Şimdi Ara

Çıldırtan Windows Live Messenger problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar sıyırmak üzereyim ve yardımınıza ihtiyacım var.
    Öncelikle işletim sistemim windows 7 x64 ve windows live messenger'ı silip tekrar yüklemeye çalışıyorum.
    Ancak silme işlemini doğru dürüst program ekle kaldır aracılığı ile yapamadım ve regeditten olsun C'den olsun windows live messenger ile ilgili ne varsa silmeye çalıştım.
    Sonra tekrardan windows live messenger yüklemeye çalıştığımda ise şöyle bir hata karşıma çıkıyor
     Çıldırtan Windows Live Messenger problemi

gördüğünüz gibi bu hatayı alıyorum . Msni kaldırmak için zap messenger'ı denedim fakat hiç bir tepki vermedi program , diğer bir program olan wlm unistaller'ı kullanmaya çalıştığımda da wlm not found dedi çünkü programın çalışma mantığı regeditte windows messenger kaydını bulup silme üzerine kurulu ve bende products içinde windows messenger kodunu aradım ama öyle bir kod olmadığını farkettim ne yazık ki ? ben nasıl yükleyebilirim bu messenger'ı bilgisayarıma , yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reverdy -- 5 Şubat 2010; 0:40:23 >

• Sorun belirttiğin gibi programın sağlıklı kaldırılamamasından kaynaklanıyor. Pekçok değişik silme taktiği uyguladığın için uygulama yarım yamalak bi şekilde ortada kaldı şu an tam da silinemediği için, bu saatten sonra layıkıyla kaldırılması söz konusu değil yani bunu rahat yapabilecek bir program yok. Bu saatten sonra manuel olarak biraz programı kurcalamalısın. Öncelikle messenger, msn live vb. terimlerle manual bir aratma yap bilgisayarında ve tüm verileri sil. Daha sonra benim önerim Advanced SystemCare ile Sistem Kayıt Defterini iyice bir onar. Bu konuda çok daha yetkin programlarda var, bulup yaparsın herneyse. Bu yöntemlerle bir şekilde sorununu çözersin. (Bence sorun sistem kayıt defterinden kaynaklanmıyor; çünkü regetidleri sen silmesen bile 2. bir yüklemede bu bölümleri program pas geçer ve yüklemeye devam eder. Bu soruna extrem bir etkenin neden olduğunu düşünüyorum)

Birde sistem geri yüklemeyi kontrol et. Yakın bir zamanda bir program yüklediyesen öncesinde bir kayıt almıştır, ordan da halledebilirsin. (Geri yükleme yapacaksan, işlem öncesi önemli verilerini yedeklemeni öneririm, zaman zaman geri yüklemede PC sapıtabiliyor.)

Hata koduyla ilgili;
    http://www.hell-world.org/ownz/0x80070643-messenger-hata-kodu-ve-cozumu-0x80070643-hatasi-2/

Bir üye;

"arkadaslar sorunun sebebi net frameworkten kaynaklanıyor revo unistaller programı yardımı ile ne kadar net framework varsa silin pcyi yeniden baslatin

en güncel netframeworksu kurun sonra istediginiz Msn sürümünü kurabileceksiniz.." demiş.

Hata koduyla ilgili de internette bir arama yapmanı öneririm.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanaLAB -- 5 Şubat 2010; 1:43:01 >

• Uninstall ettikten sonra cc cleaner çalıştırmanı tavsiye ediyorum. Sonra tekrar kurulum yap. Bu MSN amma lanet bir hale geldi bir bilgisayar kurduğumda çalışmamasından en tırstığım şey oldu çıktı. Ya kurarsın direk kapanır ya bağlanmaz ya güncelle der ya kamerası çalışmaz ya sesli chat çalışmaz. Microsoft şöyle güzel bir sürüm çıkartsada tam kararlı kullansak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.