Şimdi Ara

Dell Media Direct.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
12.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumu bir süre karıştırdım ama bu konu için ayrı bir başlık göremedim,başka bir kaç bölüm altında soru sorulduğunda cevap verilmiş ama ayrı bir başlık faydalı olabilir diye düşündüm,eğer ayrı bir başlık varsa beni yönlendirirmisiniz...

Neyse lafı fazla uzatmadan soruna gelmek istiyorum,Dell inspiron 630m marka bilgisayarım var yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorumherhangi bir problem yok ama geçenlerde forumu karıştırırken fark ettimki bilgisayardaki media direct tuşu kapalıyken bi işe yarıyomuş daha önceleri sadece bilgisayar açıkken bi işlevi olduğunu sanıyordum ama kapalıykende bu tuş yardımıyla bazı medya dosyalarının oynatılabildiğini öğrendim,ama gel gelelimki bilgisayar kapalıyken tuşa bastığımda dell media direct diye bir ekran geliyor ama sonrasında işletim sistemi açılıyor,çözüm için forumda bazı yerlerde bir kaç öneri var ama açıkcası ile yaramadılar son olarak müşteri hizmetlerini aradım bir adet media direct dvd si gönderdiler sağolsunlar,ancak dvd yi nasıl kullanacağımı tam olarak çözemedim,bilgisayarı kapatıp açıp dvd den boot ediyorum karşıma üç tane seçenek çıkıyor 1.si hdd yi tek parça olarak ayırmayı 2.si c ve d olarak iki parça yapmayı ve sonuncusuda kapatma seçeneği ingilizcem pek iyi olmadığı için ilk iki seçenekte ne olduğu tam olarak anlayamadım bende her ikisinide denedim öncelikle bilgisayarın hdd si tek parça 52 gb falan görünüyor 3 gb lık bir alanda recovery için ayrılmış ben dvd den boot ettikten sonra 1.seçeneği seçip hdd yi bölümlendirdiğim zaman işletim sistemi açılmıyor bu seferde recovery dvd sini takıp yedeği yüklemeyi seçiyorum ve karşıma normalde çıkmayan bir seçenek geliyor yine tam olaran ne dediğini çözemediğim için her iki seçeneğide denedim anladığım kadarıyla hdd de media direct dvd si tarafından oluşturulan yeni bölümlerden bahsediyor ama her ikisinide denememe karşın herhangi bir değişiklik yok yedek yüklenip bilgisayarı açıyorum,forumdaki arkadaşın yazdığına göre dvd yi bilgisayar açıkken takıp gelen media direct dvd sindeki yazılımı yüklemeye çalışıyorum ama hata veriyor.

Sorunu umarım anlatabilmişimdir,son olarak media direct dvd siyle boot ettiğim zaman her iki seçeneğide yani tek bölüm ve c-d olarak bölümlendirme seçeneğini tek tek denedim ancak dediğim gibi herhangi bir fark yok.Konunun çözümü hakkında yardımcı olabilecek veya en azından bir fikri olan arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını istiyorum teşekkürler.

Sağlıcakla kalın...

Ek olarak gelen dvd yi kurmaya çalıştığımda ağaşıdaki uyarıyı alıyorum.

Dell Media Direct.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sersiler -- 28 Şubat 2008; 0:33:00 >

• Arkadaşlar birde media direct dvd siyle partiton oluşturduktan sonra recovery dvd si yerine windows xp cd si ile kurulum yaptım ama söylenenleri aynen yamama karşın yine olmadı,mümkünse bilgisayarında media direct düzgün çalışna bir arkadaş bilgisayarıma girip bana hardisklerin ekran görüntüsünü atabilirmi.teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sersiler

