Şimdi Ara

core i5 750 ve hd4870x2 sisteme kasa (psu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ofis için topladığım pc yi render ve 3d çizim gibi işlerde kullanacağım ve çoğu zaman işlemci %100 çalışıyor olacak yada model yaparken de ekran kartına çok yüklenilir sanırım.
    size danışacağım;

core i5 750
    p7p55d anakart (yanlış yazmış olabilirim)
    saphirre vapor 2gb hd4870x2 ekran kartı
    4gb ddr 1333 ram
    500gb hdd
    dvd rw

bu sisteme vx-9 pro600 kasasını alsam üstündeki highpower 600 watt psu yeterli gelir mi
    eğer gelmez diyorsanız bunun fiyatlarına başka hangi kasa+psu yu alabilirim..

acil cevaplarınızı bekliyorum çünkü siparişi verdim ama psu yüzünden sorun çıkmasını istemiyorum; forumlara bakarken içime kurt düştü. bu fiyatlara da alternatif göremedim.
    Teşekkürler...

• O kasanın malzemesi kötü.

O PSU 600W değil, 500W'dir. Hız aşırtma filan yapmazsan yeter.
  • peki alternatif olarak bir öneriniz var mı yani malzemesi kötü derken ne gibi eksileri var. 500w demişsiniz ama alacağım yer 600w dedi ve birkaç yerde 600w olarak gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.emre6410

peki alternatif olarak bir öneriniz var mı yani malzemesi kötü derken ne gibi eksileri var. 500w demişsiniz ama alacağım yer 600w dedi ve birkaç yerde 600w olarak gördüm

600W diye satılır zaten fakat sağladığı tüm amper değerleri 500W PSU ile aynıdır yani 500W'dir.

Xigmatek Utgard 700W öneririm (VATAN).
  • quote:

peki alternatif olarak bir öneriniz var mı yani malzemesi kötü derken ne gibi eksileri var. 500w demişsiniz ama alacağım yer 600w dedi ve birkaç yerde 600w olarak gördüm

Peak değeri 600w dır ama sürekli güç beslemesi 500w dır.Benim tavsiyem kasa ve psuyu ayrı ayrı almanızdır.

Kasa olarak Rc-690
    Psu ise 650w lık bilindik markaların(ocz,highpower,tagan,xilence..) herhangi birinden güç kaynağı..

Eğer ekran kartını almadıysanız bu saatten sonra o ekran kartı alınmaz onu belirtiym en azından bir 5770 almanızı tavsiye ederim alabilirseniz 5850..
  • Kasa kalitesiz fakat PSU kaliteli önerdiğim modele bakın.
  • dark falcon adlı kasanın psu da 600 watt onda sorun olmaz mı? ayrıca neden bu ekran kartı alınmaz anlayamadım. Benim kullandığım programları fazlasıyla karşılıyor sadece ram i yüksek ve geçen yılın en iyi kartlarından...ekran Kartı konusunda kafamı karıştırmazsanız sevinirim :)
    Bu kasanın üstünde de Highpower varmış orada yazdıklarınızdan.

Kısacası Benim bu düşündüğüm kasa sistemi kaldırmaz mı diyorsunuz.

Bu kasa 250 tl civarı belkide daha aşağıdır. Bütçeyi aştık zaten :)... 250 tl ye alabileceğimiz bir kasa+psu var mı acaba?
  • O ekran kartını almadıysanda alma bu saaten sonra alınmayacak bir kart, performanslı olabilir ama o fiyatı asla hak etmiyor. Aynı fiyata 5870 satılıyor;

DX11 destekli.
    4870X2'den daha performanslı.
    Daha iyi OC oluyor.
    Daha az ısınıyor.
    Daha az güç tüketiyor.
  • Bencede ekran kartını almamıssan vazgeç 5850 veya 5870 alabilirsin. Kesinlikle daha iyi olur.. Eger ki ekran kartını dedigim modellerden biri alıran 600w psu çok rahat yeter hatta 500w bile yeterli olabilir..
  • hd4870x2 i 440tlye fln gelecek bana. 5870 770tl yazıyor 5850 için 570 yazıyor benim alacağımdan çok yüksek ikiside...
  • Uygun fiyata geliyormuş. Şu an sıfırı gigatek te 860 lira olarak gözüküyor. Ben onu deger alarak 5870 veya 5850 alabilirsiniz demiştim...
    4870x2 alsanızda falcon kasa ile gelen 600w güç kaynagı yeterli olur...
  • teşekkürler cevaplarınız için ama ben hala tam olarak cevabımı alamadım... vx9 pro 600 bu sistemi kaldırmaya yetermi kesin bir cvp lazım :)... yetmezse dark falconu alırım bütcem müsait deil aslında pek oyüzden vx9 yeterse değiştirmiycem
  • quote:

teşekkürler cevaplarınız için ama ben hala tam olarak cevabımı alamadım... vx9 pro 600 bu sistemi kaldırmaya yetermi kesin bir cvp lazım :)... yetmezse dark falconu alırım bütcem müsait deil aslında pek oyüzden vx9 yeterse değiştirmiycem

Yeter.
  • tsk...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.