Şimdi Ara

CASPER VİA TABLET CTA-E07-14A-PC YAZILIM %79'da Takılma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
4
Favori
21.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CASPER VİA TABLET CTA-E07-14A-PC YAZILIM %79'da Takılma Sorunu
    UYARI!!! AŞAĞIDA YAPILAN İŞLEMLER BİRAZ TEHLİKELİDİR.BU İŞLEMLERİ YAPARKEN ÇOK DİKKATLİ OLUN AKSİ TAKDİRDE ANAKARTI
    YAKABİLİRSİNİZ.TABLETİN GARANTİSİ VARSA SERVİSE GÖTÜRMENİZ ÖNERİLİR.

Casper tablet casper yazısında takılma ve açılmama sorununun çözümü.
    Casper tablet yazılım yüklerken %79'da takılma sorununun çözümü.

CTA-FİX.ZİP İNDİR
    http://casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama adresinden pc için yukleme yazılımını indirin.

TABLETİN BİLGİSAYARA TANITILMASI
    1. Tablet kapalı konumdayken USB kablo ile bilgisayara bağlayınız.
    2. Bilgisayar tableti görene kadar Güç ve Ses Kısma(-) tuşlarına basınız. Yeni donanım bulundu sihirbazı görüldüğünde USB-Burning-tool-v1.6.20 klasörü altında AmlogicusbBurningdriver’dan işletim sisteminize uygun driverı göstererek driver yükleme işlemini tamamlayınız.
    YAZILIMIN TABLETE KURULMASI
    1. Driver kurulum işlemi tamamlandıktan sonra USB-Burning-tool-v1.6.20 klasöründen ImageBurnTool.exe dosyasına tıklayıp uyumluluk modunu xp secerek programı açınız.
    2. Yazılım yükleme işlemine geçilmeden önce, yazılım sıfırlama işlemi için ekranın sol üst tarafındaki “file” sekmesi seçiniz ve ‘import the upgrade’e tıklayarak “cta-fix.zip” dosyasını seçiniz.
    3. İşleme başlamadan önce ürünün kapalı konumda olduğuna emin olunuz.(ayrıca bataryanın yeterli kapasiteye sahip olduğundan emin olunuz).Cihazı usb ile PC nize bağlayın. Sonra tablette ki VOL(-) ve Power tuşlarına basılı tutunuz. Cihaz bilgisi program ara yüzünde görüldüğünde(status sütununda “connect” yazısı görüldüğünde), güncellemeyi başlatmak için start tuşuna basınız.
    4. “cta-fix.zip” dosyasıyla sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra aynı işlemleri “cta-20140508-14A_1.0.7.zip” dosyasını kullanarak tamamlayınız. Ekranın sol üst tarafındaki “file” sekmesini seçiniz ve ‘import the upgrade’e tıklayarak “cta-20140508-14A_1.0.7.zip” dosyasını seçiniz.
    5. Status durumunda “connect” yazısını görüyorsanız güncellemeyi başlatmak için start tuşuna basabilirsiniz. Disconnect yazısını görüyorsanız 3. adımdaki işlemleri tekrarlayınız.
    6. İşlem tamamlanma süreci %92’ye ulaştığında, işlemin tamamlanması birkaç dakika daha sürebilir. Lütfen bekleyin…
    7. Güncelleme işlemi tamamlandığında cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. CASPER VIA logosunu gördüğünüzde USB kablosunu çıkarabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgahan29 -- 18 Nisan 2017; 23:32:5 >

• Merhaba ;

Şu yazıyı okumasaydım garanti kafayı yiyebilirim. 5 saattir 3 pc w7 xp kaç usb girişi falan denedim hep 79 da takılıp kaldım sayende çözdüm çok teşekkür ediyorum.
  • tolgahan29 kullanıcısına yanıt
    Emeğine sağlık.. Çok işime yaradı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: batipc

Emeğine sağlık.. Çok işime yaradı..
    Allah razı olsun, denemediğim yol pc kalmadı, tam fitil olmuştum ki burayı gördüm. cta.fix ile silip deneyince çözüldü illet yüzde 79 sorunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgahan29

AŞAĞIDA YAPILAN İŞLEMLER BİRAZ TEHLİKELİDİR.BU İŞLEMLERİ YAPARKEN ÇOK DİKKATLİ OLUN AKSİ TAKDİRDE ANAKARTI YAKABİLİRSİNİZ.TABLETİN GARANTİSİ VARSA
    SERVİSE GÖTÜMENİZ ÖNERİLİR.

CTA-FİX.ZİP İNDİR
    http://casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama adresinden pc için yukleme yazılımını indirin.

