Şimdi Ara

Cruze LPG (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
26.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım;kusura bakmayın biraz geç oldu cevabım....

Birinci sırada..aracı aldığım servis yetkilisi bile lpg yi hemen sökmemi bu şekilde kullanırsam mutlaka arızalar çıkacağını söyledi..
    2.sırada........Aracı ithal eden firma yetkililerinden(izmir/torbalı) satış sonrası müşteri memnuniyeti bölüm müdürü'de aynı ifadeleri kullandı
    ilave olarak lpg arızalarından dolayı çıkacak masrafın en az 10,000._TL olacağını söyledi...bu konuşmada yanımda şahitlerimde vardı..
    ve bayilere bununla ilgili yazı gönderdiğini ve yasal hakkımı aramamı söylemişti...
    3.sırada.......Aracım şu anda 25000 km oldu..kısaca arızaları anlatayım'''''''''''hararet göstergesi ve benzin göstergesi haraket esnasında oynamaya
    başlıyor sonrada kontak kapalıymış gibi konumda kalıyor(bununla ilgili 2 kez servise gittim arıza kaydını göremediler)....
    radyo,klima ayarları kendiliğnden bozuluyor,bir bakıyosun düzelmiş,normalde radyo açıkken kanal açıklamalrını görüyoruz.bende ışıkları kendiliğinden
    kapanıyor radyodan ses geliyor fakat kapalı modunda duruyor...genel arıza lambası yanıyor.kontağı aç kapat kayboluyor....esp yolda giderken kendiliğinden
    devre dışı kalıyor..(esp nin devre dışında kaldığını gösterir ikaz lambası yanıyor)aracı şu anda sadece şehir içinde kullanıyorum..şehir dışına çıkmayı kesinlikle
    düşünmüyorum çünkü korkuyorum....gaz ayarları kesinlikle tutmuyor bir bakıyosun 75 tl gazla 190 km gidiyosun bazen 250 km bazende 335 km gidiyosun
    devamlı aynu yerden gaz alıyorum....kısaca araç 1.yılında su koyvermeye başladı...hatırladıklarım şimdilik bu kadar aklıma gelmeyen günübirlik arızalarda
    var kontak kapatıp açınca düzeldiği için servisede gitmiyorum artık.....

• Evet lpg li aracım nihayet bobin arızasını gösterdi.....

sık sık abs lambası ve esp lambası motor arıza lambalarının sık sık yanması üzerine brc ve chevrolet servisleri arasında git gellerden sonra serviste yapılan kontrollerde
    muhtemelen bobin den kaynaklandığını öğrendim...servisteki arkadaşlar yakın ilgi gösterdiler yarın aracımı tesl,m edeceğim..tekrar incelenecek ve bobin arızası var ise
    aracı aldığım firmaya teslim edeceğim ve yargıtayın kararını bekleyeceğim.....
  • evet arkadaşlar...chev cruze'lerde lpg'ye dur denildi.......kulüp sitesinde 18/4/2011 tarihli forumlardan anladığım kadarı ile chev.kesin ağırlığını
    koymuş.bayilere tekrar yazı göndermiş bu araçlara lpg takılmaması ve buna aracı olunmamasını...bazı bayiler bunu açıkca söylemişler..yani garantili diye satılan cruze'lar iyice açıkta kaldı..bana birşey olmaz diyen kardeşlerime duyurulur....

• zamanında o kadar yazdım. bu bayilere güven olmaaaaz...
    arabayı satmak için herşeyi yaparlar, söylerler........

eh birde sorun çıkmaya görsün. yalan, inkar....artık her ne varsa....

inşallah hiç kimsenin lpg li aracında sorun çıkmazda, bu adamların eline düşmezler.
  • İmzamda ki aracımı 2. el aldım. ve alır almaz landi sıralı taktırdım. 1800 tl 10 taksit. tam 4 yıl olmuş,geçen gün filtre değişimi için gittiğimde kayıtlarda ki tarihe göre. bende kendi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

