Şimdi Ara

Citroen C4 hdi 2012 ve üzeri alınır mı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
30.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim focustan takasa mcp li c4 e geçmek istiyorum ama c4 sahipleri çok istiyor benim araç üstüne. Ederi benim araç üstüne 10.000 iken genelde 13.000-14.000 istiyorlar bende kabul etmiyorum tabi. Yazın ya bayiden takas yapacağım ya da kendi arabamı satıp 2012 üzeri c4 alacağım kendileri güzel arabadır
  • Takas olayı biraz sıkıntılı aracınızı satıp.C4 lere bakın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D78B5F520

Takas olayı biraz sıkıntılı aracınızı satıp.C4 lere bakın bence.
    2012'sini 10 bindeyken aldım 3 yıldır bende, 1 kez garantiden enjektörün biri değişti onun dışında sorunsuz sıkıntısız müthiş ekonomik bir araç. Hatrı sayılır miktarda araca bindim. Kapsamlı olarak beni memnun etmeye devam ediyor C4. Benimki confort plus otomatik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VipLife

2012'sini 10 bindeyken aldım 3 yıldır bende, 1 kez garantiden enjektörün biri değişti onun dışında sorunsuz sıkıntısız müthiş ekonomik bir araç. Hatrı sayılır miktarda araca bindim. Kapsamlı olarak beni memnun etmeye devam ediyor C4. Benimki confort plus otomatik.

Alıntıları Göster
    sanırım 2014 den sonra bir iyileştirme yaptılar ama c4 içeri çok ses alıyordu.
  • Özür mesaji mi yoksa yalan beyanata devam mi?
  • VipLife kullanıcısına yanıt
    Hocam otomatik vitesinden memnun musunuz? Hiç dsg kullandınız mi karşılaştırma şansınız var mı? Forumdaki aracin 1-2 geçisteki problem sizdede var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan198

Hocam otomatik vitesinden memnun musunuz? Hiç dsg kullandınız mi karşılaştırma şansınız var mı? Forumdaki aracin 1-2 geçisteki problem sizdede var mı?
    genelde uzak durulmalı deniyor.
  • ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin Focus kaç model? 2007 dizel otomatik var bende sizce ben üste kaç civarı versem alabilirim
  • tu1907 T kullanıcısına yanıt
    2009 model. Çok istiyorlar hocam bence satın üzerine ekleyin ben öyle yapacağım.
  • Ben araç değiştirmekten vazgeçtim ya 2 ay uğraşdıktan sonra
  • quote:

Aldığımdan beri geçiş problemi yaşamıyorum. Ailede 1 tane Toledo var DSG. DSG olan tabi ki daha pürüzsüz vites atıyor ancak MCP 'de düz vitesten daha konforlu vites atıyor. Beni rahatsız eden bir durum yok. Sadece nadiren belirli hızların altında kısa bir kararsızlık oluyor 2 de mi hızlanayım dur kurtarmayacak 1 e alsam mı diye zaman kaybediyor ama dediğim gibi çok nadir oluyor. Onu da öğrendikten sonra direksiyondaki kulaklıkçıklar ile erkenden vitesi düşürüp sıkıntı yaşamadan devam edebiliyorsunuz. Buraya kadar yazdıklarım sakin kullanım içindi. Seri kullanımda yani tam gaz kullanımda ise keisnlikle çok daha başarılı ve seri vites atıyor. Ancak dediğim gibi bir DSG gibi değil. Ancak şöyle bir durum var, DSG'ler sabıkalı. arıza durumunda fena can yakıyor. Bunun en büyük masrafı baskı balata değişimi o da takribi 1600 lira civarıydı. DSG'de arıza vermez debriyajları bitirebilirseniz bu rutin bakım x2 olarak yazılıyor :)

Son söz: Yeni çıkan araçları bilmiyorum ama benim aldığım dönemdeki test sonuçlarına göre en konforlu yarı otomatik MCP'di. Toyotanın veya Opelin yarı otomatiği ile kıyaslanamaz bile..

• VipLife kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam.
  • quote:

teşekkürler hocam.
    2012 model civarı dizel otomatikleri ne kadar yakıt tüketimi.sanzuman arızası çıkarma ihtimali yüksek midir?çıkarsa bile ne kadara mal olur.bende renault scenic 2 klasik otomatik var sanzuman yıllardır sorun çıkarmadı.sadece yakıt ekonomisi için c4 düşünüyorum .yılda 25 bın yapıyorum ortalama. 32 litre lpg ile 320 km yapıyorum(karma tuketim).üzerine 15 bin verip değiştirmeye değer mi sizce kara geçebilir miyiz.arabayı hiç tanımıyorum binmedim bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe80 -- 2 Mart 2016; 20:08:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe80

2012 model civarı dizel otomatikleri ne kadar yakıt tüketimi.sanzuman arızası çıkarma ihtimali yüksek midir?çıkarsa bile ne kadara mal olur.bende renault scenic 2 klasik otomatik var sanzuman yıllardır sorun çıkarmadı.sadece yakıt ekonomisi için c4 düşünüyorum .yılda 25 bın yapıyorum ortalama. 32 litre lpg ile 320 km yapıyorum(karma tuketim).üzerine 15 bin verip değiştirmeye değer mi sizce kara geçebilir miyiz.arabayı hiç tanımıyorum binmedim bile.

