Şimdi Ara

Darboğaz yaşar mıyım ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güle güle kullanmanı dilerim. Hakkında hayırlısı olsun inş.
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Hocam size son birşey sormak istiyorum ;

Benim monitörümde display port girişi yok. Vga ve dvi var. Display’den Dvi kablosu buldum. Böyle birşey alsam bi sıkıntı yaşar mıyım ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mertsahins M kullanıcısına yanıt
    Hdmi to DVI kablo daha kolay ve uygun fiyata bulunabilir ve monitörde DVI-D mi yoksa DVI-I mi giriş ona da dikkat etmelisin.

Aşağıdakilerden hangisi var snn monitörde ?

Darboğaz yaşar mıyım ?
    DVI-D benimki sanırım hocam

Darboğaz yaşar mıyım ?

Tmm bu güzel.

hdmi to dvı-D kablo alman gerek.

Misal şu :
    www.hepsiburada.com
    Bludfire 1.8m HDMI To DVI (24+1) Çift Yönlü Görüntü Bağlantı Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/bludfire-1-8m-hdmi-to-dvi-24-1-cift-yonlu-goruntu-baglanti-kablosu-p-hbv00000ndu6v

Bende slink in örgülü tipte 1 hdmi to dvi-d kablosunu kullanıyorum, yani bilindik marka olrk tercih edebilirsin belki.
    www.hepsiburada.com
    S-Lınk Sl-Hdvı16 Dvı(24+1)M To Hdmı 1.5M Kablo Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/s-link-sl-hdvi16-dvi-24-1-m-to-hdmi-1-5m-kablo-p-HBV0000027PAN

www.hepsiburada.com
    S-Link Sl-Dh016 Dvı(24+1)M To Hdmı 1.8M Kablo Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/s-link-sl-dh016-dvi-24-1-m-to-hdmi-1-8m-kablo-p-BSUCZLKPC-10216

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Mart 2020; 21:5:28 >

Tamamdır hocam

İlk attığınızı aldım hocam, satıcısıda hepsiburadaydı çabuk kargoya verirler diye düşündüm. Artık ürünleri bekliyorum. Kasadan eskisini çıkarıp yenisini taktığımda ilk açılışta dikkat etmem gereken birşey var mı ?

Mümkünse eski kartını sökmeden sürcüsünü, program ekle/kaldırdan fln kaldır, restart attığında pc tekrar windows a başlamadan kapat, fişini çek, eski kartını sök, yenisini tak, sonra pc nin elektrik fişini takarsın ve açarsın, kartın güç girişine psu dan gücü bağlamayı unutmazsın, o kadar =)
    kablo muhabbeti açılmışken ben de sorayım başlık ziyanı olmasin.

yeni pc monitör aldim, monitörle beraber displayport kablosu gelmedi, bi tane almayı düşünüyorum. Bunların kalitesinde falan çok büyük fark olur mu? dp kablo yazınca bir dünya sey çıkıyor internette malum...

• xGlorfindel kullanıcısına yanıt
    Yani dsp portların versiyonları var (1.0/1.1/1.2/1.3/1.4 gibi,) dikkat edecek husus arıyorsan bu olabilir, mönitörünn hangisini desteklediğine dökümanlarından v.s. bakar ona göre tercihini yapabilirsin, yani bu kabloların kalitesinin görüntüye pek etkisi görülmemiştir, sende bu sebeple 20TL lik kabloyu bundan daha iyi gösterir diyerek 250TL ye çakmaya çalışan firmalara fazla yaklaşmazsın.
    Hocam valla her şeyi tane tane anlatıyosun, hakkını helal et :)

kitapçıklara baktım ancak dp versiyonlarını göremedim. internet sitesine de baktım orada da göremedim. Monitörün marka modeli Philips 242V8A/00. İkinci olarak belgeleri karıştırırken garanti belgesine tekrar bakayım dedim, Boğaziçi Bilgisayar diye bir firma adına bir garanti belgesi var. Bu, ürünün ithalatçı garantili olduğunu mu gösterir? Normalde çok dikkat ederim böyle şeylere ancak gözümden kaçmış sanırım. Firmayı bilmediğimden de kafam karıştı.

Evet boğaziçi ithalatçı firma.

öyleyse bütçene uygun rastgele bir kablo tercihi yapabilirsin diyebilirim, yani bütçe olrk çok uçmanı gerektirecek bir aksesuar değil, alacağın şey kablo yani en nihayetinde, görevi e.kartından çıkan uçları monitörünle birleştirmek, bütçene uygun bulabilirsen vesa sertefikalı fln bişey alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Mart 2020; 23:6:3 >
    Satın aldığım firma Philips Türkiye garantili dedi az önce sordum... Ancak bi terslik var gibi yav.

Yani garanti durumunda aldığın yere veriyorsun zaten o nereye yollarsa yollayacak sonuçta, garanti veren firmaya çok takılmana gerek yok.

1080p 75hz monitör, bu monitör gsync listesinde olan bir model değilse hdmi kablolar daha ucuzdur, display kablo almanada gerek yok, hdmi dan bağlarsın fast sync fln kullanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Mart 2020; 23:25:42 >
    Pekala... Gsync listesine baktim googledan hiçbir philips monitör bulamadım.. Freesync kullanma şartının yalnızca dp olduğunu sanıyordum o yüzden bu monitörü aldım

Zaten ne olduğunu anlamadığım Adaptive Sync diye bir teknolojiden bahsedilmis. Googleda da ne olduğunu bulamadım...

Neyse, dahili hoparlör var o da yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xGlorfindel -- 27 Mart 2020; 22:26:38 >
    freesync amd de hdmi ile de çalışıyor, nvidia da fresync monitör de gsync kullanabilmek için dsp kablo gerekiyor ancak her monitör ile de kullanılabilen bir özellik değil , genelde üst seviyeler destekleniyor gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Mart 2020; 23:31:22 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.