Şimdi Ara

CRUZE TURBO HARİCİ PERFORMANS ARTIRILMASI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
15.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • emre bey 8 lt ye de düşüyor 11 lt yede çıkıyor tamamen basmakla alakalı ayni uçup kaçıyım derseniz 11 lt efendi gibi 2000 devir kullanırsanız 8 lt
  • Bu iyileştirme 133 hp için mi 103 hp için mi?
  • 113 hp için araç 5400 dv 5. vtesde daha önce 103 hp verirken chip den sonra aynı devir ve vitesde 123 hp veriyor
  • quote:

113 hp için araç 5400 dv 5. vtesde daha önce 103 hp verirken chip den sonra aynı devir ve vitesde 123 hp veriyor

103'lük motor koymasınlar biizmkilere bir de LPG uyumsuz diyorlar.:)

Neyse alınan güç azalıyor elbette ki. Yalnız graiklerle aşağıdaki verileri uyumlu görmüyorum 178 km/h hızında tekerlere aktarılan güçte grafiğe göre 78 hp gibi bir değer okuyorum ben.
  • 70.7 hp 174km/s 5617 d

düzeltilmiş 83.7 hp 178km/s 5736 d yaklaşık 11- 12 hp artış
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUSTAFA BUHARALI

quote:

Orijinalden alıntı: orkuncanatak

herkese iyi günler diliyorum ben bugun performans hava filtresi aldım ama bunu takıp takmamakla ilgili süpheye düştüm servis bakımından bi sorun cıkıyormu , hic takan bi arkdasımız varmı acaba? sizce takmalımıyım yardımcı olursanız sevinirim?

markası nedir kitmi yoksa sadece hava filtresimi

YK marka olmaası gerek sadece hava filtresi 150 liraya aldım ama taktıktan sonra esp tusu devre dışı kaldı sese dicek lafım yok ortalıgı inletti ama arabanın beynini karıstırıo galiba ekranda yanlayınca cıkan işaretler sürekli yandı bende orjinalını taktım hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkuncanatak

YK marka olmaası gerek sadece hava filtresi 150 liraya aldım ama taktıktan sonra esp tusu devre dışı kaldı sese dicek lafım yok ortalıgı inletti ama arabanın beynini karıstırıo galiba ekranda yanlayınca cıkan işaretler sürekli yandı bende orjinalını taktım hemen

beyni karıştırma nedeni ne olabilir acaba hele esp ile ilgili çok ilginç geldi bir anlam veremedim. sizce ne olabilir??
  • Arkadaşım hava filitresinin emiş borusunda birtane hava okuyucu prob var onu taktılarmı bir iki taktılarsa yeni yerine girişten hava emiyorsada okuyucu yapa bilir sızdırmazlığını iyi yapın
  • eksoz uygulamasının performansa nekadar bir etkisi oluyor, yapmaya değermi? maliyeti hakkında bilgisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

eksoz uygulamasının performansa nekadar bir etkisi oluyor, yapmaya değermi? maliyeti hakkında bilgisi olan varmı

arkadaşım performans istiyorsan chiptuning derim yanlıuz eksoz tek başına seni pek tatmın etmez ha sorarsan eksoz bayapı bir rahatlatıyor son susturucuyu abort yap 60-120 tl arası bir maliyeti var motor rahatlar
  • quote:

quote:

eksoz uygulamasının performansa nekadar bir etkisi oluyor, yapmaya değermi? maliyeti hakkında bilgisi olan varmı

arkadaşım performans istiyorsan chiptuning derim yanlıuz eksoz tek başına seni pek tatmın etmez ha sorarsan eksoz bayapı bir rahatlatıyor son susturucuyu abort yap 60-120 tl arası bir maliyeti var motor rahatlar

abort denilen işlem, susturucudan ayrı bir egzost borusu çıkarmak mı? Ben öyle yaptımda benim canavarı, çift egzostlu oldu.
  • quote:

quote:

bu konuda acemi olduğumdan bir kaç sorum daha olucak

abort yaptığımız zaman eksoz gürültü çok oluyormu öyle piyasadaki arabalar gibi bas bas bağırmıyor değilmi?
    trafik polisinde herhangi bir sorun yaşanırmı?
    nekadar garanti düşkünüsün diyeceksin ama servisle sorun yaşarmıyım?
    chiptuning aklıma yatıyor ama korkutmuyor desem yeridir.
    ankarada bu işi yapan yerleri bilen arkadaşlar varmı?

• Mustafa Hocam, o işlemi ben yaptırdım (çift egzost) biliyorsun.

Seste herhangi bir değişiklik olmadı, araç muayenesinde de sorun çıkmaz, ayrıca garantiye müdahele gibi de bir durum sözkonusu değil, rahat ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: okayhan

Mustafa Hocam, o işlemi ben yaptırdım (çift egzost) biliyorsun.

Seste herhangi bir değişiklik olmadı, araç muayenesinde de sorun çıkmaz, ayrıca garantiye müdahele gibi de bir durum sözkonusu değil, rahat ol

abart mı yoksa sadece egzoz ucumu sendeki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fadetoblack_01

quote:

Orijinalden alıntı: okayhan

Mustafa Hocam, o işlemi ben yaptırdım (çift egzost) biliyorsun.

abart mı yoksa sadece egzoz ucumu sendeki...

uç değil sadece dostum, susturucudan ayrıca boru çıkarttırdım.
  • okayhan ayrı boru çıkartmıs olabilirsinde abart farklı birsey..son susturucu degiştiriyorlar benim bildigim..sen arabada var olan bir duruma ek yaptırmıssın..bende 4 tane yaptıracaktım sadece 2 çıkıs yaptırdım tek tarafa..senin gibi ek yaptıracaktım vazgectim sonra..
  •  CRUZE TURBO HARİCİ PERFORMANS ARTIRILMASI

CRUZE TURBO HARİCİ PERFORMANS ARTIRILMASI

abort eksoz budur siz çif çıkış yapmakla yolu dahada uzatıyorsunuz eksoz nekadar çabuk tahliye olursa motor okadar rahatlar sonsusturucu sökülüp çok ses yapmayan bir model abort yaptırabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUSTAFA BUHARALI -- 14 Nisan 2010; 12:54:19 >

• Böylelikle abort' u öğrenmiş olduk, teşekkürler dostum Fakat benim yaptırdığım uygulamada herhangi bir olumsuz birşey görmedim, yaşamadım zaten.
  • cevaplar için teşşekürler gayet açıklayıcı oldu
  • http://www.youtube.com/watch?v=ZudbDh9xntw&layer_token=d0f826f1647c7ee8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUSTAFA BUHARALI -- 15 Nisan 2010; 15:27:52 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.