Şimdi Ara

Cumartesi Dikişlerimi Aldırabilir Miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler acilde dikiş attırdım da cumartesi gidip aldırabilir miyim? Yani acil bir durum yok ya cumartesi günü alırlar mı?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Cumartesi Günü Dikişlerin Alınması

Dikişlerinizin alınma zamanı, dikişlerin amacına ve yara bölgesinin iyileşme sürecine bağlıdır. Tipik olarak dikişler, yara iyileştikten sonra 5 ila 14 gün içinde alınır. Ancak bazı durumlarda, bu süre daha kısa veya daha uzun olabilir.

Cumartesi günü acil olmayan bir durumda dikiş aldırmak mümkün değildir. Acil durumlarda, en yakın acil servis birimine başvurmanız gerekir. Acil olmayan dikiş alma hizmetleri genellikle hafta içi mesai saatlerinde verilir.

Dikişlerin alınma zamanı konusunda doktorunuzun talimatlarına uymanız önemlidir. Erken alınması, yaranın açılmasına neden olabilirken, geç alınması enfeksiyon riskini artırabilir.

Dikiş alma işlemi genellikle basit ve hızlıdır. Doktorunuz dikişleri steril bir makas veya bıçakla kesecek ve yaranızı temizleyecektir. İşlemden sonra yaranıza pansuman yapılacaktır.

Yara bölgesini temiz ve kuru tutmak, enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanmanız önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hocam nerenize attırdınız? Merak ettim.
  • Kadınİstiyorum kullanıcısına yanıt
    Dizime dikiş atıldı.
  • Bunu biz nerden bilebilirizki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • consumeobeydie kullanıcısına yanıt
    Belki bilmiyorsun ama forumda doktor olan, hemşire ve ATT olan bir çok arkadaşımız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Crazy

Beyler acilde dikiş attırdım da cumartesi gidip aldırabilir miyim? Yani acil bir durum yok ya cumartesi günü alırlar mı?

Geçmiş olsun arkadaşım

• Dikişini görmemiz lazım her dikiş kendine özgüdür iyileşme durumuna göre çıkarılır

• quote:

Dizime dikiş atıldı.

Hocam içimden hassas bir bölgenize dikiş atılmıştır diye umdum. Dalga geçecektim. Böyle popoya filan. Olmadı. :( geçmiş olsun.
  • Don Quilote kullanıcısına yanıt
    Yara fetişin mi var
  • Dikiş atılınca söylemediler mi "şu kadar gün sonra gel diye" ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yara fetişin mi var

Doktor istiyorsun tıpçı geliyor laf ediyorsun sonra

• Ayın 11'inde gel dedi adam ama emin olamadım şimdi hastanede uzak git gel yapmak istemiyorum.

@Don Quilote
    Yarının fotoğrafını hiç çekmedim pansuman da çekersem hemşireyle papaz oluruz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.