Şimdi Ara

Creative X-Fi XtremeGamer

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son bir kaç gün öncesine kadar varlığından çok memnun olduğum ses kartım "Creative X-Fi XtremeGamer" a birşeyler oldu.
    Noisy artık, yani bir ses sinyali bile yokken ortada az da olsa bir ses var bunu nasıl tarifleyeceğimi bilmiyorum.
    Diğer yandan dünde mouse u ekranımda hareket ettirirken micro işlemcinin çalışmasıyla ortaya çıkan bu durumu sentezleyerek bir tür ses daha ileve eder oldu. Önceden sesi sonuna kadar açsam bile hışırtı olmazdı ama şimdilerde sesi artırdığımda noisy durumu oldu.
    Mouse hareketleri sonucu CPU nun çalışma frezansını sanki algılarmış gibi bir hışırtı ilave etti :(
    Artık ömrümü doldu ne dersiniz?? :(

• http://www.youtube.com/watch?v=XUk7NJDT9vM

İşte youtube da bir video buldum bu konuyla ilgili... ilginç
  • Bende böyle bir sorun olmuştu sorun ekran kartındaydı (gigabyte 2600xt) fare tekerleğini oynattığımda çok ses çıkarıyordu
  • Belki format belkide power supply nin kuruyan kondansatorleri bu çızırtıya neden oluyor olabilir.
  • vista 32 bit kullanıcısıyım.dün 2. el x fi extreme gamer aldım.doğru tüm driverları yüklememe ve tüm girişlerin doğru olmasına rağmen ses alamıyorum anlayan biri lütfen yardım edebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky8585

vista 32 bit kullanıcısıyım.dün 2. el x fi extreme gamer aldım.doğru tüm driverları yüklememe ve tüm girişlerin doğru olmasına rağmen ses alamıyorum anlayan biri lütfen yardım edebilir mi?

Eee geriye pek birşey kalmıyor, aldığın üründe sorun var sanırm.
  • selamlar,

uzun yillardir xi gamer kullanicisiyim. Bu daniel_K DTS ve DD secenekelrinin konsolda gorunmesi olay ile ilgili en yeni ne var gelisme?

Yani seskiden orjinal 2.14 driverin ustune daniel K yukleyip bu scenekelri aciyoduk.

simdi cereativein sitesinde 2.18.0015 var ve DTS - DD icin ucretl;i diyor, ilgili crack dosyalari var midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

selamlar,

uzun yillardir xi gamer kullanicisiyim. Bu daniel_K DTS ve DD secenekelrinin konsolda gorunmesi olay ile ilgili en yeni ne var gelisme?

Yani seskiden orjinal 2.14 driverin ustune daniel K yukleyip bu scenekelri aciyoduk.

simdi cereativein sitesinde 2.18.0015 var ve DTS - DD icin ucretl;i diyor, ilgili crack dosyalari var midir?

DTS- DD değil

DTS Connect ve DD Live üçretli olan.

kelimeleri tam yazmaz isek anlam karmaşası olur.
    ayrıca bu eklentiler ses kartından decoderli ses sistemine giden 2 adet kabloyu eksiltmek dışında yararı olmayan,
    kablo eksiltirken de aktarılan sese zararı olan, artı ses kartını passtrougth moda almaya engel olan gereksiz bir özellik sadece üzülünecek bir durum değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: keleminabi

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

selamlar,

DTS- DD değil

DTS Connect ve DD Live üçretli olan.

kelimeleri tam yazmaz isek anlam karmaşası olur.
    ayrıca bu eklentiler ses kartından decoderli ses sistemine giden 2 adet kabloyu eksiltmek dışında yararı olmayan,
    kablo eksiltirken de aktarılan sese zararı olan, artı ses kartını passtrougth moda almaya engel olan gereksiz bir özellik sadece üzülünecek bir durum değil.

hocam selam, o tanimlari karistiriyorum hep.

yani ozetle DTS kodlu sesi islemci yerine Xfi gamer ve onun yazilimina cozdurup analog 5.1 oalrak cikis yapabiliyordum, bi DTS secenegi acik olunca. hatta mediaplayer classicdeki Ses dugmesi calismyior boyle olunca cuknu sanirim o islemci kontrolunde. creative control paneldeki gosterge calisiyor.

yine bunu yapmak istiyorum;

biliyorum 2.18 yeni surucu ve bu secenek ucretli.

ama malum 2.14de danielK sayesinde bu secenek acikti ve kullanabiliyorduk. birkac dosya vardi

simdi ya 2.18 icin o dosyalari ariyorum, ya da 2.14 eski surucuyu ariyorum ki elimdeki dosyalarla bu isi yine yapabiliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 6 Aralık 2011; 6:07:27 >

• upp'//'/'
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.