Şimdi Ara

Digiturk anten için 85 TL istiyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Digiturk yayınımız kesildi geçen ay, servis geldi baktı. Çatıdaki anten paslanmış değişmesi gerekir ücreti 85 tl. dediler. İdareten tamir edip gittiler. Dünden bu yana yayın yine kesildi. Digiturk' u arıyorum, 85 tl ücret karşılığı değiştirebileceklerini söylüyor adamlar hala.

Her ay bir sürü para ödüyorum, benden kaynaklanmayan bir sebep yüzünden bir de anten parası ödettirmeleri saçmalık. İptal ettirecem üyeliğimi gıcık oldum..

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxtolgaxxx1977

Digiturk yayınımız kesildi geçen ay, servis geldi baktı. Çatıdaki anten paslanmış değişmesi gerekir ücreti 85 tl. dediler. İdareten tamir edip gittiler. Dünden bu yana yayın yine kesildi. Digiturk' u arıyorum, 85 tl ücret karşılığı değiştirebileceklerini söylüyor adamlar hala.

Her ay bir sürü para ödüyorum, benden kaynaklanmayan bir sebep yüzünden bir de anten parası ödettirmeleri saçmalık. İptal ettirecem üyeliğimi gıcık oldum..

Anten paslanınca çanağın sinyal kabiliyeti biraz düşebilir. Ancak yayını kesecek kadar bir sinyal zafiyetine yol açmaz.

Yayın kesiliyorsa, bu antenin ayarsızlığına işarettir.

Digitürk antenleri genelde 60 - 70 cm civarında oluyor. Eğer antenin uyduya odağı tam olursa, paslı olsa bile vazife görür.

Kabloyu kontrol edin, çatlak filan varsa, kabloyu yenileyin sadece... Kablo değişimi ile sinyallleriniz 2 - 3 desibel kadar yükselecektir. Ancak her halükarda, antenin uyduya tam ayarlı olması şarttır.

Birde imkanınız varsa, çanağın iç yüzeyindeki boya ve pas kalıntılarını zımpara ile hafifçe temizledikten sonra, yağlı boya ile iki kat boyayınız. Eski performasına kavuşur.

Servisler iyice paragöz olmuş demekki...

Kolay gelsin.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç anladığım işler değil bunlar, zaten binada bizden başka kullananlarda var.

İşin parasal boyutunda da değilim. 12 senedir üyeyim, her sene 1000 Tl. civarı para ödüyorum, adamlar hala benimle alakasız bir durumdan para koparmaya çalışıyor. Sinir oldum, gelsinler yapacaklarsa yapsınlar yoksa iptal ettirecem hiç uğraşamam bunlarla..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.