1. 60 lt tank. ( 58 lt )Gaz alıyor
    2.Şehir içi 530 km ( İstanbul trafiği )
    3.Şehir dışı 630 km
    4.42 bin km yapmışım 4 yılda.( lpg li ) bunca zaman bir sorun yaşamadım. ama servislere sorduğumda yok abi beyne zarar felan filan başlıyorlar anlatmaya, iyide allaha şükür bir sorun yaşamadım. ama benzinli kullanmaya devam etseydim asıl cebe zarar olucaktı. Kalın sağlıcakla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fadetoblack_01

bugun bende lpg.li cruzeye adım attım garanti falan dinlemedim anasını satim..anamızı aglattı bu benzin fiyatları..7aya yakın benzinli bindim adam gibi gaza basamadım korka, korka..lpg takılsın yarın alacam olgun lpg omegas 1500liraya adana mersin grubu olarak arkadaslar nasılsa garanti verilmeyecek ben chevrolet onatçaylada ustalara sordum taktır dedi sıfır araba kolay kolay 2-3sene arıza vermez dedi..zaten o zamanda garantisi biter dedi bende gittim taktırdım gerçi bizim adanada celal arkadasımın da tavsiyesi etkili oldu..o da lpgli cruze kullanıcısı gayette tecrübeli gözüküyor olgun lpg..arıza vs çıkarsa servise gideriz bizden kaynaklı ise bz öderiz dediler..

lpgninz hayırlı olsun. satarken müşteri kaçırmamak için bazı esnafın vermice garanti yoktur. yazılı bi sözleşme almadıysanız, tüm motoru garanti altına almadılarsa işiniz zor arıza çıkarsa( umarım çıkarmaz).

diyelimki aracınız 1 sene sonra arızalandı. lpgci zaten yüzünüze zor bakar çoğu yerde( her lpg esnafını bir tutmuyorum arada sözünün eri kişiler tabiki var), sibob oturması oluyor diyorlar gaz takınca, lpgciyle arabayı servise götürdünüz. servis gazdan siboblar yanmış dicek, gazcı sibobu benmi taktım dicek. o zaman çık bakalım işin içinden. bikaç marka motoru komple kendi garantisi altına alıyordu gaz takınca, o markalardan birini tercih etseniz daha iyi olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: stompanato

İmzamda ki aracımı 2. el aldım. ve alır almaz landi sıralı taktırdım. 1800 tl 10 taksit. tam 4 yıl olmuş,geçen gün filtre değişimi için gittiğimde kayıtlarda ki tarihe göre. bende kendi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

3.Şehir dışı 630 km
    4.42 bin km yapmışım 4 yılda.( lpg li ) bunca zaman bir sorun yaşamadım. ama servislere sorduğumda yok abi beyne zarar felan filan başlıyorlar anlatmaya, iyide allaha şükür bir sorun yaşamadım. ama benzinli kullanmaya devam etseydim asıl cebe zarar olucaktı. Kalın sağlıcakla.

her tankda %20 genleşme payı bırakılmalıdır. tankınız 58 litre gaz alıyorsa büyük olasılık 72 lik tank olmalı. 60 olduğundan eminseniz ve 58 litre gaz alıyorsa mutlaka şamandıra ayarınızı yaptırın, sıcak yaz günlerinde gümleme ihtimali çok fazla bu kadar gaz alıyorsa. 60lık tank en fazla 48 litre almalıdır.

şehir içi 530 km iyi bi değer ama şehir dışı değeriniz bence düşük.şehir içi 530 km giden depo şehir dışı 800 kmyi rahat görmeli. ya şehir dışı çok basıyorsunuz su gibi içiyor. yada şehir içinde trafiğe hiç yakalanmıyorsunuz.

• 33 lt gaz alıyorum. şehir içinde 300 km gidiyorum.

