Şimdi Ara

BÜYÜK YAN KASA FANI YALANI!!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
5.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • haaa,makine mühendisliği ne alaka derseniz soğutma,ıstma havalandırma,klima tekniği gibi dersleri gördüğüm için az çok bilgim var bu konuda
  • ekran kartı cpu ve psu fanları hariç gerisi hikayedir
    ben bu şekilde 7-8 saat çalıştırıyorum
  • büyük fanlı bi kasa bende sahibim ama hiç ses yaptığı olmadı cok memnunum senin sorununu arkadaşların dediği gibi fan kontrolcüsü çözebilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: SnCrhn

valla töbe büyük fanlı kasa almam bundan sonra, kimse alınmasın.
    sıcaklık değerlerini bir kontrol et derim ben her ihtimale karşıyan fan açıkken ve kapalıyken.tabi bu arada sonuç olumlu olursa da,bunun sebebi önden arkaya oluşan akımın yandaki fanın kesemeyeceği kadar kuvvetli olması olur muhtemelen.sonuçta biz 12 cm fanla yaratıyoruz o akımı,sen 25 cm fanla...

kuzen yan fanın ayarını açınca uğultu değil böyle biraz daha kalın ama fazla rahatsız etmeyen bir üfleme sesi geliyor ::D:DD: dediğim gibi hava içeri giriyor ama kaçıcak yer bulucam derken içerdeki hava bulanıyor pcı kart takılan yerleri sök yada cd rom un ordan bir kapak sök yada o yan kapağı açık tut daha iyi ama bende yazın acaip değişiyor 10 dereceye kadar fark ediyor 2 fanıda son ayarda açınca o yüzden bu kasayı seviyorum

• ben de makine mühendisliği okuyorum henüz bölüm dersleri alamamış olsam da.bu tür konulara da merakım ilgim ve uğraşmam da bilgi sağlıyo bir miktar tabi...
    evet bugün ben de biraz daha araştırdım ve sonuç gerçekten havanın dışarı atılamaması....yalnız bu sorun daha olumsuz olur s9 daki 40cm lik fanla,onun üflediği havayı dışarı dışarı atmak cidden zor olur,ön ızgaraların o kadar da yardımcı olabileceğini sanmıyorum çünkü m9d nin önü ful ızgara işe yarasa onda yarardı,ayrıca ses havanın sesi de olsa babamın sesi de olsa bağlamaz katlanmam2-3 derece için huzurumu bozamam
    yandaki ve arkadaki fanın dışarı verip önden içeri çekilmesi en makulu ama her halukarda ses varsa ben yokum kardeş

neyse sonuç olarak ben gittim geri verdim aerocool un dokundurtmalı fan kontrolcüsü olan v-touch modelini aldım.artık yan paneldeki 2 fanı mı da en verimli soğutmaya ayarlayıp size de haber veririm neticeyi.size de bir hayırım dokunur bari

• quote:

Orjinalden alıntı: Pir

quote:

Orjinalden alıntı: Buzmavisi

Ya söylüyoruz, ama bizi dinleyen yok. Arkadaşım tek hatanız şu: Thermaltake marka kasa satın almak! Almayın diyoruz geçen kıştan beridir. Thermaltake'ten fan, güç kaynağı, kasa alınmaz. Sadece işlemci için heatsink alınır o kadar, başka bir şey alınmaz.

Abartmayalım, Tt kasa dünyasının bir numarasıdır bence. Kasaları inanılmaz kaliteli, fanları biraz sesli o kadar. İki tane sessiz fan alıp onu da halledersen muhteşem kasa...

Hahaha, güldürdün valla beni. Bir numara görmesek kandıracaksınız vallaha. Ya ne kalitesi, başka kasa görmemişsin kullanmamışsın, TT'ye kaliteli dersin tabii. Ben de öyleydim çünkü daha öncesinde TT'nin bir güç kaynağı, bir de silent cat fanı vardı ben de. O zaman başka marka da yoktu Türkiye'de. Biz de herkes gibi fiyatı uygun görünüşü güzel diye aldık. Ama bin pişman da olmadık değil. Tam dört-beş sene hem de bu gürültüyü çektim. Fan zaten gürültülüydü de, 21 dBA yazan güç kaynağının gürültüsünü odanın kapısı kapalı, ben başka odadayım onun da kapısı kapalı olduğu halde gayet net duyuyordum. Bozuk mu diye gittim değiştirdim, bir şey fark etmedi.

Hiç lian li kullandınız mı, ya da CM? Bak gördünüz mü falan demiyorum, kullandınız mı diyorum? Görüp tipini beğenmekten bahsetmiyorum. Bazı arkadaşlar kasaların şekline şemaline göre şerbet veriyorlar da, yanlış anlaşılmasın. TT ucuz plastik kullanımı konusunda tarih yazmıştır kasalarında bir kere. Bunu ben söylemiyorum sadece. Açın yabancı tüm sitelere de bakın derim bir araştırın. Yerden yere vururlar TT'nin kasalarını. Alüminyum kasaları da yok değil, ama beni kesmez.

Bu benim düşüncem, ama böyle alıp da ses konusunda şikayet eden arkadaşlar çok hem de çok fazla. O yüzden kasayı alınca direk fanlarını çöpe atın derim. Yani kasayı fanı var diye almayın TT alacaksanız, o fanları atacakmış gibi düşünerek alın. O zaman başka kasa alınca ne kadar kâra geçeceğinizi görürsünüz. Bu da bir düşünce tabii.

Bu arada ben sanayide çalışan HVAC/R mühendisiyim.