Arkadaşlar birde media direct dvd siyle partiton oluşturduktan sonra recovery dvd si yerine windows xp cd si ile kurulum yaptım ama söylenenleri aynen yamama karşın yine olmadı,mümkünse bilgisayarında media direct düzgün çalışna bir arkadaş bilgisayarıma girip bana hardisklerin ekran görüntüsünü atabilirmi.teşekkürler...
    ARKADASIM BEN IMZAMDAKI DELL I IKI HAFTA ONCE ALDIM. PC KAPALIYKEN MEDIA DIRECT DUGMESINE BASTIM. ACILMADI. ONDAN SONRA BIRDAHA PC ACILMADI. FORMAT ATMAK ZORUNDA KALDIM. BIR DAHA O DUGMEYE BASMADIM. VE BASMIYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ermis1453

ARKADASIM BEN IMZAMDAKI DELL I IKI HAFTA ONCE ALDIM. PC KAPALIYKEN MEDIA DIRECT DUGMESINE BASTIM. ACILMADI. ONDAN SONRA BIRDAHA PC ACILMADI. FORMAT ATMAK ZORUNDA KALDIM. BIR DAHA O DUGMEYE BASMADIM. VE BASMIYORUM

Alıntıları Göster
    Aslına bakarsan hocam çokta işime yarayacağını düşünmüyorum ama kafaya taktım bu olayı,acaba senin hdd kaça bölünmüş,yönetten baktığın zaman recovery haricinde mediadirect için bi alan varmı?

• quote:

Aslına bakarsan hocam çokta işime yarayacağını düşünmüyorum ama kafaya taktım bu olayı,acaba senin hdd kaça bölünmüş,yönetten baktığın zaman recovery haricinde mediadirect için bi alan varmı?

Alıntıları Göster
    arkadasim resim koyamadim. sorun cikti. ben format atdim. C ye ikiye boldum.
    suan soyle gorunum. C: yerel disk D: mediadirect E: yerel disk
    ama format atmadan once mediadirect bolumu gorunmuyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: Ermis1453

arkadasim resim koyamadim. sorun cikti. ben format atdim. C ye ikiye boldum.
    suan soyle gorunum. C: yerel disk D: mediadirect E: yerel disk
    ama format atmadan once mediadirect bolumu gorunmuyordu

Alıntıları Göster
    Rica etsem yönetten mediadirectin dosya sistemine bakarmısın,fat32 mi ntfsmi görünüyo birde media direct bölümü içinde bişiler varmı?.Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sersiler -- 8 Ekim 2008; 21:42:27 >

• quote:

Rica etsem yönetten mediadirectin dosya sistemine bakarmısın,fat32 mi ntfsmi görünüyo birde media direct bölümü içinde bişiler varmı?.Kolay gelsin...

Alıntıları Göster
    Arkadaşa kalmadan ben yardımcı olayım. Ben şu anda windows xp kullanıyorum. Media Direct çalışıyor. Kendin oluşturmaya falan çalışma derim. Ben de zamanında çok uğraşmıştım olmadı. En sonunda sıfırdan bölümleri oluşturup çalıştırabilmiştim. Eğer orda görünen 47 mb lık bölüm(eğer tekrardan oluşturmadıysan sende 110 mb da olabilir(eisa bölümü)) sen de yoksa hiç hiç bulaşma derim. Çünkü öyle bir bölümü Media Direct Cdsi kullanmadan oluşturman imkansız. O bölüm olmadan media direct çalışmıyor. İlla kullanacam diyorsan takacaksın Cd yi bütün bölümleri uçuracaksın. Cd siyle Media Direct bölümünü ayırdıktan sonra işletim sistemini kuracaksın daha sonra 3. parti yazılımlarla( Partition Commander, Partition Magic) yedek sürücünü oluşturacaksın.

Dell Media Direct.

• quote:

Orijinalden alıntı: psychoirfan

Arkadaşa kalmadan ben yardımcı olayım. Ben şu anda windows xp kullanıyorum. Media Direct çalışıyor. Kendin oluşturmaya falan çalışma derim. Ben de zamanında çok uğraşmıştım olmadı. En sonunda sıfırdan bölümleri oluşturup çalıştırabilmiştim. Eğer orda görünen 47 mb lık bölüm(eğer tekrardan oluşturmadıysan sende 110 mb da olabilir(eisa bölümü)) sen de yoksa hiç hiç bulaşma derim. Çünkü öyle bir bölümü Media Direct Cdsi kullanmadan oluşturman imkansız. O bölüm olmadan media direct çalışmıyor. İlla kullanacam diyorsan takacaksın Cd yi bütün bölümleri uçuracaksın. Cd siyle Media Direct bölümünü ayırdıktan sonra işletim sistemini kuracaksın daha sonra 3. parti yazılımlarla( Partition Commander, Partition Magic) yedek sürücünü oluşturacaksın.