2. Bilgisayar tableti görene kadar Power ve Vol(-) tuşlara basınız. Yeni donanım bulundu sihirbazı görüldüğünde USB-Burning-tool-v1.6.20 klasörü altında AmlogicusbBurningdriver’dan işletim sisteminize uygun driverı göstererek driver yükleme işlemini tamamlayınız.
    1. Driver kurulum işlemi tamamlandıktan sonra USB-Burning-tool-v1.6.20 klasöründen ImageBurnTool.exe dosyasına tıklayıp programını açınız.
    2. Yazılım yükleme işlemine geçilmeden önce, yazılım sıfırlama işlemi için ekranın sol üst tarafındaki “file” sekmesi seçiniz ve ‘import the upgrade’e tıklayarak “cta-fix.zip” dosyasını seçiniz.
    3. İşleme başlamadan önce ürünün kapalı konumda olduğuna emin olunuz.(ayrıca bataryanın yeterli kapasiteye sahip olduğundan emin olunuz).Cihazı usb ile PC nize bağlayın. Sonra tablette ki VOL(-) ve Power tuşlarına basılı tutunuz. Cihaz bilgisi program ara yüzünde görüldüğünde(status sütununda “connect” yazısı görüldüğünde), güncellemeyi başlatmak için start tuşuna basınız.
    4. “cta-fix.zip” dosyasıyla sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra aynı işlemleri “cta-20140508-14A_1.0.7.zip” dosyasını kullanarak tamamlayınız. Ekranın sol üst tarafındaki “file” sekmesini seçiniz ve ‘import the upgrade’e tıklayarak “cta-20140508-14A_1.0.7.zip” dosyasını seçiniz.
    5. Status durumunda “connect” yazısını görüyorsanız güncellemeyi başlatmak için start tuşuna basabilirsiniz. Disconnect yazısını görüyorsanız 3. adımdaki işlemleri tekrarlayınız.
    6. İşlem tamamlanma süreci %92’ye ulaştığında, işlemin tamamlanması birkaç dakika daha sürebilir. Lütfen bekleyin…
    7. Güncelleme işlemi tamamlandığında cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. CASPER VIA logosunu gördüğünüzde USB kablosunu çıkarabilirsiniz.

hocam ben tabletin arkasındaki kodu yazdığımda ürün bulunamadı diyor. zaten kendi aldığım bi tablet değildi fem dershanesinden almıştım, acaba çin malı tablete casper logosu basmış olabilirler mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-40981555-9

quote:

AŞAĞIDA YAPILAN İŞLEMLER BİRAZ TEHLİKELİDİR.BU İŞLEMLERİ YAPARKEN ÇOK DİKKATLİ OLUN AKSİ TAKDİRDE ANAKARTI YAKABİLİRSİNİZ.TABLETİN GARANTİSİ VARSA
    SERVİSE GÖTÜMENİZ ÖNERİLİR.

CTA-FİX.ZİP İNDİR

2. Bilgisayar tableti görene kadar Power ve Vol(-) tuşlara basınız. Yeni donanım bulundu sihirbazı görüldüğünde USB-Burning-tool-v1.6.20 klasörü altında AmlogicusbBurningdriver’dan işletim sisteminize uygun driverı göstererek driver yükleme işlemini tamamlayınız.
    1. Driver kurulum işlemi tamamlandıktan sonra USB-Burning-tool-v1.6.20 klasöründen ImageBurnTool.exe dosyasına tıklayıp programını açınız.

hocam ben tabletin arkasındaki kodu yazdığımda ürün bulunamadı diyor. zaten kendi aldığım bi tablet değildi fem dershanesinden almıştım, acaba çin malı tablete casper logosu basmış olabilirler mi ?
    hocam allah razı olsun

Sonsuz teşekkürler kardeşimin tabbleti bıktırmıştı artık beni servise ver ver ver. en sonunda geçtim şu lanet olası yüzde 79 hatasını. sorunsuz artık Sağolasın kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: benxlegend

Sonsuz teşekkürler kardeşimin tabbleti bıktırmıştı artık beni servise ver ver ver. en sonunda geçtim şu lanet olası yüzde 79 hatasını. sorunsuz artık Sağolasın kardeşim
    Dediginiz işlemleri yaptim yine %79 da takılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enescelik69

Dediginiz işlemleri yaptim yine %79 da takılıyor ?

Alıntıları Göster
    %79 da kalıyordu dediğiniz işlemleri uyguladım.Sorun çözüldü Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inquire

%79 da kalıyordu dediğiniz işlemleri uyguladım.Sorun çözüldü Teşekkür ederim.
    cta e07 13a tabletim %79 da kalıyordu.Söylenildiği gibi cta-fix i kullanınca sorun ortadan kalktı.Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astral09

cta e07 13a tabletim %79 da kalıyordu.Söylenildiği gibi cta-fix i kullanınca sorun ortadan kalktı.Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    hocam halen %79 kalıyor
    “cta-fix.zip” yüklüyorum kabloyu çıkarmadan yazılımın olduğu rar dosyasını yüklüyorum gene %79 kalıyor acaba eksik bişey mi yapıyorum
  • Kardeşim casper'in ürettiği tabletlerin genelinde yazar.Markasını tekrar kontrol edin gözden kaçırdığınız veya silinen kısım olabilir.Casper'in tabletleri çinde üretilmiş olabilir onun hakkında bir bilgim yok.
  • Ben teşekkür ederim arkadaşlar, yardım olabildiysem ne mutlu :)
  • quote:

Ben teşekkür ederim arkadaşlar, yardım olabildiysem ne mutlu :)
    Arkadaşlar bu işlemleri yaparken programları yönetici olarak çalıştırın ve antivirus programlarını kapatın engelleyebilir.Uyguladığınız halde düzelmediyse donanımsal bir sorun olabilir.Servise götürmeniz lazım.
  • quote:

Arkadaşlar bu işlemleri yaparken programları yönetici olarak çalıştırın ve antivirus programlarını kapatın engelleyebilir.Uyguladığınız halde düzelmediyse donanımsal bir sorun olabilir.Servise götürmeniz lazım.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim işe yaradı ama bende windows 8.1 var uyumluluk modunu windows 7 yapmıştım olmamıştı %77de yine takıla kalmıştı uyumluluğu windows XP yapınca düzeldi bilginize
    Windows 8.1 kullananlar uyumluluk modunu Windows XP yapsın
  • quote:

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim cta fix dosyası hayat kurtardı :)
    Ama Windows 8.1 kullanıyorum uyumluluk modunu Windows 7de çalıştırdığımda %77de kalıyordu Uyumluluk Modunu Windows XP ye çevirdim ve yükleme tamamlandı

antivirüs programınıda kapatmıştım belki onunda etkisi olmuştur durun evet evet tam yükleme yaparken cta diye cihazın hafızaya bağlanıyor ve program cta diye bağlandığı hafızaya update.zip i kopyalıyor
    eğerki antivirüs programı açık olsayda cta hafızasına ulaşması daha geç olucaktı çünkü tarama yapıcaktı hata açamıcaktı aslında program update.zipi kopyalıyor komutu veriyor yükleme işlemini tablet yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Tecoflora_ -- 25 Ocak 2015; 0:36:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Tecoflora_

Çok teşekkür ederim cta fix dosyası hayat kurtardı :)
    Ama Windows 8.1 kullanıyorum uyumluluk modunu Windows 7de çalıştırdığımda %77de kalıyordu Uyumluluk Modunu Windows XP ye çevirdim ve yükleme tamamlandı

antivirüs programınıda kapatmıştım belki onunda etkisi olmuştur durun evet evet tam yükleme yaparken cta diye cihazın hafızaya bağlanıyor ve program cta diye bağlandığı hafızaya update.zip i kopyalıyor
    eğerki antivirüs programı açık olsayda cta hafızasına ulaşması daha geç olucaktı çünkü tarama yapıcaktı hata açamıcaktı aslında program update.zipi kopyalıyor komutu veriyor yükleme işlemini tablet yapıyor

Alıntıları Göster
    Allah Razı Olsun Hocam Sayenizde yaptımm

• quote:

Orijinalden alıntı: borabey06

Allah Razı Olsun Hocam Sayenizde yaptımm

Alıntıları Göster
    Aynı sorun bende de vardı. Yukarıdaki işlemleri yapmama rağmen bir türlü %79 u geçemiyordum.
    Kendimce bulduğum çözüm;
    firewall virus programını kapattıktan sonra win 7 64 bit bilgisayarımda aktarım programını win xp uyumlu olarak çalıştırdım.
    Tableti bagladım ve cta-fix yukledikten sonra cta-14A programını yukarıda anlatıldığı şekilde yükleme işlemine başladım. Program %79 da takıldı.
    Usb bağlantısını bilgisayardan çıkartıp tekrar bağladım, tablette power ve volume down tuşlarına basıp tablet bağlantı sesini duyana kadar bekledim. Belirli bir süre bekledikten sonra %71 den %91 e kadar işlem devam etti. %91 de uzun bir süre bekledikten sonra %100 e ulaşıp işlemin bitmesini bekledim sonrasında artık tablet çalışır durumda idi.
    Bu işlemi bir kaç kez tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz ilk seferde olacak diye bir şey yok.
    Win 8.1 de deneyemedim çünkü tableti bilgisayara tanıtmam için gerekli setup dosyasını bulamadım. Win 8.1 de işlemi yapanlar tableti bilgisayara nasıl tanıttıkları bilgisini paylaşırlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amorsel -- 30 Ocak 2015; 0:30:05 >

• Window 8.1 de bildigim kadariyla gelismis baslatma seceneklerinden surucu imzalamayi devre disi birakip baslattiktan sonra tabletin surucusunu yukleyebilirsin..
    %79 da takıldıktan sonra direkt usb den çıkardım. anakartta problem oluşmamıştır inşallah.

edit : bendeki tablet cta e07 13a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grid2 -- 17 Şubat 2015; 17:01:52 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.