Şimdi Ara

Çakmaklığa takılan Fm Transmitter işe yarıyor mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
13.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Buyuk sehirde sikinti olur hocam. Mantik guzel ama bos frekans yakalamak zor oluyor.
    Kaset adaptor e temizi eger arac da kasetcalar varsa.

www.hepsiburada.com
    Techsmart Aux Kablolu Araç Teyp Kaset Adaptörü Mp3 Mp4 CD Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/techsmart-aux-kablolu-arac-teyp-kaset-adaptoru-mp3-mp4-cd-calar-p-HBV00000VJY2G?magaza=724kampanya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fm ve Bluetooth kablosuz bağlantı içerir.
    Hiç bir zaman kablo kalitesinde ses vermez.
    Kablosuz bağlantı daha çok telefon görüşmesi için ideal olabilir.
    Müzik kalitesi yarı yarıya düşecektir.
    Yani fm trans veya Bluetooth trans cihazları ben tavsiye etmem.

Yine aynı şekilde aux girişine, telefonun kulaklığından bağlantı da doğru bir bağlantı değildir. Çünkü kulaklık çıkışı bir hop. lör olan kulaklık için vardır. Buradan sesi biraz daha kaliteli alsanız da hem cihazlara (hop, amp, teyp vb) zarar verebilirsiniz hemde seste cızırdama patlama gibi bozukluklar oluşabilir. Örneğin teyibin kaset çalarına telefon kulaklığı ile bağlantı böyle doğru olmayan bir bağlantıdır.

Telefonların ses çıkışı şarj edilen kısımda yer alır. Bunun içinde

Arabanızın teybinde aux girişi var ise
    USB 3.1 Type C Erkek - 3.5 mm audio erkek aux kablosu kullanmanız gerekir.

Aux girişi yok ise ve araba amp varsa,
    USB 3.1 Type C Erkek - 3.5 mm audio erkek aux kablosunun aux kısmı kesilerek direkt amp bağlanır. Bu durumda araba teyibiniz artık telefonunuzun kendisi olacaktır.

Aux girişi yok ve amp de yok ise,
    Araba teyibininizin arkasında teybe bağlı bir iso soket bulunur.
    Bu iso soket in cinsine göre belli kabloları aux girişi dir.
    Aynı şekilde USB 3.1 Type C Erkek - 3.5 mm audio erkek aux kablosunun aux kısmı kesilerek sokete bağlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhodium -- 11 Ağustos 2020; 0:44:4 >

• İyi değil. Sürekli cızırtılı. Ancak uzun yolda işe yarıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arabanızın arkasındaki soketin nasıl girişli olduğunu öğrenin. 2 tane ustaya gittim buna birşey yapılamaz dediler. kendim araştırdım çin'den teybimin arka soketine uygun bir parça ile usb aux sd girişi elde ettim, 3 yıldır kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Çalışma prensibi dediğiniz gibi boş frekans yakalama üzerine sanırım.
    İzmirde yaşıyorum burda boş frekans bulunur diye düşünüyorum.

Araç Vectra C kasa. Yeni teyp alıp hem 500 lira verip hem de orijinalliği bozmak istemiyorum açıkcası.
    Başka yol da bulamadım.

Alıntıları Göster
    Daha önce ki aracım da Aux girişivar dı bu yüzden Transmitter kullandım, Ben de İzmir de yaşıyorum, boş frekans bulmak her zaman mümkün olmuyor, ben Aux girişine Transmitterden kablo ile bağlantı yapıp sıkıntısız kullanıyordum. Aracınız daki Teyp te Aux yoksa ve başka bir çare yoksa kullanabilirsiniz, ama bölge değiştirdikçe boş zannettiğiniz frekans ların durmadan parazit yapmasını yaşarsınız.

• Teyp cdr 2005 ise aux yapımı konusunda yardımcı olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadangel13

Teyp cdr 2005 ise aux yapımı konusunda yardımcı olabilirim
    Evet CDR 2005 Siemens Vdo model.
    Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

Çakmaklığa takılan Fm Transmitter işe yarıyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000 Subscribersyoutube
    AUX in Siemens CDR 2005 VDO (Opel, Vauxhall)
    https://www.youtube.com/watch?v=fyVBo3DuUXE&feature=youtu.be
    ben yaptım bu yöntemi ses kalitesinden çok memnunum auxu da klima panelinin altındaki göze yaptım belli de olmuyor. Daha basit bir yöntem var ama bunun ses kalitesi daha iyi arada çok oynamıyor kalite ama yine de bunu tavsiye ederim. Bir de teyp kodu olması lazım sizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadangel13 -- 13 Ağustos 2020; 17:33:18 >

• amazon
    Roidmi 3S Bluetooth Araç Şarj Cihazı Siyah Tüm Araçlara Uyumlu (FM Transmitter)
    https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-Roidmi-Bluetooth-Ara%C3%A7lara-Transmitter/dp/B074TSZ5QC

Linkteki ürünü Ankarada kullanıyorum aylardır. 108.0 frekansında herhangi bir sıkıntı olmuyor. USB üzerinden hızlı şarj ediyor telefonu. Ben genel olarak memnunum. Ancak belirtmekte fayda var ürün usb yada sd kart üzerinden mp3 çalmıyor. Ben spotify kullanıyorum.

• bir ara a101 satıyordu aldım. küçük ilçede bile bir işe yaramıyor . geri iade ettim.
  • Bana bunun AM versiyonu lazım. ABD'de bir firma 90 dolara satıyor. Çüş.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.