Şimdi Ara

CIZIRTILI SES+ KITLENME YARDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşımla beraber topladıgımız bılgısayarlarımızdan bırısınde sorun var yardımlarınızı beklıyorum...

Sorun yaklasık 1 ay kadardır suruyor...

SISTEM ŞU ŞEKİLDE İMZAMDAKI SISTEME BENZIYOR...

ıntel e8500 3.16 ghz
    4 GB kıngston hyperx 2x2 1066 mhz ram
    zotac 9600 Gt synergy 1Gb 256 bit ekran kartı
    250 gb samsung 7200 rpm hdd
    hıgh power 400 W psu
    anakart DFı lanparty Jr p45 t2rs
    ıslemcı sogutucu thermaltake contac29

sıstemdekı olay su bundan bır kac sene once ıkımızde aynı sıstemlerı topladık (neredeyse aynı- bende 1 -2 degısıklık var... "sıstemım ımzamdakı gıbı")

sısteme ıslemcıyı 3,37 ghz cekıyoruz voltajsız
    ramlerı ıse tam olarak 1067 mhz sabıtlıyoruz aynı sekılde voltajsız zaten voltaja gerek kalmıyor.

sıstem bayadır bu sekılde calısıyordu fakat 1 ay kadar once baslayan sorun olarak arkadasımın bılgısayarı aniden herhangı bır oyundayken yada tv kartıylan televızyon ızlerken kıtlenıyor,ses sıstemınde cızırtılı bır bagırma sesını andıran sesler gelıyor ve reset ıslemı olmadan duzelmıyor.

bıosu resetleyerek overclock ayarlarını devre dısı bırakıyoruz prıme95 ıle test edıyoruz uzun bır sure hıcbır problem yok
    fakat overclock ıslemınden sonra aynı sorun.

aynı sıstem bendede var aynı overclock seceneklerıyle bır problem yok .

AKLIMA TAKILAN acaba psu nun gucu mu yetersız kalmaya basladı ,ömrü azalmıs olabılırmı,daha onceden sorun yaratmıyordu.
    yada ramlere yaptıgımız 1066 mhz yerıne 1067 mhz frekansı stabılıteyımı bozuyor (aynı anakart ve aynı ramler bende sorunsuz)

boyle bır sey soz konusu olabılırmı yardımlarınızı beklıyorum ... TŞK

• Ayrıca sunu belırteyım kı sıcaklık degerlerı cok ıyı hatta ıslemcıde 26 dereceye bıle ındıgı oluyor (boşta)
    yuk altında 62 gecmıyor

chıpsette gordugumuz en yuksek ısı 47 derece
    power de ıse 50 derece dıger bılesenler ztn harıcı dıskler fln sorun olmuyor...
  • wallaha hocam overclock da çok aşırı bilgim yok ama 1066 rami neden 1067 yaptın :D 1 mhz çokmu birşey değiştirdi + işlemcinin ve anakartın fsb sinide artmışsındır sanırım eğert arttırmadıysan rami boşa zorluyorsun ve bu parçalarında malesef bir ömrü var oc yaparak parçaları zorluyorsun ve ömrü düşüyor tahminimce arşadaşındaki parçalardan biri yetti canıma benden bu kadar demiş olma ihtimali yüksek :D oc u kapatınca sorun kalmıyor diyorsun bence parçanın yada parçaların miadı dolmuş parçaları tek tek senin kasaya takıp bir deneyin sorunlu parçayı bulun yenisini alın derim ben tabi burda oc ile çok daha iyi deneyimi olan arkaşlar vardır başka çözüm yoluda olabilir ama isyan çıkartan parçayı bi tespit edin derim ben en azından anlayan kişiler sıkıntılı parçayı bilirlerse daha iyi yardımcı olabilirler
  • Saol kardes,
    ztn amac potansıyel saglamak deıl pc yeterınce yeterlı hatta fazlası var fakatt 1066 frekansı yok ya 1064 var ya 1067 oyuzden 1 mhz yukarda kullanıyoruz.
    frekanslara gelıncede anakart overclock rekorlarına ımza atmıs bı kart 1 mhz den bısı olmuyo aynı frekanslarda bende kullanıyorum...
    arızalı parcada yok kendı bılgısayarımda denıyorum saatlerde plazmada baglı full hd grafıkte oyunlar oynuyoruz sorun yok ...
    O ZAMAN sorun nyede benım de anlamadıgım bu ... yoksa ıslemcı 6 ghz bıle cok rahat cıkarılıyor.Bu denendı bircok kısı tarafından ınternette bulabılırız... frekanslardan olsa takılmalar aşırı ısınma fln olur ole bı olayda yok...Anlamadım gıttı
  • tek tek tüm parçaları sende denediniz sorunsuzmu hepsi ilginç o zaman biri arkadaşına küsmüş :D kasanız farklımı ? kasadan kastım dış kısmı belki kasa farklı olduğu için soğutmasıda farklı olabilir biri aynı havayı gevelerken diğeri sirkülasyon yapıyordur nebiliyim anlamadım ama oc yapınca parçanın ömrü kısalıyor onu biliyorum birde sendeki parçaları tek tek karsıya takıp deneyin hdd dahil ordada sorun olabilir
  • PSU'nun darboğaz yapıyor olma ihtimali var (düşük ihtimal)
    Anakartın kasa bağlantılarında kısa devre ihtimali var (düşük ihtimal)
    Ramlerde arıza nedeniyle ısınma olabilir (biraz daha yüksek bir ihtimal, başka ramle deneyerek kesinleştirebilirsiniz)
    Sistemin kurulu olduğu hard diskte (ya da oynadığınız oyun başka bir hard diskte kuruluysa bu hard diskte) bad sector ya da kontrol kartında arıza olabilir. (Yüksek ihtimal) Hard disk test programlarıyla kontrol etmekte fayda var.
  • ramlerı denedık sorun yok yalnz harddıskı hangı programla deneyebılırım.Onerıde bulunursanız bı denıyım tşk...
  • sorunu cozduk psu dan mıs yenısı ıle degıstı sorunsuz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.