Şimdi Ara

Definitive BP-6 Hoparköre uygun amfi ve Cd Player

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimde 2 adet Definitive BP-6 hoparlör var. Daha önce Home cinemanın amfisine bağlıydı fakat onları ayırdım ve home cinemanın orijinal hoparlörlerini kullanmaya başladım. Şimdi BP-6'lara uygun çok pahalı olmayan ve tercihan siyah renkte bir amfi ve Cd player almam gerekiyor. Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

• Cambridge Audio Azur 640C Cd player ya da Rega Apollo Cd player.

Anfi olarak da.
    Cambridge Audio Azur 640A V2 ya da Rega MIRA 3 Stereo anfi.

Roksan'ı da inceleyebilirsin dilersen. Stereo anfi de KANDY MKIII ve Cd Playeri.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: can2000

Arkadaşlar evimde 2 adet Definitive BP-6 hoparlör var. Daha önce Home cinemanın amfisine bağlıydı fakat onları ayırdım ve home cinemanın orijinal hoparlörlerini kullanmaya başladım. Şimdi BP-6'lara uygun çok pahalı olmayan ve tercihan siyah renkte bir amfi ve Cd player almam gerekiyor. Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
  • teşekkürler teknika. Adres olarak bunları nerede bulabilirim? Doğubank mı?
  • Rica ederim.

Satıldıkları yeri internetten rahatça bulabilirsin. Özellikle yazmak istemedim reklam olur diye.

Ama bir şey daha eklemek istiyorum. Kolonlarını mutlaka Bp8 İle takas yapmak için uğraş. Çünkü, Bp6'lardaki hoparlör çaplarının çok ufak olması önemli bir dezavantaj. Sanırım bu konu da aldığın yer yardımcı olacaktır. Ve düşündüğün rakam çıtasını imkanın varsa biraz yükselt. Çünkü önerdiğim cihazlar, biraz daha fazla tutacak. Ama çok iyi ve verimli cihazlar.

Saygılar...
  • sağol. mesaj alınmıştır. Ancak benim aldığım yer Definitive'in Türkiye dist. olan Doğubanktaki satıcı. Sanırım değişim konusunda onlarla anlaşabilirim. Ben haparlörleri alırken dediğin amfi ve cd player markalarını görememiştim orada. Dün akşam internette bir araştırma yaptım ve satış yeri olarak sadece Okmeydanı peepadaki bir mağazayı bulabildim.
  • Biliyorum Penta'dan aldığını. Ama şu an onlar Doğubanktaki yeri kapadılar. Ara sokakta bulunan 2. kattaki yerindeler.

Bu arada Perpadaki firmayı da biliyorum. Yanlız araştırmaya devam et cihazların satıldığı yeri en az 4-5 yer daha var satıldıkları yer olarak.

Hadi hayırlısı bakalım. Ama mutlaka Bp6'ları Bp8 ile takasa sok. Yoksa aradığın performans ve doygunluğu hoparlör çaplarının küçüklüğünden dolayı tam alamazsın.

Saygılar...
  • peki son bir soru. Şu an bende Sony STR DE 475 Home Cinema amfisi, Samsung DVD player ve Sony DAV S 300 dü sanırım home cinema sistemi var. Sony amfi 5+1 çıkışlı. Müzik dinlemek için (ve tabiki çok da iddialı olmayan bir sistem) Elimdeki BP-6'ları bu amfiye bağlamamın herhangi bir yolu var mı?
    Pratik çözüm amaçlı soruyorum..
  • Bağlarsın tabiki.

Sorun ne?

Anlamadım tam.
  • haklısın tam olarak ifade edemedim galiba. sorum şu amfinin speaker çıkışlarına sony home cinema sistemi bağlı. Müzik dinlemek için BP-6'ları mevcut home cinema frontlar speakerları ile birlikte aynı anda bağlarsam bu durumda hem BP-6 lardan hemde Home Cinema speakerlarından ses alacağımdan ses kalitesinde belli bir düşüklük olacak. Bu nedenle bu durumu bertaraf etmenin bir yolu varmıdır diye soruyorum.
  • Mevcut olan ön speakerleri çıkarıp, front olarak Bp 6'ları bağla. Diğerleri bağlı kalsın. Eğer dediğin gibi yaparsan, bu bağlantıdan dolayı, omaj da değişecektir. Uygun olmaz.

Bu arada yazını şu kısmını anlamadım!
    "sorum şu amfinin speaker çıkışlarına sony home cinema sistemi bağlı." Bu ne demek. Yani sen normal anfinin hoparlör çıkışından mı mini sisteminin cihazının anfi girişine bağladın.

Neyse. Özetle tekrar söyleyeyim. Mevcut takımının ön kolonlarını sök. Onun yerine Bp6 Ları front olarak bağla.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: can2000

haklısın tam olarak ifade edemedim galiba. sorum şu amfinin speaker çıkışlarına sony home cinema sistemi bağlı. Müzik dinlemek için BP-6'ları mevcut home cinema frontlar speakerları ile birlikte aynı anda bağlarsam bu durumda hem BP-6 lardan hemde Home Cinema speakerlarından ses alacağımdan ses kalitesinde belli bir düşüklük olacak. Bu nedenle bu durumu bertaraf etmenin bir yolu varmıdır diye soruyorum.

• eyvallah. sanırım en mantıklısı frontları BP-6 ile değiştirmek olacak.iyi akşamlar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.