Şimdi Ara

C++ - Console'dan normal Application a... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Oyun motoru vs. gibi hususlarda, C++ veya başka bir şeyin size verecek pek bir şeyi yok. Bu gibi bir uygulamada bilinmesi gereken matematiğin yükü o kadar fazla ki, C++ öğrenmişsiniz, öğrenmemişsiniz çok bir şeyi değiştirmiyor.

Ve işin daha enteresan tarafı, bu gibi işlevler için C++ yerine bu işlere daha özel uygulamalar kullanmak daha verimli oluyor. Garip gelebilir, velakin mesela Fortran bu işler için çok daha etkili netice verebilir.

Buradaki asıl konu/mesele şu. Kodunuzu pure C++ yazabilirsiniz. C++, C'nin en büyük açığı olan dinamik bellek oluşturma mevzusunu ortadan kaldırır. Pratikte C++ ile hiç bir alt seviye veya sisteme bağımlı tribe girmeden kod yazabilirsiniz.

Velakin bu noktada sistemi yardıma çağırırsanız eliniz çok genişler. Belleğe daha iyi hakim olabilirsiniz. Bu noktada mesele, derleyicinin mi, sizin mi olaya daha iyi hakim olabileceğiniz meselesidir. İşte bu noktada programcılığın uç noktalarıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlperXp

Arkadaşlar ben Console ile çok çalışma yaptım zamanında. C++ ta... Artık 2d Oyun yapımı için Win32 Application a geçmek istiyorum ama çok korkuyorum. Yani geçtiğimde herşeye sıfırdan başlamak gibi ve hiçbirşey anlamıyorum, yapamıyorum. Sanki çok fazla geliyor bana. Ya çok hızlı ilerlemeye çalışıyorum ya da bir sorunum var bilmiyorum... Bana ne önerebilirsiniz.

Win32 kodları C'de yazılıyor bildiğim kadarıyla. C'de belirli bir düzeye ulaşmadıysanız win32 de kod yazmak zor gelebilir. Temel C programlama konusunda yeterli olmanız gerekir. Yeterli olup olmadığınızıwww.kaanaslan.com adresinde temel c ve ileri c programlama ile ilgili notlar var. Bu notlardaki bilgilerde yeterli olmanız gerekiyor.
    Örneğin handle mekanizması var. Bu konuda bilginiz olmadan win32 de kod yazmak herhalde güç olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü aynı sitede win32 ile ilgili de döküman var. Direk handle mekanizması ile başlamış.

Bu arada C++ ile win32 kod yazılır mı? Daha doğrusu C++ ın C'ye göre Win32'yi destekleyen ek araçları var mı bu konu hakkında bir bilgim yok. Ama daha önce böyle birşey duymadım. Eğer varsada ilk defa duyuyor olacağım.

• nerde takıldığını yazmassan yardım edebileceklerini sanmam
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.