Dell Media Direct.

Alıntıları Göster
    Hocam cvp için çok teşekkürler benim elimde media direct dvd dim var müşteri hizmetlerini aradım yolladılar sağolsunlar ama aynen anlatılan şekilde kurulumu yapıyorum işletim sistemimi kuruyorum falan ama bu media direct bölümünü nasıl biçimlendirmem gerekiyor anlayamadım bi arkadaş hızlı olmayan şekilde yapacaksın demiş ama harf atayacazmı atayacaksak ne olacak o yazılmamış,neyse ben harf atamadan 2gb lık media direkt bölümünü biçimlendirdim hatta değişik harfler atayarakta fat32 olacak şekilde biçimlendirdim ama gel gelelim sonuç aynı ilk mesajımdaki uyarıyı alıyorum,siz nesaıl biçimlendirdiniz işletim sistemini kurduktan sonra?

• quote:

Hocam cvp için çok teşekkürler benim elimde media direct dvd dim var müşteri hizmetlerini aradım yolladılar sağolsunlar ama aynen anlatılan şekilde kurulumu yapıyorum işletim sistemimi kuruyorum falan ama bu media direct bölümünü nasıl biçimlendirmem gerekiyor anlayamadım bi arkadaş hızlı olmayan şekilde yapacaksın demiş ama harf atayacazmı atayacaksak ne olacak o yazılmamış,neyse ben harf atamadan 2gb lık media direkt bölümünü biçimlendirdim hatta değişik harfler atayarakta fat32 olacak şekilde biçimlendirdim ama gel gelelim sonuç aynı ilk mesajımdaki uyarıyı alıyorum,siz nesaıl biçimlendirdiniz işletim sistemini kurduktan sonra?

Alıntıları Göster
    Bende uzun bir süre bu konuyla ilgili çalışmalarda bulundum ancak tam olarak sonuca ulaşamadım. Ancak bence bunun iki çözümü var biri makinana uygun Dell Media Direct (DMD) dvd sini edinmen Sendeki DVD nedir ben bir tane internetten indirdim xps serisinin galiba bende de aynı hatayı verdi. Aslında ilgili bölümlerin imajlarını alıp hallederim diye düşünmüştüm. O da olmadı zannedersem Media Direct tuşunun aradığı örneğin X bölümü diye bir bölüm var boot.ini doğru düzenlenmediği için Media Direct bölümüne geçemiyor. Şu ön bellek kayıtlarının doğru olarak bilgisini alabilirsek hallolacak bu iş. Diğer bir çözüm ise bir tane USB HDD gibi yüksek sığalı bir ortam bulursam komple hdd klonu ile halletmeyi düşünüyorum. Baya çetrefilli bir iş. Yılmak yok kesin işe yarayan çözümü bulursak herkes rahat edecek.

Birde şu Media Direct Dvd sini temin ettiğin kişinin irtibat bilgilerini verebilirsen bir tane de ben isteyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenan111

Bende uzun bir süre bu konuyla ilgili çalışmalarda bulundum ancak tam olarak sonuca ulaşamadım. Ancak bence bunun iki çözümü var biri makinana uygun Dell Media Direct (DMD) dvd sini edinmen Sendeki DVD nedir ben bir tane internetten indirdim xps serisinin galiba bende de aynı hatayı verdi. Aslında ilgili bölümlerin imajlarını alıp hallederim diye düşünmüştüm. O da olmadı zannedersem Media Direct tuşunun aradığı örneğin X bölümü diye bir bölüm var boot.ini doğru düzenlenmediği için Media Direct bölümüne geçemiyor. Şu ön bellek kayıtlarının doğru olarak bilgisini alabilirsek hallolacak bu iş. Diğer bir çözüm ise bir tane USB HDD gibi yüksek sığalı bir ortam bulursam komple hdd klonu ile halletmeyi düşünüyorum. Baya çetrefilli bir iş. Yılmak yok kesin işe yarayan çözümü bulursak herkes rahat edecek.

