Şimdi Ara

Cenk'in Sinema Odası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
10
Favori
9.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xlr output ve 64 bit processing disinda aman aman bir fark yok bence keza bir beyninin daha hizli calismasi onun daha akilli veya onune cikan her problemi cozecegi anlamina da gelmemeli. Amerikalilarin hem room optimization yazilimlarinda hem de benzer seviyede bile olsa DAC basarimi ile ses karakteristigini yansitma basarimlarinda japonlara gore daha iyi olmalilar ki zaten senelerdir bu seviyede tercih ediliyor.ar. Keza ben bu gune kadar ypao olsun audyssey olsun veya mcacc setup yapipta bu oto setuplardan %100 memnun olan gormedim. Surekli alt ve ust frekanslari torpulemeye calisan sonuclar elde etmedik mi.
    Anthem setuplarda gordugumuz otoriteyi bile ssergileyemiyorlar.15 senelik giris seviyesi krell processor hala son model Onkyo processordan ayni power ile fersah fersah iyi caliyorsa kusku duymam normal...
    Benim karsilartirmalarim da ayni power ile nad procesor Marantz dan
    Rotel ve krell Onkyo dan
    Emotiva bile Onkyo dan daha basarili calmisti...
    Benim goruslerim tabiki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ...atmosu bir kenara bırakırsak Classe SSP-800 ü nasıl bilirsiniz ?
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Onu kötü bilen yok Serdar hocam:) her türlü ilk 3 e girer benim nazarımda
  • Boyle bi sinema odasi yapmanin maliyeti nedir gercekten cok guzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün büyük uğraşlar sonucu sadece denemek amacı ile hoparlörleri tavana astım. Onkyo'yu da kurdum.Emotiva'yı da aktif hale getirdim.

Elimde Dolby Atmos özellikli Transformers: Age of Extinction Bluray'i vardı. Akşam maç olması nedeniyle ayarlar ile çok fazla uğraşamadım. Diğer taraftan Onkyo ve menüsüne de yabancı olmam nedeni ile ağır ilerledik hep.

Bazı sahnelerde özellikle arka tavan hoparlörlerini fazlasıyla hissettim. Dolby atmos nedeni ile muazzam fark var mı derseniz şu an onu bir iki sahne dışında net hissetmedim.İnce ayar yapmak ta gerekecek çünkü Onkyo'nun kalibrasyon kabiliyetinin kısıtlı ve yetersiz olduğunu düşünüyorum.
    DSP mod fazlalığı dikkat çekici.
    Plasebo etkisi mi bilmiyorum ancak filmlerde özellikle surround ve surround back hoparlörleri daha detaylı duyduğumu net söyleyebilirim.
    Kullanıcı arayüzü Pioneer'dan(LX85'te hiç yoktu zaten) çok çok daha iyi.
    Müzilkal olarakta memnum kaldım.
    Amfinin açılış süresi Pioneer'a göre biraz daha uzun.

29 Ekim tatili nedeni ile bu hafta detaylı inceleme fırsatım olur. Ürün ile ilgili tecrübe kazandıkça da daha sağlıklı yorum yapabilirim sanırım.
    Resimler çok net değil ama fikir vermesi açısından ekliyorum. Ayrıca resimde göreceğiniz gibi arka tavan hoparlörleri surround hoparlörlerle yakın . Nihayi uygulamada surround hoparlörler projeksiyona biraz daha yaklaşarak arka tavan hoparlörden uzaklaşacak.
     Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası

• Zaten entegre AVR lerden Pre/Power sisteme geçenlerin ilk duyduğu fark genelde surroundlardaki artış ve detay oluyor.
    Bence pre/power tercihinizi değiştirmeden devam edin.
  • Mükemmel örnek...ayrıca hiçbir prosessörde olmayan özelliklerle geldi..

http://youtu.be/vywyvnmsjrg

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika fiyatı 18.000 usd ülkemize gelse kafadan 25.000 dolar isterler hatta büyük ihtimal daha fazla isterler açıkçası bu tip ürünler bana göre sadece multi milyonerlere hitap eden ürünler zira bir processore bu denli para vermek bana sadece çılgınlık gibi geliyo:)

• sakgoz79 kullanıcısına yanıt
    "Sadece Processor" bu para olursa hakkını vermek için geri kalanlara da sağlam masraf yapmak gerekecek ki o zaman o odaya smokin ile girmek gerekir :)

• c.delen C kullanıcısına yanıt
    O olmazsa olmaz zaten o yüzden değinmedim bile geri kalan bileşenlere:) açıkçası sinema için o kadar paralar dökmek anlamsız bana göre sinema işinde en üst nokta çok para varsa processor için maksimum 10k usd vermektir alırsın bir classe pre power veya krell veya mcintosh çok para verirsin ama olayı bitirirsin ama şunu bilmek gerekir ki özellikle processor korkunç hızlı değer yitiren bir bileşen o nedenle processore çok para vermek herzaman çok gözüme batmıştır:)