Alıntıları Göster
    Vaaay tam aradığım konu burdaymış. Bende başlığı açan arkadaş gibi 2012-2013 model C4 arıyorum. Şu anki aracım 2006 model otomatik vites golf. Zamanında viteste vuruntu problemi yaşadım ve bana 2500 tl masraf açmıştı yaptırdım ve 1,5 seneden beri sorun yok ama bu durum içimde kanayan bir yara. Bu yüzdende almayı düşündüğüm mcp şanzıman c4 de böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorum. Gerek Dh gerekse başka internet sitelerinden araştırmalar yaptım ve kullanıcıların yüksek çoğunluğu araçtan gayet memnunlar. Çok yakın bir arkadaşımda da comfort paketi var ve keniside baya memnun. Bende onun aracıyla test sürüşü yaptım baya memnun kaldım beni tatmin etti diyebilirim ki bu başlıktada tam benim aradığım birçok c4 sahibi olumlu güzel kayda değer bilgiler vermiş. Ben ve benim gibi bu aracı almayı düşünenleri aydınlattığınız için teşekkür ediyor ve C4 satın alma konusunu burdaki yorumlardan sonra baya baya ciddileştiriyorum artık :D :D 3-5 güne alırım heralde :P

• Jetta dsg ve 2012 c4 kullandım otomatik
    C4 otomatiği özellikle istanbul trafiğinde 1-2 viteste yığılma ve kararsızlık yapıyor ÇOĞU zaman
    Ama konforu harika
    Bana 1 yıl masraf çıkarmadı ama Arabanın Sıfır olması da etkili bunda
    Aracın önü kadar arkası da oldukça konforlu uzun yolda çok keyifli
    Sabah akşam iş ve köprü trafiğinde ortalamam 5,5 lt i geçmemişti
    Ama imkan varsa yeni tam otomatik ALIN eat6 olan
    Şirket aracı olarak aynı şanzıman olan Peugeot 3008 kullanıyorum dsg den bile daha iyi diyebilirim
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreelci

Jetta dsg ve 2012 c4 kullandım otomatik
    C4 otomatiği özellikle istanbul trafiğinde 1-2 viteste yığılma ve kararsızlık yapıyor ÇOĞU zaman
    Ama konforu harika
    Bana 1 yıl masraf çıkarmadı ama Arabanın Sıfır olması da etkili bunda
    Aracın önü kadar arkası da oldukça konforlu uzun yolda çok keyifli
    Sabah akşam iş ve köprü trafiğinde ortalamam 5,5 lt i geçmemişti
    Ama imkan varsa yeni tam otomatik ALIN eat6 olan
    Şirket aracı olarak aynı şanzıman olan Peugeot 3008 kullanıyorum dsg den bile daha iyi diyebilirim
    Saygılar
    Kuzenim 2011 yılında c4 sıfır almıştı (yeni kasa) 1 yıl sonra 2 gün içerisinde satmıştı, Kayınpeder de 2006 yumurta C3 var dizel var, parça sıkıntısı bilmem ne yok, hatta eş dost satarsan bana sat diye kuyruğa girdi, kayınpederde ne satcam diye kovaliyor

• 90.000 km 2012 Exclusive C4 buldum. Araç temiz duruyor. Nedir görüşünüz. Mcp şanzıman motor vs o kilometrede aldım mı 1000 km sonra bana araba 50.000 km fiyatında satilanlara mal olur mu?
  • hzr34 H kullanıcısına yanıt
    Fiyat ne bro
  • quote:

Orijinalden alıntı: celik44

Fiyat ne bro
    arkadaşım C4 kullanıyor çok da memnun.
    Araç geniş konforlu süratli güvenlikli.
    Bikere sattı başka araç alacaktı sonra yine C4 aldı.

Yedek parça bulunmaz olayını ilk defa duydum.bugün saab rower bile halen trafikte ve özel servisleri varken C4 ü bu kadar küçültmeyin.Citroenin en çok satan arabasıdır C4
  • Alınır tabii premium donanımı var.

Viraja iyi giriyor.

az yakar tasarımı gayet iyi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.