Birde şu Media Direct Dvd sini temin ettiğin kişinin irtibat bilgilerini verebilirsen bir tane de ben isteyeyim.

Alıntıları Göster
    quote:

Aynı şekilde.
    Dell müşteri hizmetlerini arayıp ne dedinde o dvd yi gönderdiler yazarmısın.Ayrıca dell in müşteri hizmetleri numarası kaçtı ? (444 33 55 miydi)...

• quote:

Orijinalden alıntı: LunarGuardian

quote:

Aynı şekilde.
    Dell müşteri hizmetlerini arayıp ne dedinde o dvd yi gönderdiler yazarmısın.Ayrıca dell in müşteri hizmetleri numarası kaçtı ? (444 33 55 miydi)...

Alıntıları Göster
    Benim ürün infronic garantili olduğu için onları aradım onlarda beni tpm teknoloji diye bir yere yönlendirdiler aradım media direct tuşunun çalışmadığını ilettim onlarda bana 2 gün için kargoyla dvd yolladılar ama ne yazıkki çalışmadı...

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kenan111

Birde kardeş ben aradığımda sadece infronic garantili ürünlere teknik destek verdiklerini söylediler,bence direk dell müşteri hizmetleri yerine garanti sağlayıcılarıyla irtibata geçin....

Bana gönderilen dvd nin içeriği aşağıdaki gibi.
    Sizinde dediğiniz gibi program kendisine x:/ diye bir bölüm arıyor ama galiba dvd benim cihaza göre değil dvdnin içindeki klasörlerde hep aynı dosyalar var,bende media direct için oluşan bölümü x:/ sürücüsü yapıp fat32 olarak biçimlendirdim ve herhangi bir klasördeki dosyaları aç dediğimde x sürücüsüne dosyaları açıyor ama dediğiniz gibi boot.ini dosyasında bir değişiklik gerekiyor galiba ancak ben nasıl olacak o iş bilemiyorum,aslında md tuşu doğru dürüst çalışan birisi bize boot.ini nin içeriğini yollarsa bi çözüm olabilir...

Dell Media Direct.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kenan111

Birde kardeş ben aradığımda sadece infronic garantili ürünlere teknik destek verdiklerini söylediler,bence direk dell müşteri hizmetleri yerine garanti sağlayıcılarıyla irtibata geçin....

Bana gönderilen dvd nin içeriği aşağıdaki gibi.
    Sizinde dediğiniz gibi program kendisine x:/ diye bir bölüm arıyor ama galiba dvd benim cihaza göre değil dvdnin içindeki klasörlerde hep aynı dosyalar var,bende media direct için oluşan bölümü x:/ sürücüsü yapıp fat32 olarak biçimlendirdim ve herhangi bir klasördeki dosyaları aç dediğimde x sürücüsüne dosyaları açıyor ama dediğiniz gibi boot.ini dosyasında bir değişiklik gerekiyor galiba ancak ben nasıl olacak o iş bilemiyorum,aslında md tuşu doğru dürüst çalışan birisi bize boot.ini nin içeriğini yollarsa bi çözüm olabilir...

Dell Media Direct.

Alıntıları Göster
    Laptapda vista yüklüydü, formatlayıp xp kurdum, mediadirect programını kurdum güzelce ama şimdi mediadirect tuşu çalışmıyor Xp açıldıktan sonra program güzel güzel çalışıyor ama tuş çalışmıyor, varmıdır bir çözü mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: cintonick

Laptapda vista yüklüydü, formatlayıp xp kurdum, mediadirect programını kurdum güzelce ama şimdi mediadirect tuşu çalışmıyor Xp açıldıktan sonra program güzel güzel çalışıyor ama tuş çalışmıyor, varmıdır bir çözü mü?