Ben katılmıyorum fikrinize Serkan hocam.
    Processor bence çok önemli bir bileşendir.Hep iddia ederim yeni nesil bir processor yerine 5 sene önceki 5kanallı iyi bir processorü tercih ederim diye.
    Bir diğer nokta 10k sizin için max verilecek rakam belkide bazıları için bu rakam doğru sınır olacaktır,
    bir kısım hobidaş için çok büyük rakam olacaktır,hemde pro-power için ''ne gereği vardır'' onlar için.1k lık bir ürün fazlasıyla yeterlidir.
    (bu hobiyi gereksiz olarak görüp o kadar para verilir mi olm diyenler tamamen konu dışı)
    Asıl düşündürecek kısmı bazı kesim içinde 10k değilde 50k normal ve verilebilir bir rakam görünecektir.
    Şimdi doğru hangisi 10k mı,50k mı yoksa 1k mı?
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Ben processor önemsizdir diye bir beyanda bulunmadım yalnız siz yanlış anladınız sanırım zaten önemsiz görsem 10k usd lik processorün şahsi fikrime göre maksimum fayda sağlayacağını söylemezdim, bugünün şartlarında 10k usd lik bir processor demek o sistemin hoparlörleri ,powerı, kaynağı, televizyonu, kablosu ile birlikte ortalama 100.000 tl ye yaklaşması demek ki hobi için bile olsa çok büyük rakam demek, insan mutlu olduktan sonra 1.000 liralık sistemle de mutlu olur , mutlu olamadıktan sonra 100.000 TL lik sistemlerle de mutlu olamayan pek çok kişi mevcut zaten. Bu hobi de doğru diye birşey yok bence herkes bütçesi paralelinde birşeyler yapmaya çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Konu ile biraz alakasız olacak öncelikle kusura bakmayın ama yukarıda verilen processor markaları da neymiş diye biraz ev ödevi yaptım. Genelde her pahalı markanın iç design'ı parası ile uyumlu olmuyor, benim için ise en önemli kriterlerden biri, zaten dış görüntüleri hemen hepsinin güzel oluyor.

Trinnov bildiğimiz HTPC ye benziyor, üzerine genişleme kartları takılmış v.s ,

Nette ararken aşağıdaki markaya rastladım, tasarımı çok güzel, ekran biraz daha büyük olabilirmiş.

http://www.audiocontrol.com/home-audio/receivers/concert-avr-9/ amfinin güzelliğine bakın, içini bilmiyorum :)

Benim demek istediğim de buydu hocam.
    Ben yanlış anlamadığımı düşünüyorum.
    ''10k lık bir bütçe max '' lafınız üzerine yazdım.Çünkü kimisine göre bu rakam da çok gelirken kimine göre de az gelecektir.
    Çok paralarımız olsa eminim bizlere de o rakamlar az gelir.
    Keşke hepimize az gelse bu rakam
    Ben şahsi fikrimi söyledim çok param da olsa benim processore vereceğim maksimum rakam budur siz 20-30 bin dolar veririm diyorsanız diyeceğim bir şey yok sizin tercihiniz, emin olun yüzde 99 a bahsettiğimiz rakamlar çılgınca gelir burada 1-2 gündür paylaşılan exclusive processorleri acaba ülkemizde kaç kişi kullanıyordur o da ayrı bir konu, sonuç olarak para çok olduktan sonra altından klozette alınabiliyor bu onun daha iyi olduğu anlamına gelmiyor sadece daha pahalı ve gösterişli olduğu anlamına geliyor, bu hobide de sınır yok milyonlarca dolara da sistem kuran insanlar var ama acaba milyonlarca dolarlık fark alabiliyolar mı orası koca bir soru işareti belli bir seviyeyi bütçeyi geçtikten sonra harcanan paraların fuzuli olduğunu düşünenlerdenim yine söylüyorum bunlar benim şahsi düşüncelerim katılmayabilirsiniz
  • Arkadaşlar tartışmaya gerek olmayan bir konu bence. Ben bu prosesörleri hadi gidip bunları alalım diye paylaşmıyorum. Yeni teknolojilerin sektöre hangi hızla yayıldığını görelim diye paylaşıyorum. Zaten neredeyse hiçbiri ülkemize ithal edilmiyor. Bu teknolojiler zamanla 2.000 USD seviyesindeki Processorlara da inecek. Bakın ses formatlarında oluşan değişimler küçük firmaları çok zorluyor Emotiva 2 senedir processorunu ha bu ay ha şu ay diye geciktirdi piyasaya yeni çıktı Atmos desteklemiyor ... Demek ki bu ürünler öyle iki ayda hazır hale gelemiyor. Kimlerin daha aktif AR-GE yaptığını görmek de firmaların durumlarını ortaya koyuyordur.
  • Yok üstadım ne tartışması processor için tartışma mı olur:) benim ki sadece şahsi fikrimi beyandı ötesi değil :)
    Hocam siz hala beni yanlış anlıyorsunuz.
    Ben siz haksızsınız yada yanlışsınız demiyorum.
    Benim söylemek istediğim sizin,benim,bizlerin koyduğumuz sınırlar çoğu hobidaş için koyulamayacak sınırlar.
    Fakat madalyonun diğer yönü ise bizlerde alım gücü yüksek olanların koyduğu sınırların yanına yaklaşamıyoruz.
    Yoksa burada haklı-haksız tartışması değil.
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Sayın HI-DEF-MAN tartışmalar sadece processor,amplifikator vb çizgisinde olsa keşke.
    Böyle kırıcı olmayan tartışmalara can kurban.
    :) Üstadım ben niye sizi yanlış anlıyım ben sadece kendi düşüncemi söyledim, siz bana haksızsınız dediniz demiyorum ben zaten, sizinde dediğiniz gibi herkes bütçesine uyanı almaya çalışıyor fiyat/performans dengesini tutturmaya çalışıyor bir şekilde yoksa bir sınırlama koymak zaten mümkün değil herkes bütçesine göre cihaz alıyor sonuç olarak ben sadece bu işlere dökecek ciddi param da olsa kendimce vereceğim sınır rakamı söyledim başka bir olay yok yani
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.