var ve x1400den daha iyi bir ekran kartı. Ve system requirementten baktığımızda CoD4 için minimumu geçti ama kılpayı diyebilirim. Crysisi ise unut zaten.

kardeş o 7900Gs i 7900GTX e nasıl flashlıcan çok merak ettim doğrusu o kartlar arasında farklar var, hani eskiden 9800pro ları xt ye flshlıyodukta bu 2 kart arasında saat hızından başka bi farklılık yoktu, senin dediğin biras saçma oluyo yani kusura bakma...

Bahsi geçen 7900'dür 9800 değil. Al sana saçmalık:

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3379

Uzun uzun anlatırdım ama neyse, sadece olduğunu bilsen yeter. Kusura ne bakacam, asıl sen kusura bakma. Kapak geldi benim burdan senin oralara...

Flash ile windows 7900GTX görüyor ve benchmark skorları default'tan biraz yukarı çekilerek overclock edildiğinde 3DMark 05'te 7900GS'den 1100 puan, 7800GTX'ten 600 puan fazla alıyor. Soğutucu ile benchmark edildiğinde 10.000 puan alıyor 3DMark05'te... 512 MB 7900GTX ise 8.715 puan alıyor...

• Gerekli açıklama yapilmış
  • x1200 le hiç bişi oynanmaz. Bazılarının yazdığı gibi 800x600 herşey low da oynamaya biz oynayaMAMA diyoruz. Oyle oyun açıp oyunlara hakaret edileceğine her zaman yaptığım gibi o ekran kartları ile herkesi super mario gold edition oynamaya davet ediyorum.
    Saygılar.
  • Bilmiorm kaldırabilir bi dene
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.