Alıntıları Göster
    Arkadaşım bilgisayara işletim sistemi kurmadan önce hardiski media direct dvd si ile biçimlendirmen gerekiyor bunuda nasıl yapacaksın kısaca anlatayım.

Elinde bir adet dell media direct dvd si olduğunu düşünerek anlatıyorum öncelikle normal bilgisayara windows kuracak gibi media direct dvd sini sürücüye tak bilgisayarı dvd den boot et daha sonra karşına 1-2-3 diye seçenekleri olan bir dos ekranı gelecek,

[Unutmaki dell media direct dvd si ile biçimlendirme yaptığın zaman bilgisayarındaki veriler silinecek bunları gözönünde bulundur]

1.si hdd yi tek parça olarak böler yani misal 80 gb hdd den varsa bunun hatırladığım kadarıyla 2gb ını media direct için 40-50 mb lık bir alanıda eisa yapılandırması adı altında geri kalan yaklaşık 78 gb lık alanda işletim sistemi için biçimlendirilecek.

2.si hdd 2 parçaya böler mesela c ve d olarak tabi sana c yi kaç gb yapmak istediğini soruyor birde tabiki eisa yapılandırması ve 2 gb lık media direct alanı

3.seçenekte quit yani çıkış.

Yukarıdaki iki seçenekten birisini seç senden biçimlendirme için onay isteyecek onayla ve biçimlendirme tamamlanınca ctrl+alt+delete tuş kombinasyonunu kullanarak bilgisayarı yeniden başlat.

Bu aşamadan sonra media direct dvd sini çıkar yerine sürücüye windows xp cd sini tak ve işletim sistemini c ye kur,diğer alanlara kesinlikle müdahale etmememen gerekiyor.

Kurulumdan sonra bütün donanımların sürücülerini yükle bildiğim kadarıyla eksik sürücü olduğu zaman sorun çıkabiliyormuş,bütün sürücüleri yükledikten sonra biilgisayar kendine gelebilsin diye yeniden başlat,bilgisayar açılınca media direct dvd sini sürücüye tak zaten dvd yi takınca otomatik olarak kurulum ekranı gelecek "Enter" tuşuna basarak media direct i yüklemeye başlayabilirsin,eğer kurulumun bir aşamasında hata verecek olursa yeniden kurmayı dene,eğer herşey yolunda giderse bir aşamadan sonra[Bu kısımdan tam emin değilim] bilgisayar yeniden başlayacak yada kapanacak eğer kapanırsa media direct tuşuna basarak bilgisayarı aç yeniden dvd den bişeyler yükleyecek ve kurulum bu şekilde tamamlanmış olacak.Ancak Media direct dvd si windows xp de kurulum sırasında bir problem çıkarırmı bilemiyorum.Ama işin mantığı aşağı yukarı bu şekilde.

Son olarak birde anlattıklarım araştırarak öğrendiğim bilgiler yanlışlık payları olabilir tam emin olmak için forumu biraz daha karıştırmanda fayda var.Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sersiler -- 28 Mart 2008; 1:02:03 >

• Aslında bu işlemin sırası şu şekilde olmalı.
    1- Dell Media Direct (DMD) diski bilgisayara takılır bundan başlatılır ve gerekli bölümler oluşturulur.
    2- C sürücüsüne XP veya Vista kurulur.
    3- XP açılıp yeniden DMD diski takılır ve işletim sistemi üzerinden dana önce oluşturduğumuz bölümlere ilgili kurulum yapılır.
    ve bilgisayarı media direct düğmesinden açtığımızda işlemin tamamlanması gerekir.
    Ancak kimsenin elinde cihazına uygun bir DMD diski bulunmadığından yarıda kesiliyor.

Ancak ben bunun şu şekilde de aşılabileceğinden eminim.
    Media Direct tuşu doğru dürüst çalışan bir aynı model Dell laptopta üçüncü parti bir yazılımla (örn:Norton Ghost) diski klonlamak daha sonra c ye yeniden işletim sistemini kurmak. Bir arkadaşta var ancak çok sık görüşemiyoruz bir iki kere görüştük onda da komple disk klonunu alacak yüksek kapasite de taşınabilir disk gibi bir ortam yoktu kaldı. Şimdi 2,5 " sata hdd kutusu aldım. bir punkturuna getrip halletmeli şu işi. Son çarem benim bu.