şehir dışında 100'ü geçmezsem 350 km gidiyorum.

bu arada depo 40'lık. en fazla 33 lt alıyor. zorlatmam kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykr -- 26 Nisan 2011; 14:22:32 >
  • teleflex taktırdım 2011 aracıma. şimdilik memnunum performans kaybı olmadı. araç zaten hantaldı, yine hantal değişen bişey yok

75 + 25 TL gaz aldım opetten, 400km yol gittim. yani 25 kuruş yakıyorum.
  • genel foruma yamıştım ama LPG bölümüne de yazayım istedim
    Benzine gelen zamlar yüzünden bende bugün itibariyle LPG liler kervanına katılmış bulunuyorum
    Aracı servise bıraktım akşam üzeri alıcam inş.Landi Renzo Omegas Plus
    Araç 6500 km de 1 yıl oldu.dayanamadım artık haftalık gelen benzin zamlarına
    GM ister onay versin ister vermesin beni bağlamıyor.Landirenzo herhangi bir arıza olduğunda ben karşılarım diye yazılı belge veriyor olay bitiyor.Vermese de önemli değildi zaten ilk fırsatta taktıracaktım.taktırmak isteyipte taktırmaya çekinen arkadaşlara duyrulur
    sormak istediğim
    sızdırmazlık raporu+muayene+ruhsata işletme işlemlerinin yanında eksoz emisyon pulu da almama gerek var mı acaba.Aracım 2010 model
    Bir diğer sorum takılan tank 50 lt simit landirenzo.kırmızı ışık yandığı sırada tam dolum yaptırdım 27 litre gaz aldı.norma midir.tamamen boşken ne kadar alması lazım ?Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: C-R-U-Z-E

genel foruma yamıştım ama LPG bölümüne de yazayım istedim
    Benzine gelen zamlar yüzünden bende bugün itibariyle LPG liler kervanına katılmış bulunuyorum
    Aracı servise bıraktım akşam üzeri alıcam inş.Landi Renzo Omegas Plus
    Araç 6500 km de 1 yıl oldu.dayanamadım artık haftalık gelen benzin zamlarına
    GM ister onay versin ister vermesin beni bağlamıyor.Landirenzo herhangi bir arıza olduğunda ben karşılarım diye yazılı belge veriyor olay bitiyor.Vermese de önemli değildi zaten ilk fırsatta taktıracaktım.taktırmak isteyipte taktırmaya çekinen arkadaşlara duyrulur
    sormak istediğim
    sızdırmazlık raporu+muayene+ruhsata işletme işlemlerinin yanında eksoz emisyon pulu da almama gerek var mı acaba.Aracım 2010 model
    Bir diğer sorum takılan tank 50 lt simit landirenzo.kırmızı ışık yandığı sırada tam dolum yaptırdım 27 litre gaz aldı.norma midir.tamamen boşken ne kadar alması lazım ?Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

%20 genleşme payı bırak kalan yer kadar gaz alır şamandıra sağlamsa. senin aracın tank 50 litre ise maksimum 40 litre gaz alması lazım. bazen şamandıra bozuk olur 50 litre tank 50 litre alır. bide sıcak bi yaz gününe denk gelirse araba olur saatli bomba. gazın göstergesine alındırış etme yaptığın kmye bak. her zaman gittiğin kmye varmışsan gazını doldur. bazen araba yokuşa giderken çeyrek depo gösteren gösterge inişe dönünce depoyu boş gösterir.

• eksoz emisyon pulu nasıl oluyor peki ?
  • quote:

eksoz emisyon pulu nasıl oluyor peki ?

aracım 6 aylıkken taktırmıştım ve hemen işletmiştim. önce makine müh. odasına gittim. şoförler derneği, tüv, trafik diğer duraklarımdı ve heğsine toplam 265 tl harcamıştım sanırım. (2010 mart)
  • quote:

eksoz emisyon pulu nasıl oluyor peki ?

eksoz pulunu vize yapan yerlerden yada eksoz ölçümü yapabilen oto servislerinden 25 liraya 10 dakika sürmeyen bir muayene sonunda alabilirsiniz. eoro 5 motorun zaten testte kalması mümkün değil.

sadece lpgli değil, tüm benzinli dizel araçlarında her yıl eksoz pulu alması gerekiyor. ilk alırken kart ücretiyle 25 lira sonraki yıllar 15 yada 20 lira. kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir pul neden derseniz, cezası 650 lira ve jandarma kontrolünde eksik görürlerse hiç acımazlar yazarlar.

arabayı sıfır aldığınızda 3 yıl vizeye girmiyorsunuz ama aynı şey eksoz için geçerli olmayabilir araştırmak lazım.
  • Merhaba
    Gecen hafta 2011 cruze ls AT aldım.LPG konusunda kararsızım.Forumları okudum kafam karısık.