• coolermaster a lafımız yok zaten,ki ben coolermaster ın fanlarını kullanıyorum 80cm bile olsa gayet makul ses seviyesi....thermaltake i yerlere atmak istemem ama gittim aerocool v-touch la değiştirdim,içindeki fana ilave olarak öne coolermaster 12cm lik fanımı koydum,açınca çalıştığından emin olmak istedim vallahi billahi
    zaten düğme yok kasada dokunmatik ekrandan açılıyo,e bir de ilk sefer olunca baya şaşırdım açıkçası bu kadar beklemiyordum.beni bile ses konusunda tatmin etti ya artık ölsem de gam yemem
    şunu da belirtmeliyim ki işlemci sıcaklığım 3-4 derece arttı,anlaşılan o ki thermaltake sesli biraz evet ama daha iyi soğutuyo orası kesin...thermaltake in 3 pin fanları fan kontrolcunuz varsa ki benim kasamda var, tercih edilebilir bence....

• thermaltakein kasalarını bilmem ama fanları harbiden üstündeki desibelin bayaa bi üstünde
  • iyi birşeye benziyordu oysa (çok iyiydi görsel ve sessiz bakımından)
  • Enermax Chakra kral bu konuda.Fanı iki yönlü ister içe üflesin, ister dışa.Kafana göre ayarlıyosun.Benim açık/kapalı en az 7-8 C farkediyor parçalarda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Erwin

Enermax Chakra kral bu konuda.Fanı iki yönlü ister içe üflesin, ister dışa.Kafana göre ayarlıyosun.Benim açık/kapalı en az 7-8 C farkediyor parçalarda.

gerçekten o kadar fark ediyor mu yaw ben de bi tane enermax chakra alacaktım tavsiye edewr misin o kadar?? çünkü 300 liralık ürün yani boru değil
  • o boyutta bir fanın 2500 rpm de donmesi bence cok yuksek bir deger fanlar buyudukce rpmleri dusuyor bildigim kadarıyla. th armor + var bende 20 cm lik fan 700 800 rpm le donuyor ses yok
  • 2500 dönmüyor yav hacı naaptın?işlemci fanım o
    konuştuğum bir çok kişi yapmaması gerektiğinden bahsetti,belki de benim aldığımda bir problem vardı artık emin olamıyorum,ama bendeki bu şansla bana bozuk olanın denk gelmesi çok büyük ihtimal.
    her neyse sonuçta şu an ki kasamdan memnunum güzel bir mod her sorunu çözer.

ama artık şunu deneyerek gördük hatta başka arkadaşlarda doğruladı forumda;
    kasa soğutması için dışarı attığımız hava içeri bastığımızdan daima fazla olmak zorunda....
    artık kasa modlarken veya kasa fanlarımızı değiştirirken aldığımız ya da alacağımız fanların CFM değerlerini de göz önüne alıp,bir de onun hesabını kitabını yapmak lazımmışş.....
    bu da kulağımıza küpe olsunmuşşş......

• quote:

Orjinalden alıntı: AtiRadeonHD4850

quote:

Orjinalden alıntı: Erwin

Enermax Chakra kral bu konuda.Fanı iki yönlü ister içe üflesin, ister dışa.Kafana göre ayarlıyosun.Benim açık/kapalı en az 7-8 C farkediyor parçalarda.

gerçekten o kadar fark ediyor mu yaw ben de bi tane enermax chakra alacaktım tavsiye edewr misin o kadar?? çünkü 300 liralık ürün yani boru değil

Chakra big tower kullanıyorum.
    Yandaki 25cm fan gerçekten işe yarıyor ve inanılmaz sessiz.
    İster içeri ister dışarı tek bir düğme ile yönünü değiştirebilirsin.
    Ben kullanmasam da tek tuşla kapanıp açılan mavi güzel bir ışığı var (Gerçi benim ışıklı kasayla işim olmaz, benim olayım sessizlik)
    Düğmelerin ve USB girişlerin yerinin üstte olması kasayı yerde kullanacaksan büyük avantaj.
    Vidasız kurulum epey rahat.
    Benim gördüğüm 2 sorunu var, eğer kasayı masa üzerinde kullanacaksan, ya da kullanırken temas ediyorsan, harddiskler yüzünden kasa biraz titriyor. Öyle abartı birşey değil ama benim gibi 4 disk kullanıyorsan, kasayı elinden ayağından biraz uzak tumak isteyebilirsin (Gerçi masaj etkisi de yaratmıyor değil )
    Diğer sorun ise eğer 90 derece sata kablosu yoksa yan kapağı kapatmakta zorlanabilirsin. Diskler kasaya yan yerleştirildiğinden sata kablosu kapağa doğru bakıyor. Ancak 90 derece kablolar kullandığında sorun yok.

• Enarmax Chakra benimde ilgimi çekmiyor değil.. Bir küçük olanı 66$ dan satıldı kampanya da..Mavi büyük olana kampanya yapsa mesela 109 $ falan peynir ekmek gibi gider
    http://www.mavibilgisayar.com/ud/10812
    Birleşip talep mi etsek aslında
  • Selamın Aleyküm beyler
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    deyişik model ilginç kasalar var piyasa da yanlız bu üçüncü kasam ve şunu çözdüm
    çok fanlı iyi bir kasa kulanıyorsan fan konturolcü şart yada Molex bağlantılarıy la bu iş çözülür
    yada fan çoklayıcı kablo durum bu ``
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    bu alttaki kasa da benim Yorgun Savaşçı
    Fazla deyil şuan 12 fan + sıvı sohutma çalışıyor kasa da

BÜYÜK YAN KASA FANI YALANI!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 76namlu -- 25 Temmuz 2014; 19:42:35 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.