Media direct düğmesiyle linuxu açabilirmiyiz diye bir soru oluşmuyor değil kafamda sonuç olarak media direct sadece belli bir bölüme bakıyor oradaki boot.ini dosyası doğru işlenirse neden olmasın. Eğer böyle birşey olursa süper olur gerçekten.

• arkadaşlar ben daha önce vista kurmak icin bilgisayarı formatlamışdım ama bu bölümleleri formattan önce yedekledim ve sonra tekrar kurdum ve vista yüklü iken calısır haldeydi ama servisdekiler vista ve linuxda dmd tusu calısmaz diyorlar. ama eisa yapılandırması ve recovery icin ayrılan alanların 2 side varsa dmd tusu aktif oluyor. aslında bu alanları şekillendirmek cok kolay ama servisin gönderdigi cd ile bu işlem ölüm oluyor ve cok az kisi bunu basarıyor. ben imaj alma programı ile bu alanların imajını almışdım format atıp vistayı kurunca harddiskde bu alanları ayırıp sonra tekrar imajı yukledim ve vista yuklu iken anda o alanlar ilk haldeki gibi ancak bilgisayar yönetiminden görünüyor fakat bilgisayar kapalı iken tus calısıyordu. kısascası servisin gönderdigi cd ile ugrasmakdansa yakın bir tanıdıkda aynı model varsa imaj alıp halledin servisle filan ugrasmayın cunku ordakilerin cogu eminim bizlerden cok az sey biliyor cunku ben harddiskimi c ve d seklinde bölümlemek için götürdüm ve bana eger bölümlersek recovery kullanamazsın ve dmd tusu işlevini yitirir diye konusup durdular ben recovery silmeden bölmeniz lazım dedim adam bu imkansız olmaz diye nutuk cekmişdi, sonucda ben harddiskimi c, d ve e olarak 3 e ayırdım hem imaj hemde dmd tusu calışır durumda

• quote:

Orijinalden alıntı: abuabuabu

arkadaşlar ben daha önce vista kurmak icin bilgisayarı formatlamışdım ama bu bölümleleri formattan önce yedekledim ve sonra tekrar kurdum ve vista yüklü iken calısır haldeydi ama servisdekiler vista ve linuxda dmd tusu calısmaz diyorlar. ama eisa yapılandırması ve recovery icin ayrılan alanların 2 side varsa dmd tusu aktif oluyor. aslında bu alanları şekillendirmek cok kolay ama servisin gönderdigi cd ile bu işlem ölüm oluyor ve cok az kisi bunu basarıyor. ben imaj alma programı ile bu alanların imajını almışdım format atıp vistayı kurunca harddiskde bu alanları ayırıp sonra tekrar imajı yukledim ve vista yuklu iken anda o alanlar ilk haldeki gibi ancak bilgisayar yönetiminden görünüyor fakat bilgisayar kapalı iken tus calısıyordu. kısascası servisin gönderdigi cd ile ugrasmakdansa yakın bir tanıdıkda aynı model varsa imaj alıp halledin servisle filan ugrasmayın cunku ordakilerin cogu eminim bizlerden cok az sey biliyor cunku ben harddiskimi c ve d seklinde bölümlemek için götürdüm ve bana eger bölümlersek recovery kullanamazsın ve dmd tusu işlevini yitirir diye konusup durdular ben recovery silmeden bölmeniz lazım dedim adam bu imkansız olmaz diye nutuk cekmişdi, sonucda ben harddiskimi c, d ve e olarak 3 e ayırdım hem imaj hemde dmd tusu calışır durumda
    arkadaşlar netten media player le hiç bir videoyu açmıyor ne yapmalıyım adobe reader yeğenim kurcaladığından dolayı devamlı çakışma yapıyordu nete girmiyordu kızdım bende sildim ne yapmalıyım yardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

arkadaşlar netten media player le hiç bir videoyu açmıyor ne yapmalıyım adobe reader yeğenim kurcaladığından dolayı devamlı çakışma yapıyordu nete girmiyordu kızdım bende sildim ne yapmalıyım yardım.

