Şimdi Ara

Daha biten bişi yok.Tıp 4 abinizden motivasyon konuşması gerçek hikaye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sene 2018 TYT AYT. Saçımı 3e vurmuşum. Uzman çavuş gibi girdim sınava. Fen lisesi menşeili olduğumdan çok çalışmasam bile tyt 28k geldi. Ayt hatırlamıyorum ama genel olarak 38k sıralama geldi. Aytde fiziğim 6d 8y ve ayt biyo 11d 2y falandı. Sonra mezuna kalma kararı verdim ve hedef bilgisayardı. Tüm agalarım odtü itü mühendislikler, tıp fakültelerine gitti ben de mezuna kaldım. (Hayatımdaki en iyi yıllardan biriydi mezun senem) Neyse işte dershaneye yazıldık. Denemelerde tyt sınavım süperdi. Tytden 110 üzeri net yapmak benim için çok kolaydı. İlk senemde de zaten 27k yapmıştım TYT'yi. Garanti ilk 5k görüyodum kendimi tytde. Ayt ise sorunluydu. Matematiği çok iyi yapıyodum genelde 1-2 yanlış veya fullerdim ama fende biyolojim harici çok kötüydü. Hele fizikte bırak full çekmeyi 2 yanlış bile büyük başarıydı. Kimya da 2 yanlış yapardım genelde. Biyo kolay geliyodu. Neyse efendim ilk gün geldi TYT ile başladım. Özgüven yüksekti. Bugün tokatlar yarın da normal yapsam yeter diyodum. Tytde noldu anlamadım heyecanlanmam genelde ama apıştım kaldım. 1 daha mezuna kalamam napıcam şimdi, mahvoldum diye diye kötü bir tyt geçirdim. Türkçe yetişmedi. Matematiği 30dkda çözücem diye tonla dikkatsizlik yapmıştım. Çıktım sınavdan aileme anlattım iyi değildi diye. Ailem de güçlü yanımın tyt olduğunu biliyodu. Moraller bozuldu. Ayt zayıf noktamdı. Baya depresifleştim. Sabah napıcam şimdi diyip çıkmış çözmeye başladım. Bi sene daha kalamazdım. Tytden çıktım ve eetesi gün sınavım varken eşek gibi ders çalıştım. Mezun senem çok güzel bi seneydi ama bi daha kalamazdım. Umudum bitmişti. Sabah AYT'ye girdim. 2019 Ayt mat güzel bi mat sınavıydı. Güzelce çözdüm. Sıra fene geldi. Fizikte 4 tane sorudan hiç emin değildim. 2 tane soruyu 2 şıkka kadar indirdim ve salladım. Diğer 2 soru ise sanki ilk kez okuyo gibiydim anlamadım ve komple salladım. Kimyayı da 2 sorudan emin olmadan test hissiyatı ve mantığıyla çözdüm. Ardından biyoda iyi geçti diye düşünmüştüm. Sonra tyt çok leş geçtiğinden en kötü hukuk okurum aga diyip edebiyat coğrafya ve tarihden de genel kültürle 20 soru işaretledim. Sınav eh gibiydi. Sonra kitapçıklar ve cevap anahtarı bi açıklandı. Abi AYTde fiziği fullemişim. Kimyayı fullemişim. Mat 38d 2y. Biyo 10d 3y. Tyt genel olarak 96 net falandı. İlk senemle aynı bir tyt yapmıştım. İlk senemden kötü ayt biyoloji yapmıştım. Hayatımda ilk ve son kez ayt fiziği ve kimyayı fulledim. Yani bugün sınavı kötü geçenler pes etmesin. Yarın her şey değişebilir. 7100 bi sıralamayla tıp fakültesine yerleştim. Eşit ağırlıktan da 2500 gelmişti. Mühendislik çok istesem de tıp okumaktan da mutluyum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.