Şimdi Ara

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.112
Cevap
5
Favori
178.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Jesuskane

selam arkadaşlar uzun zamandır dizüstü almayı planlıyordum ve dell xps 1530 benim için ideal gibi duruyor ve almaya karar verdim.Dün koyuncu bilgisayara(dell distribütörü)mail attım fiyat ve çıkacağı zaman hakkında bugün cevap yollamışlar.
    T7500 (2,2 ghz)
    15.4"
    2048 ram
    250 disk
    8600gt
    Vista home premium

özelliklerindeki dell xps 1530 un stoklarına giriş tarihi ocağın 3. haftasıymış ve tüketici fiyatı 1799$+kdv olacakmış.Dell xps 1530 u bekleyen arkadaşlara duyurulur...
  • m1330 için notebook soğutucusu söylermisiniz ?
  • meemsir, yardımcı olduğun için teşekkür ederim?
  • Rica ederim..
    By_Mavi buarada m1330 almak istiyorsun galiba baska bi konuya assagıdaki mesajı atmısıın

Özellikle laptopu alan arkadaşlar sormak istiyorum:
    Laptoptan memnun musunuz? Eksikleri, sorunları varsa neler?
    Artıları, avantajları varsa neler?
    Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...

Bence m1330 son derece hafif ve sık bir bilgisayar. En onemli ozelligi dilediginde cantana atıp heryere goturebilmen. Diger artıları ise sunlar son derece rahat kullanımı olan bir tus takımı var. Yani insanın yazdıkca yazası geliyor aynı sekilde Touchpad butonları da cok yumusak.Ekranını neredeyse her acıdan gorebiliyorsun net ve parlak. Ses olarak yeterli bir cıkıs saglıyor ancak subwoofer olmayan her laptoptaki gibi ses bi miktar tiz. Sanırım bu gayet normal bir sey. Ayrıca cihazda herturlu cıkıs mevcut HDMI, 4+1 ses cıkısı, 1394 portu, usb, 8+1 kart okuyucu. Ayrıca bluetooth ve wireless ozellikleri de mevcut. Yani laptopu aldıgında yanına hicbir ekstra donanım almana gerek kalmıyor. Diger artıları arasında MediaDirect ozelligi ile bilgisayarı acmadan muzik dinleme ve film izleyebilme ozelligi ayrıca bu program powerpointleri falan da calıstırıyor. Bir de kumandasını unutmamak lazım. Ayrıca bilgisayarı acmadan ortamda wireless olup olmadıgını ve pil durumunu gosteren donanımları da mevcut. Dokunmatik Media Tusları da cok guzel. bi de parmak izi okuyucusu var bu bana basta dandik bi ozellik gereksiz geliyordu ancak bu cihaz sayesinde tek tek dosyalarına sifre koyup parmak izinle acabiliyorsun. Bilgisayarın calınsa bile kimse senin bilgilerine ulasamaz yani

Eksilerine gelince

İşlemcinin fanı dusuk hızda cogu zaman calısır durumda bu da bir miktar gurultu problemi yaratıyor. Ayrıca Optik surucunun ince olması yine calısırken gurultu problemi olusturabiliyor. Bir de fan nadir olarak boyle tiz bir ses cıkarıyo kapanırken genellikle. Bunun dısında bazı modellerinde Led aydınlatmalı Media butonu ile DVD yi surucuden cıkartırken sistemin 2 sn donması gibi bir problem var ancak sanırım bu bir yazılım hatası ve dell bu problemi yakında cozecek. Zaten cozmese de hayati bir problem degil alırsan gorursun. Neyse birde 6 cell batarya ile alacaksan sarjı iki bucuk saat gidiyor ne az ne cok ama simdiki aklım olsa 9 cell alırdım cunku sonucta hafif alıyorsun heryere goturmek icin batarya onemli yani... USB cıkısının 2 adet olması da bir eksi olarak sayılabilir ancak bilgisayarda hersey icin bir cıkıs oldugundan adamlar yer bulamamıs diyebiliyorsun zaten ben hayatımda 2 usb den fazlasını hic kullanmadım. Harici Mouse un bluetoohlu olur sa bi de hic gerek kalmıyo...

