Şimdi Ara

depollution system faulty (Hatası)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
10.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 2007 C4 hb 1.6 Benzin(LPG) aracım var bugün ankaradan evime geri dönüş yaparken yolda depollution system faulty hatası verdi durdum araçla motor ikaz ışığı yandı 1-2 kere daha bu hatayı aldığımda gaz borularından biri çıkmış oluyodu hemen düzeltiyodum yoluma devam ediyordum bu sefer araçtan indim kaputu açtım kablolar çıkık değildi 1-2 dk bekledim arabayı çalıştırdım yine aynı hatayı veriyordu motor arıza ışığı yanıyordu böyle ankaradan bursaya geldim arabanın çekişinde vs. hiç sorun yok normal yağ gibi gidiyo hala ama bu ne anlamadım. Bir kaç forumda okudum ama sizdedende tavsiye ve yardım istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karen155 -- 19 Ekim 2013; 17:34:31 >

• Şu başlıkta ayrıntılı bilgi mevcut:https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=13175356

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Şu başlıkta ayrıntılı bilgi mevcut:https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=13175356

O başlığı bende gördüm fakat bu hatayı giderenler varsa bi şekilde yada nasıl giderilcek ne yapılması gerekiyo ekstradan bilgi almak için açtım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karen155

quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Şu başlıkta ayrıntılı bilgi mevcut:https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=13175356

O başlığı bende gördüm fakat bu hatayı giderenler varsa bi şekilde yada nasıl giderilcek ne yapılması gerekiyo ekstradan bilgi almak için açtım.

Selam. Aynı araç aynı model ben de bu hatayı almaya başladım. Siz çözebildiniz mi acaba hatayı. Neredeymis problem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• amisos55 kullanıcısına yanıt
    Hocam araç lpg'li ise gaz hortumlarını kontrol et. Aslında sorun arada filtereye kir takılması daha sonrada sistemin bunu hafızadan silememesi. Öncelik olarak

1.)Yakıt hortumlarını bi kontrol et
    2.)Check tuşuna bas devamlı vericekmi o hatayı.(Km göstergesinin altındaki tuş hani)
    3.)Arabaya düzgün bi yerden benzin al tavsiyem opettir yarı depoyu geçsin biraz çık boş bi yola çevre yolu yani arabayı olabildiğince zorla

bu hata ara ara bana gelir ilk seferinde gidip araba elektrikçilerinde düzelttiriyodum arabanın beynine bağlanıp hataları bulup siliyolardıda devamlı olmaya başladı bende birinin tavsiyesiyle çıktım çevre yoluna 190'a vurdurdum bi arabayı çat hata gitti o gün bugündür araba o hatayı hiç vermedi. Muhtemel filtreye kir bulaşmış onu temizliyosun.

Dikkatli ve kontrollü bi şekilde bu tavsiyemi dikkate alırsanız sorun direkt olarak çözülür. +olarak yavaş yavaş hızlanmıyosunuz aniden hızlanıyosunuz ve epey öyle gidiyosunuz 190'a kadar filan allah ne verdiyse baya bi zorlanınca araba 1-2 denemeden sonra gidiyo o hata. Otomatik vitesse tam gaz verip gaz pedalında çıt sesini duyucaksın araba vites düşürücek araba yeniden son vitese geçene kadar ayağını kaldırma tam gazdan.

• Dostum birde son olarak arabanın o hatayı aldıktan sonra arabanın çekişinde filan gidişinde problem olur araba titremeye başladıysa filan deneme bu dediklerimi direk servise. He dediklerim arasında problem yoksa sorun yok.
  • Teşekkürler. Aslında şöyle opetten lpg aldıktan sonra bu hatayı verdi bende. Tesadüf mü bilmiyorum gerçi. Ama dediklerini de deneyeceğim. Arabada çekiş düşüşü olmuyor. Hatta bazen ısınınca hata gidiyor. Bakalım dediklerini yapıp bir de iyi bir lpg ile çözülecek mi. Siz bursada misiniz. Tavsiye edebileceğiniz iyi bir Citroen ustası var mı

Ben bursalıyım ve bursadayım size servis önerebilirim. Beşyol'dan terminale doğru giderken buttimi geçince bi opet var hemen onun yanında Mur-Ser otomotiv var oraya gösterebilirsin bi sorununda çok iyidir bütün ustalar işinin ehlidir ve kaliteli yerdir. Orjinal servisi istersen bayraktar otomotiv.

Birde LPG'yi şu opetlerden almanızı öneririm, heykel sönmez işhanından aşağı inerken uluyola girmeden bi opet var. Birde FSM'de ankara yolu üstünde FSM durağının orlarda bi opet var ikisi gerçekten neden olduğunu bilmiyorum ama çok kaliteli lpg satıyolar diğer opetler için aynı şeyi söyleyemem ama benzin konusunda hepsi çok iyi.

Ayrıca dediğim şeyi tekrar söylüyorum araba benzindeyken yapmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karen155

Ben bursalıyım ve bursadayım size servis önerebilirim. Beşyol'dan terminale doğru giderken buttimi geçince bi opet var hemen onun yanında Mur-Ser otomotiv var oraya gösterebilirsin bi sorununda çok iyidir bütün ustalar işinin ehlidir ve kaliteli yerdir. Orjinal servisi istersen bayraktar otomotiv.

Birde LPG'yi şu opetlerden almanızı öneririm, heykel sönmez işhanından aşağı inerken uluyola girmeden bi opet var. Birde FSM'de ankara yolu üstünde FSM durağının orlarda bi opet var ikisi gerçekten neden olduğunu bilmiyorum ama çok kaliteli lpg satıyolar diğer opetler için aynı şeyi söyleyemem ama benzin konusunda hepsi çok iyi.

Ayrıca dediğim şeyi tekrar söylüyorum araba benzindeyken yapmanı öneririm.

Çok teşekkürler. Fsm duragindakinin iyi olduğunu ben de duymuştum. Mudanya yolunda fsmye gelmeden önceki opetten aldıktan sonra oldu bende ki hata. Aynı istasyonda arkadaşı 35 ltlik deposuna 43 lt gaz koymuşlardı:)
    Duruyor mu sizde hala c4

Bazı andavallar var öyle depoyu patlatacak hayvanlar banada öyle denk gelmişti. Citroen hala duruyo bende çok memnunum aracımdan ya konfor açısından özellikle. Tek sorunum şuan klimada :) C4 güzel araçtır ya.
  • Aslında depoda olan 43lt değil pompada gözüken. Indiregandi yani :) ben de memnunum ama işte bu problemler can sıkıyor. Aslında her markada böyle kronik sorunlar mutlaka oluyor. Allah kaza bela vermesin. Memnun oldum alakan için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amisos55 -- 11 Ocak 2015; 15:15:10 >
  • Antipollution Fault olarak aratın.

Belli birşeye bağlı değil, herşeyden olabilir. 3000 deviri geçiyor mu araç? Bilgisayara bağlatıp arıza koduna bakmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Antipollution Fault olarak aratın.

Belli birşeye bağlı değil, herşeyden olabilir. 3000 deviri geçiyor mu araç? Bilgisayara bağlatıp arıza koduna bakmak lazım.

Evet geçiyor. Cekiste bir problem yok

• Benim önceki aracımdada bu hata vardı.Bazen motor arıza ışığı yanıyor,bazen yanmıyordu.Oksijen sensörü denen bir parçayı değiştirmiştim ve sorun çözülmüştü.Parçayıda 120tlye almıştım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.