Şimdi Ara

CREATIVE AUDIGY VALUE 7.1 SES KARTI Takılma sorunu YARDIM.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bende bugün aldım bu ses kartını.64 bit win7 yüklü.hiç ses alamadım lütfen yardımcı olun :(
  • arkadaşlar dediğiniz CREATIVE AUDIGY VALUE 7.1 SES KARTI windows 7 uyumlu değil araştırdığım kadarıyla ama bilmiyorum artık xp den deneyin windows 7 yeni bi işletim sistemi olduğu için tanımayabilir kolay gelsin
  • Arkadaşlar anakart sürücülerini silip tekrar yükleyin. Hatta başka versiyon sürücüleri deneyin.
  • Arkadaşlar Benimde Sorunsuz Calısıyordu anakartı deiştirince win 7 64 bitte takılmalar oluyor
  • ya arkadaslar benzer bi problem bende de var pc yi alalı bi iki ay anca oldu daha aldığımdan beri ses sorunu yasıyorum pc nin genelinde yasıyorum bu problemi ses çıkaran bi işlem yaparken 1 2 saniyeline sesde takılma oluyo hemen de düzeliyo yapmadoğım sey kalmadı ama çözemedim bi türlü yardımcı olun lütfen Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC269 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller [B-3]
  • aynı sorun bende de mevcut. anakart driverlarını güncelleyeceğim şimdi. ati kart var, bakalım kısmet.
  • Aynı karttan kullanıyorum,GIGABYTE anakart ile aynı sorunu yaşıyordum,arkadaşımın bilgisyarında da aynı anakart var,onun bilgisayarında denediğimiz zaman aynı sorunun gene ortaya çıktığını gördük.MSI anakart aldım,şu anda sorunsuz kullanıyorum.Anakart değişiminden sonra bir kere bile takılma sorunu yaşamadım windows 7 ve xp'de.
  • Arkadaşlar aynı sorun bendede var ne yaptıysam olmadı. 2adet işletim sistemi mevcut xp de hiç bir sorun yokken win7 de takılmalar yaşıyorum kendi sitesinden driverini indirdim kurdum her şeyi yaptım ama hala devam ediyor sorun.. Bu sorunu çözen yokmu aranızda??
  • arkadaşlar bende de gıgabyte dtq 6 anakart var ne yaptıysam bir türlü bu ses kartından adam gibi verim alamadım çözüm bulan yok 2.7 support pack yukledim yuklemesine yukledim de hoparlor yapılandırmasına gireceğim hata veriyor. yardım lutfen...
  • Merhaba arkadaşlar;

Gigabyte GA-P31-ES3G anakart üzerinde Quad9654 işlemci kullanıyorum. Onboard ses kartında ve harici kullandığım Edirol FA-66 ses kartımda takılma sorunlarını ben de yaşadım. Sorun ses kartlarında ve sürücülerinde değil. Yaklaşık bir haftadır (Win7 kurduğumdan bu yana) bu soruna internetten çözüm aradım, bulamadım. Çözüm arayabilecek arkadaşlarımız için konuyu hortlatarak aşağıda açıklıyorum Bios default ayarlarında olmasına rağmen işlemciye overclock uyguluyor. Düzeltme için;

Bios'tan,
    * ADVANCED BIOS FEATURES dizini içindeki;
    - CPU Enhanced Halt (C1E) = Disabled,
    - CPU Eist Function = Disabled,
    - Virtualization Technology = Disabled

*MB INTELLIGENT TWEAKER dizini içindeki;
    - Performance Enhance = Standart
    * System Voltage Control = Auto

haline getirin. Yaşayacağınız en büyük sıkıntı bilgisayarı her açışınızda EES Dynamic Vcore özelliğinin CPU Eist'in kapalı olması sebebi ile kapanacağını belirten ve bir tuşa basmanızı bekleyen uyarı olacaktır. Zamanımın kısıtlı olması sebebi ile EES Dynamic Vcore'un hangi bios başlığından kapanıldığına bakamadım sanırım farklı bir şekilde isimlendirilmiş. Bulunca ayrıca yazacağım, bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Düzelmemesi durumunda Gigabyte sitesinden en son yayınlanan Bios'a update edin, Chipset sürücüsünü indirin kurun. Yaklaşık yarım saattir farklı Bit hızlarında müzikler dinliyorum hiçbir sıkıntı yok. Deneyen arkadaşlarımızın olumlu / olumsuz dönüşlerini alabilirsek konuyu sonuçlandırmış oluruz.

Kolay gelsin.

• Valla dostum çok sağol rahat rahat müzik dinliyorum artık :) takılma namına hiçbişe kalmadı bi sorun yaratmazsa bu yaptığımız ayarlar şu anlık sorun yok
  • sagol deniz88 bende anakartımı yeniledim gigabyte g-41m combo aldım değiştirdim ama seste takılmalar oldu senin dediğin gibi yaptım şimdilik bir problem yok zannedersem. bu gigabyte ana kartlardanmı kaynaklanıyor acaba????
  • arkadaşlar yeni sürümü çıkmış w7 x64 tam uyumlu buyrun..
    http://forums.creative.com/showthread.php?t=697079
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.