Alıntıları Göster
    bunlardan hangisini yükliyim netten
    Dell Media Direct i xp krulumun dan dan sonramı öncemi yükleme yapıcaz

Dell Media Direct 3.5 Full Restore DVD ISO 323kb/s 2540 MB 2008-04-14
    Dell Media Direct 3.0 Full DVD iso 240kb/s 2939 MB 2007-10-31

link
    http://www.fullreleases.biz/NewMembers/pre_search.php?act=search&id=7041&search=media%20direct%203%20iso

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbullum -- 22 Ağustos 2008; 16:46:19 >

• quote:

Aslında bu işlemin sırası şu şekilde olmalı.
    1- Dell Media Direct (DMD) diski bilgisayara takılır bundan başlatılır ve gerekli bölümler oluşturulur.
    2- C sürücüsüne XP veya Vista kurulur.
    3- XP açılıp yeniden DMD diski takılır ve işletim sistemi üzerinden dana önce oluşturduğumuz bölümlere ilgili kurulum yapılır.
    ve bilgisayarı media direct düğmesinden açtığımızda işlemin tamamlanması gerekir.
    Ancak kimsenin elinde cihazına uygun bir DMD diski bulunmadığından yarıda kesiliyor.

Ancak ben bunun şu şekilde de aşılabileceğinden eminim.
    Media Direct tuşu doğru dürüst çalışan bir aynı model Dell laptopta üçüncü parti bir yazılımla (örn:Norton Ghost) diski klonlamak daha sonra c ye yeniden işletim sistemini kurmak. Bir arkadaşta var ancak çok sık görüşemiyoruz bir iki kere görüştük onda da komple disk klonunu alacak yüksek kapasite de taşınabilir disk gibi bir ortam yoktu kaldı. Şimdi 2,5 " sata hdd kutusu aldım. bir punkturuna getrip halletmeli şu işi. Son çarem benim bu.

Media direct düğmesiyle linuxu açabilirmiyiz diye bir soru oluşmuyor değil kafamda sonuç olarak media direct sadece belli bir bölüme bakıyor oradaki boot.ini dosyası doğru işlenirse neden olmasın. Eğer böyle birşey olursa süper olur gerçekten.
    Kenan 111 kardeş ben bilgisayar geldiği gibi bütün partitionların imagelerini norto 11.0.1 ile aldım ancak eisa diyosunuzya öyle bi partition yoktu ynlış hatırlamıyosam 117 mblik dignostic partitionu verdı media direct partitionunu ghost ile geri yükledim bi değişme olmadı ancak bahsettiğim diğer partitionı denemedim şimdi onuda deniyeceğim gelişmeleri burada yazıcam. Bendeaynı fikirdeğim esinlikle bu tuşa farklı işletim sistemleri açtırlabilir yeterki sistemin tam manada nasıl çalıştığını anlayalım bu işe kaayı taktım yardımlarınız bekliyorum bende... iletişimi halinde olalım

• quote:

Orijinalden alıntı: burakyilmaaz

Kenan 111 kardeş ben bilgisayar geldiği gibi bütün partitionların imagelerini norto 11.0.1 ile aldım ancak eisa diyosunuzya öyle bi partition yoktu ynlış hatırlamıyosam 117 mblik dignostic partitionu verdı media direct partitionunu ghost ile geri yükledim bi değişme olmadı ancak bahsettiğim diğer partitionı denemedim şimdi onuda deniyeceğim gelişmeleri burada yazıcam. Bendeaynı fikirdeğim esinlikle bu tuşa farklı işletim sistemleri açtırlabilir yeterki sistemin tam manada nasıl çalıştığını anlayalım bu işe kaayı taktım yardımlarınız bekliyorum bende... iletişimi halinde olalım

Alıntıları Göster
    Bilgisayarınızın modeli neyse ona uygun olan mediadirecti kurmanız lazım yoksa çalışmıyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.