Şimdi Ara

Buzun geç çözülmesini sağlamak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar buz akulerini bilirsiniz herhangi birşeyi soğuk tutmak için yanına konur ben bir yerden aldım icinde sadece su varmış ben jel içerikli yapmak istiyorum yani geç çözülmesini istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Neden daha geç çözülsün istiyorsun deney mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Hayır biz sürekli dışarda çalışıyoruz en azından soğuk su içebilmek icin

• Hocam onun içindeki normal su değil diye biliyorum.

• Her maddenin kendi titreşimi var titreşimini keserseniz ısıyı soğukluğu muhafaza edersiniz.
    Sıvı hitrojen ile soğutma en iyisi içine elinizi soksanız elinizi kaybedersiniz. Sıvı hidrojenin dezavantajı saklaması zor patlayıcı olması. Bir de kuru buz vardı eridiğinde ortaya su çıkmıyor. Sıkıştırılmış karbondioksit gazı karbanmonoksitte olabilir emin olamadım.

Belkide siz iyi bir termus lazım iyi bir termus bir saklama kabı şeklinde ve o kap başka kabın içinde olur. İç içe geçmiş şekilde düşünün arasındaki boşluğun havası vakumlanıp alınmış şekilde olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limonen kullanıcısına yanıt
    O zaman Isı transferi dersini alın 3. Derste içine koyduğunuz sıvının önemi olmadığını anlayacaksınız . Yalıtımı daha iyi olan termoslara yönelmelisiniz

• Hocam köpükten bir kutu alın içine buz doldurun şu sişelerini de içine atın akşama kadar soğuk kalır. Balıkçılarda olur o kutulardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

O zaman Isı transferi dersini alın 3. Derste içine koyduğunuz sıvının önemi olmadığını anlayacaksınız . Yalıtımı daha iyi olan termoslara yönelmelisiniz
    Ne dersi kardeş üni mi burası? Bahsettiğin şeyleri biliyorum zaten benim aldığım buz akulerinde su varmış ama jel olanlar daha geç eridigi için merak ettim

• Limonen kullanıcısına yanıt
    Geç erimesi tamamen etrafa verdiği ısıyla alakalı . Su akülerini termosa koyarsınız içinede pet şişe sularınızı koyarsınız su aküsü ısı transferi fazla olduğu için yani erken eridiği için koyduğunuz pet şişeleri hızlıca soğutur , jel aküler ise ısı transferi zayıftır ve koyduğunuz pet şişeleri daha yavaş soğutur . Sonuç olarak buz aküleri suyunuzu 5 dereceye düşürüp 2-3 saat tutabilirken , jel alüler ise 10 dereceye düşürüp 5-6 saat tutabilir . Daha geç erimesinin sebebide bu işte daha az ısı transferi ama kalori olarak baktığınızda tamamen aynıdır verilen ve alınan ısı miktarı . Bu yüzden dersten bahsettim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.