Daha oncekı arabamla 2 yılda 33.000 km yapmısım.
    Bu cruze u da 2-3 yıl ıcerısınde satabilirim.
    Bu durumda LPG taktırmak mantıklımi ? tecrubelı arkadaslardan yorum oneri bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: marvelllouss

Merhaba
    Gecen hafta 2011 cruze ls AT aldım.LPG konusunda kararsızım.Forumları okudum kafam karısık.

Daha oncekı arabamla 2 yılda 33.000 km yapmısım.
    Bu cruze u da 2-3 yıl ıcerısınde satabilirim.
    Bu durumda LPG taktırmak mantıklımi ? tecrubelı arkadaslardan yorum oneri bekliyorum

1 seneden sonra kara geçmeye başlarsın.

emniyetteki görevli polis, eksoz emisyonu boşa yaptırmışsın dedi, benim araba sıfırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

İmzamda ki aracımı 2. el aldım. ve alır almaz landi sıralı taktırdım. 1800 tl 10 taksit. tam 4 yıl olmuş,geçen gün filtre değişimi için gittiğimde kayıtlarda ki tarihe göre. bende kendi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

3.Şehir dışı 630 km

her tankda %20 genleşme payı bırakılmalıdır. tankınız 58 litre gaz alıyorsa büyük olasılık 72 lik tank olmalı. 60 olduğundan eminseniz ve 58 litre gaz alıyorsa mutlaka şamandıra ayarınızı yaptırın, sıcak yaz günlerinde gümleme ihtimali çok fazla bu kadar gaz alıyorsa. 60lık tank en fazla 48 litre almalıdır.

şehir içi 530 km iyi bi değer ama şehir dışı değeriniz bence düşük.şehir içi 530 km giden depo şehir dışı 800 kmyi rahat görmeli. ya şehir dışı çok basıyorsunuz su gibi içiyor. yada şehir içinde trafiğe hiç yakalanmıyorsunuz.

Mesajınızı yeni gördüm. kiti takan servise gidip emin olucam bakalım kaç lt...ve katedilen mesafeyide. bilgilendirmeniz için teşekkür ederim..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

3.Şehir dışı 630 km

Mesajınızı yeni gördüm. kiti takan servise gidip emin olucam bakalım kaç lt...ve katedilen mesafeyide. bilgilendirmeniz için teşekkür ederim..

Evet bu gün gidip öğrendim tank 60 lt... aynen söylediğiniz sordum. bana tankın şamandıra ayarı bozuk olabiliceğini, araca 50 litre den fazla gaz almamamı söyledi. bende bunun üzerine başka bişey demedim. anlaşılan 50 lt gaz alıcam sorun yok yani. katedilen mesafede walla onu sormayı unuttum. malum önce can güvenliği. uyarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.belki de bir yerlerden dündük sayenizde allah razı olsun..

• quote:

Evet bu gün gidip öğrendim tank 60 lt... aynen söylediğiniz sordum. bana tankın şamandıra ayarı bozuk olabiliceğini, araca 50 litre den fazla gaz almamamı söyledi. bende bunun üzerine başka bişey demedim. anlaşılan 50 lt gaz alıcam sorun yok yani. katedilen mesafede walla onu sormayı unuttum. malum önce can güvenliği. uyarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.belki de bir yerlerden dündük sayenizde allah razı olsun..

gazı bitirdiğiniz bi ara şamandırayı değiştirmenizi yada ayarlatmanızı öneririm. hep bitirip alamazsınız, yada bilmeyen biri gazı ağzına kadar doldurtabilir. bildiğimizi söylemek görevimiz arkadaşım sendende allah razı olsun.
  • 2011 Cruze Almayı Düşünüyorum Bayiye Gittigimde Araca LPG Takıldıgında Aracın Garanti Dısı Kalacagını ve Motor Arıza Lambasının Yanacagını Söylediler Bu Sorunu Nasıl Halletiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.