Artıları ve eksileri bunlar ben su an memnunum gayet. Ama karar senin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meemsir -- 5 Ocak 2008; 16:00:04 >

• meemsir yazmissink i bilgisiyarı acmadan wireless olup olmadıgını nasıl yapıcaz?
    ve dosyları parmak iz okuyucuyla nasıl şifrelicez???
  • Kumandanın oldugu yerin altında iki adet buton var. Biri Wireless ve bluetooth u acıp kapamak biri de var olan Wireless sinyallerini kontrol etmek icin işte bu butonu bilgisayar kapalıyken de kullanabiliyorsun. 2 sn ye itili tut yanındaki ışık mavi yanarsa wireless var demek oluyor.

Dosyalara şifre koymak için dosyaya sag tıkla "Add to new encrypted archive" a tıkla. Ben ingilizce kullanıyorum belki turkcesi farklıdır. Bole sifrelenmiş yeni arşive ekle gibi bir sey olabilir turkcesinde..
  • okk saoll....
  • arkadaşlar tekrar merhaba.

meemsirin ilk mesajındaki yazıya hitaben vista 64 bit kurdum. tüm sürücüler sorunsuz yüklendi derken erkan kartını yaklaşık 5 saattir tanıtamadım.
    64 bit için verilen driver paketinin içinden çıkan driverı deniyorum yanına birde laptopvideo2go.comdan 2 farklı setup daha cektim onlarda bir fayda etmedi.

setup dosyasını calıstırınca karsıma söyle bir hata cıkıyor:
     @@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@

aygıt yöneticisindede ekran kartını şu şekilde adlandırıyor:
     @@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@

bu problemi nasıl aşıp grafik kartımı hangi yöntem ile tanıtacağım anlamadım gitti.

bileniniz ve yardım edeniz olursa süper olacak.
    teşekkürler.

• bi de bu driver ı dene

http://ra-pidshare.com/files/81836792/nvidia_mobile_101.08-vista64.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meemsir -- 7 Ocak 2008; 18:10:48 >
  • arkadaşlar bu bilgisayara mac in leopar ını yüklesek nasıl olur sürücü problemi yaşarmıyız ve uyumluluk açısınan nasıl olur deneyenınız varmı
    saygılar cevaplarınızı bekliyorum.
    chip dergisinde okudum baya bi övüyorlar bu işlem sistemini
  • Bu soruna bir cevap olur sanırım...
    Dell XPS M1330 da Mac OS X
  • quote:

Orjinalden alıntı: meemsir

ya arkadaslar benim de bir sorum olacak sizdeki mediadirect turkce mi? ve bilgisayatınızın yanında ek olarak mediadirect cd si verdiler mi acaba?

Ya arkadaslar soruma cevap alamadım henuz cok zor bir sey degil biri zahmet edip bi cevap verse olmaz mı?
  • yaa arkadaslar msn sizde de durduk yere konuşurken kapanıyor mu ?
  • quote:

quote:

ya arkadaslar benim de bir sorum olacak sizdeki mediadirect turkce mi? ve bilgisayatınızın yanında ek olarak mediadirect cd si verdiler mi acaba?

Ya arkadaslar soruma cevap alamadım henuz cok zor bir sey degil biri zahmet edip bi cevap verse olmaz mı?

hayır ingilizce idi ve cd de yoktu bende.
  • XPS M1330 modeli üzerindeki HDMİ bağlantısı 1.3' mü yoksa 1.2 veya daha düşükmü bulamadım bilen varsa yazsın lütfen.
    Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Notebook yanında media cd'si veriliyor ve türkçe..
  • Bugun dell in amerikadaki satıs temsilcilerine sordum:
    Dell xps m1330 1.3a tipi HDMI destegine ve 2560x1600 max. cozunurluge sahip dediler.

Forumlardan okuduguma gore ise max cozunurluk daha dusuk duzeylerde 1808p cozunurlukten bahsediyorlar... 1900x1200 civarı galiba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HaYaLAvci

quote:

quote:

Notebook yanında media cd'si veriliyor ve türkçe..

Bu cd yi nasıl elde edebiliriz?
  • Ürünü aldığınızda yanında geliyor

Ürünü nerden aldınız ?
  • :(

Tum aksesuarlarim gitti !!! Calindi yani, allahtan Notebook 'um duruyor. Istanbulda hepsini olmasada en azindan kilif, kulaklik ve uzaktan kumandayi nereden bulabilecegim hakkinda bilgisi olan var mi acaba ?

* Notebook cantam
    * Notebook kilifim
    * Kulakligim
    * Optik Wireless Mouse 'um
    * 6 Cell Bataryam
    * Uzaktan Kumanda
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.